HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
08.09.2021 Turnaje

Dorostenci na turnaji v Kladně druzí! Drahoš nejlepším brankářem!

I dorostenci využili možnosti účasti na přípravném turnaji a vyrazili na Kladno, které připravilo kvalitní Rys Cup pro pětici týmů.

TJ KOVO Praha – HBC Hostivař 1:3

V prvním zápase nás čekal pražský soupeř oslaben o některé zdatnější hráče a zápas se odehrál v naší režii. Soupeř odolával co to šlo, ale konečný stav 3:1 hovořil v náš prospěch. Za zmínku stojí kuriózní gól soupeře, kdy odrazem od plexiskla spadl míček od betonu za záda Vojty Soukupa v naší bráně.

HBC Plzeň – HBC Hostivař 1:0
S hordou urostlých mečounů se očekával náročnější průběh zápasu. Bohužel již po 11 vteřinách se v závaru před Markem Drahošem jako poslední lehce dotkla míčku naše hokejka a práskho, vlastňák. Skóre vydrželo až do závěrečné sirény.

HBC Hostivař – SK Kelti 2008 1:0
Před tímto zápasem byl pokyn jasný. Pohlídat si předbrankový prostor a nedovolit Keltům jejich kvalitní důraznou hru, jako v předchozích zápasech. O tom se mohli přesvědčit všichni s úmyslem dotírat na opět chytajícího Soukupa. Horké hlavy na obou stranách se přenesly od branky k mantinelům a po zápase i ke středovému kruhu.

HBC Hostivař – HBC Kladno 1:1
S Kladnem je to vždycky loterie. Na inkasovaný gól jsme rychle odpověděli a pak už to bylo jen o tom ke kterému týmu se štěstí více nakloní a urve dva body za výhru. K výhře se přiblížili Kladenští až v osmé minutě druhé půle, kdy po naší ztrátě míčku u hrazení se dostali ve dvou před Marka Drahoše a z levé strany umístili míček za jeho záda. Ani ne o minutu později si uzmul míček na pravé straně útočného pásma Matěj Hnyk a střelou z čárek prostřelil vše co bylo v cestě a míček se zastavil až o síť branky Kladna. Okamžikem zápasu se stala chvíle před koncem zápasu, kdy po rychlé změně hry ze strany na stranu se ocitl domácí borec před zcela odkrytou bránou a stačilo jen umístit do sítě. Proti byl ovšem Drahoš a mrsknutím těla, které by mu i štika záviděla, se dostal do pozice kde si míček našel lapačku a sudí jen roztáhli ruce.

Tibor Zámečník: K zápasům toho není co víc komentovat. Turnaj jsme pojali jako prověrku před sezónou s úmyslem zapojit všechny hráče. Pouze ve vyhrocených situacích, přesilovkách nebo oslabení byli na place přítomni zkušenější borci. Apropos, oslabení jsme si užili až až a to i ve třech, hned čtyřikrát za turnaj. Tady lze jen pochválit! Zároveň se nám ale ukázalo i pár slabin, na kterých se musí zamakat. Které? To si necháme pro sebe. Musím zmínit, že jsme vlastně dostali jen jeden pohledný gól, ty další dva byly hříčkou náhody a štěstí na straně soupeře.
Co se týče gólmanů, tak se dá hovořit u obou jen v superlativech. Mára Drahoš oprávněně vyhlášen jako nejlepší brankář turnaje a Vojta Soukup se své role v dorostu chopil také na jedničku s velkou hvězdou!

Redakce

 
 

Vzdor Tygrů ukončili mladší žáci ve třetí třetině a Boleslav přehráli!

20.10.2021

Mladší žáci deklasovali začínající Kovo! Trefilo se deset střelců!

20.10.2021

Junioři dostali v Třinci desítku a počítají další raněné!

19.10.2021

Rezerva padla s Kovem! Rozhodla závěrečná část!

18.10.2021

Partneři klubu