09.04.2016 Reportáž

Vosátka s Čejkou zase řádili! Kert Park sestřelili sedmi góly!

Úvodní vhazování prvního zápasu nadstavby starších žáků, proti Kert Parku Praha, padlo v 11 hodin. Hostivař šla do zápasu bez trojice nemocných a zraněných hráčů, i přesto ale vstoupila do utkání s velkou chutí...

17.kolo, sobota 9.4.2016

8:4

4:1, 1:1, 3:2

KER

Kert Park Praha

Branky a nahrávky: 0:50 Bůžek (Čejka, Vosátka), 6:39 Vosátka (Čejka, Bůžek), 8:22 Čejka (Fic), 14:36 Vosátka (Bůžek), 29:34 Čejka (Vosátka), 32:48 Čejka, 35:42 Čejka (Kolář, Dostál), 35:54 Vosátka (Čejka .
Rozhodčí: Honzík, Dubovský . Vyloučení: 4:5 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 28 . Střely na branku: 34:29 . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4, 8:4 .

Dostál (od 42.Skalický) - Fic, Kolář, Vaniš, Sedláček, Kořínek, Jirsák - Bůžek, Čejka, Vosátka, Mašek, Srp, Mareš, Waltr, Štika

Šach (Valachy) - Skorčík, Charbuský, Jizba, Žák, Jizba - Kovárník, Mikeš, Jirásek, Majer, Suchánek, Sedlák, Simandl

Už tradičně vstoupil první útok Hostivaře do utkání aktivně a byl to Štěpán Bůžek, který otevřel skóre prvního zápasu nadstavby. Po faulu na Tomáše Fice šla posléze Hostivař do početní výhody, kterou využil Vosátka, když vyběhl až před branku hostujícího Šacha a po upadnutí zvládl i v leže skórovat. Na 3:0 navýšil Čejka, na jeho gól ale dokázal už brzy odpovědět Filip Sedlák, který jako první prostřelil Dostála. Domácí šli přesto do kabin s tříbrankovým vedením, když v samotném závěru první periody zvýšil svým druhým gólem Josef Vosátka.

I ve druhé části byla aktivnější Hostivař, a to především díky skvěle hrajícímu prvnímu útoku, který se předvedl i dvojicí ukázkových kombinačních akcí, po nichž se míčku do branky nechtělo ať už díky nastřelené tyčce, nebo zákroku snaživě chytajícího Šacha. Byl to ale soupeř, kdo se radoval z gólu, když se prosadil Skorčík. Ani hostivařští přesto v prostředním dějství nevyšli nakonec střelecky na prázdno: Vosátka přihrával a Čejka vrátil na stranu týmu v bílém tříbrankové vedení.

I třetí část byla zahájena mohutným tlakem prvního útoku Hostivaře, ze kterého ale nakonec další branka nepadla. Hosté naopak snížili, když nepříliš jistého Dostála načapal Lukáš Majer, který tak odstartoval další gólově bohaté minuty. Na jeho trefu i s pomocí štěstěny odpověděl v samotném úniku Čejka, za necelé tři minuty ale opět korigoval soupeř, po střele Simandla z velkého úhlu. Čejka byl ale při chuti a v šestatřicáté minutě prošel hřištěm opět jako nůž máslem a povedenou kličkou nedal Šachovi šanci. Ještě v témže střídání se prosadil svým třetím gólem i Vosátka, který znovu dokázal kde je jeho prostor a po skvělém důrazu v brankovišti zvyšoval už na 8:4. V části závěrečné už byla znát zvýšená nekoncentrovanost a chvílemi se zdálo, že se utkání už pouze dohrává. Zajímavou se mohla zdát ještě dlouhá, dvojnásobná přesilovka hostujícího týmu, se kterou si ale svěřenci trenéra Dohnala neporadili dle svých představ... A když už se zjevil před brankou osamocený Simandl, zastavila jeho pokus tyč. Na závěrečné minuty přenechal Jan Dostál své místo v brance mladšímu Marku Skalickému a i on se musel vytáhnout po povedené teči Majera, kdy jen rukávem vyrazil míček mimo tyče. Další gól už ale nepadl ani do jedné z klecí a Hostivař tak zvítězila v prvním utkání nadstavby 8:4, když všechny góly vstřelili výhradně hráči z první útočné formace.

Josef Vosátka - "Myslím si, že jsem dnes podali dobrý výkon, který jsme podtrhli osmi góly. Těší mě, že se prosadil náš útok, ale i obránci dnes hráli velmi dobře. Jen musíme do příště více zapracovat na rozehrávce, která dnes byla zbytečně zbrklá."

Jan Čejka - "Zápas byl vyrovnanej, ale rozhodla hned první třetina, ve které jsme hráli výborně a dali čtyři góly. Poté už jsme byli v klidu a dohráli zápas do dobrého konce."

Štěpán Bůžek - "Myslím si, že bylo dobře, že jsme na Kert Park hned v začátku vlítli. První tři góly si myslím, že ovlivnili celý zápas, protože jsme pak mohli hrát klidnější hru. Ovšem možná až zbytečně jsme přestali hrát a dostávali jsme se občas pod tlak. Potom už se dá říct, že jsme zápas kontrolovali, i když stále ty chyby přicházely. Musíme se z toho poučit a příští týden vlítnout na Plzeň."