HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
11.11.2023 Reportáž

Šlágr kola pro Hostivař! A tým si doma poradil s Pardubickým Svítkovem!

Hostivařský A tým přivítal v rámci 11. kola Crossdock Extraligy hokejbalu na svém hřišti jeden z nejlepších celků letošní sezony, tým Svítkov Stars Pardubice! Přesto, že A tým měl výborný vstup do utkání, soupeř mu nedal nic zadarmo a skóre utkání tak bylo po většinu zápasu rozdílové pouze o jednu branku. Hostivař si ale svůj náskok udržela a získala proti Svítkovu další cenné body!

11., sobota 11.11.2023

HOS

Hostivař

5:3

3:1, 0:1, 2:1

SVI

Svítkov Stars

Branky a nahrávky: 1:46 Pátek (Čejka, Kucharčík), 9:50 Lehner (Taufer), 13:07 Pírek (J.Vaniš, Čápek), 30:51 Urbanec (Kucharčík), 44:46 Urbanec .
Rozhodčí: Štípek, Vrba . Vyloučení: 3:4 . Využití: 0:1 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 56 . Střely na branku: 36:23 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3 .

Sestava domácích

Štoural (Drahoš) - Pírek, Da. Zámečník, Hrabár, Kudela, Kočka, Čápek - J.Vaniš, D.Vaniš, Pátek, Lehner, Taufer, Dostál, Kucharčík, Čejka, Urbanec

Sestava hostí

Novotný (Šťovíček) - Bureš, Korbel, Kaščák, Korec, Hrabica - Král, Stromko, Jankura, Matys, Shejbal, Vizváry, Waber, Koudela, Korec

Komentář k zápasu

Hostivař měla výborný vstup do utkání. Dokázala na svého soupeře rychle nastoupit a to vyneslo rychlou první branku! Ve 2. minutě otevřel skóre utkání útočník Jaroslav Pátek! Hostivař dokázala svůj dobrý výkon udržet po celou první třetinu. V 10. minutě našel Matěj Taufer volného Petra Lehnera, který překonal Svítkovského brankáře Novotného v brance a Hostivař tak vedla 2:0! Hosté ovšem dokázali v 12. minutě snížit zpět na rozdíl jediné branky. Hostivařská obrana se nepohlídala volného Stromka a ten v samostatném úniku pohotově překonal Hostivařského strážce brány Václava Štourala. Dvoubrankové vedení vrátil až v 14. minutě prudkou ranou obránce Hostivaře Petr Pírek! Po úvodní periodě tedy vedla Hostivař nad Svítkovem 3:1!

Ve druhé třetině se průběh hry srovnal. Hostivař nedokázala diktovat tempo tak jako v první třetině. Do nebezpečných šancí se tak dostávali oba týmy. Svítkov se však mohl spolehnout na svého brankáře Lukáše Novotného, který eliminoval veškeré Hostivařské pokusy. Stejně tak to měl i Hostivařský Václav Štoural. Ten ovšem v 23. minutě inkasoval, když se v přesilové hře Svítkova prosadil Korbel. Ve zbytku druhé třetiny se už nic důležitého nestalo a Hostivař tak před závěrečnou periodou vedla nad Svítkovem 3:2.

Ve třetí třetině se Hostivař dokázala herně zlepšit a navázat na dobrý výkon z první třetiny. V 31. minutě vrátil Hostivaři dvoubrankové vedení útočník Otto Urbanec. Hosté se ovšem nehodlali vzdát a výsledkem jejich snažení byla další kontaktní branka. V 33. minutě šel Svítkov do přečíslení, které dokázal svižnou ranou do horního víka branky využít Waber. V závěrečných minutách Svítkov dlouho obléhal branku Hostivaře. Hned několikrát zariskoval a zkusil hru bez brankáře. Stejně tak bylo i v posledních dvou minutách, kdy měl Svítkov výhodu přesilové hry. Risk se soupeři ovšem nevyplatil. V závěrečné 45. minutě trefil při vlastním oslabení prázdnou branku Otto Urbanec a pečetil tak výhru nad Pardubickým Svítkovem! Hostivař zvítězila 5:3 a zaznamenala čtvrté vítězství v řadě!

Další utkání čeká Hostivařský A tým hned za týden, kdy načne druhou polovinu extraligové soutěže. V 12. kole přivítá Hostivař na svém hřišti dosud jediný tým, který ji dokázal porazit, a to celek Kladna. Utkání je naplánováno na sobotu 18. listopadu se startem v klasických 11:00.

Ohlasy po utkání

Otto Urbanec (Útočník HBC Hostivař) - Do zápasu jsme vstoupili aktivně a po první třetině jsme zaslouženě vedli 3:1. Druhá třetina, již tradičně, nebyla v potřebném tempu a soupeř se dostal na dostřel ve využité přesilovce. Těsné vedení jsme udrželi i přes 4 minutové oslabení v závěru a další 3 body do tabulky potvrdili trefou do prázdné branky. První polovinu sezóny jsme zakončili s jedinou porážkou, což je obrovský úspěch a motivace do další fáze sezóny a hlavně playoff!

Redakce

 
 

“Musíme se zamyslet, s čím do jarní části chceme jít.“ říká obránce mužské rezervy Martin Přeslička

8.12.2023

“Bude těžké navázat na skvělý podzim, ale já se na tu výzvu těším!“ říká obránce A týmu Tomáš Kudela

7.12.2023

„Více mne baví ty těžší zápasy", říká rozhodně Sam Bajkai ze starších žáků!

29.11.2023

B tým mužů zakončil podzimní část prohrou! Zápas proti Rakovníku rozhodly přesilovky!

28.11.2023

Partneři klubu