11.11.2023 Reportáž

Šlágr kola pro Hostivař! A tým si doma poradil s Pardubickým Svítkovem!

Hostivařský A tým přivítal v rámci 11. kola Crossdock Extraligy hokejbalu na svém hřišti jeden z nejlepších celků letošní sezony, tým Svítkov Stars Pardubice! Přesto, že A tým měl výborný vstup do utkání, soupeř mu nedal nic zadarmo a skóre utkání tak bylo po většinu zápasu rozdílové pouze o jednu branku. Hostivař si ale svůj náskok udržela a získala proti Svítkovu další cenné body!

11., sobota 11.11.2023

5:3

3:1, 0:1, 2:1

SVI

Svítkov Stars

Branky a nahrávky: 1:46 Pátek (Čejka, Kucharčík), 9:50 Lehner (Taufer), 13:07 Pírek (J.Vaniš, Čápek), 30:51 Urbanec (Kucharčík), 44:46 Urbanec .
Rozhodčí: Štípek, Vrba . Vyloučení: 3:4 . Využití: 0:1 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 56 . Střely na branku: 36:23 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3 .

Štoural (Drahoš) - Pírek, Da. Zámečník, Hrabár, Kudela, Kočka, Čápek - J.Vaniš, D.Vaniš, Pátek, Lehner, Taufer, Dostál, Kucharčík, Čejka, Urbanec

Novotný (Šťovíček) - Bureš, Korbel, Kaščák, Korec, Hrabica - Král, Stromko, Jankura, Matys, Shejbal, Vizváry, Waber, Koudela, Korec

Hostivař měla výborný vstup do utkání. Dokázala na svého soupeře rychle nastoupit a to vyneslo rychlou první branku! Ve 2. minutě otevřel skóre utkání útočník Jaroslav Pátek! Hostivař dokázala svůj dobrý výkon udržet po celou první třetinu. V 10. minutě našel Matěj Taufer volného Petra Lehnera, který překonal Svítkovského brankáře Novotného v brance a Hostivař tak vedla 2:0! Hosté ovšem dokázali v 12. minutě snížit zpět na rozdíl jediné branky. Hostivařská obrana se nepohlídala volného Stromka a ten v samostatném úniku pohotově překonal Hostivařského strážce brány Václava Štourala. Dvoubrankové vedení vrátil až v 14. minutě prudkou ranou obránce Hostivaře Petr Pírek! Po úvodní periodě tedy vedla Hostivař nad Svítkovem 3:1!

Ve druhé třetině se průběh hry srovnal. Hostivař nedokázala diktovat tempo tak jako v první třetině. Do nebezpečných šancí se tak dostávali oba týmy. Svítkov se však mohl spolehnout na svého brankáře Lukáše Novotného, který eliminoval veškeré Hostivařské pokusy. Stejně tak to měl i Hostivařský Václav Štoural. Ten ovšem v 23. minutě inkasoval, když se v přesilové hře Svítkova prosadil Korbel. Ve zbytku druhé třetiny se už nic důležitého nestalo a Hostivař tak před závěrečnou periodou vedla nad Svítkovem 3:2.

Ve třetí třetině se Hostivař dokázala herně zlepšit a navázat na dobrý výkon z první třetiny. V 31. minutě vrátil Hostivaři dvoubrankové vedení útočník Otto Urbanec. Hosté se ovšem nehodlali vzdát a výsledkem jejich snažení byla další kontaktní branka. V 33. minutě šel Svítkov do přečíslení, které dokázal svižnou ranou do horního víka branky využít Waber. V závěrečných minutách Svítkov dlouho obléhal branku Hostivaře. Hned několikrát zariskoval a zkusil hru bez brankáře. Stejně tak bylo i v posledních dvou minutách, kdy měl Svítkov výhodu přesilové hry. Risk se soupeři ovšem nevyplatil. V závěrečné 45. minutě trefil při vlastním oslabení prázdnou branku Otto Urbanec a pečetil tak výhru nad Pardubickým Svítkovem! Hostivař zvítězila 5:3 a zaznamenala čtvrté vítězství v řadě!

Další utkání čeká Hostivařský A tým hned za týden, kdy načne druhou polovinu extraligové soutěže. V 12. kole přivítá Hostivař na svém hřišti dosud jediný tým, který ji dokázal porazit, a to celek Kladna. Utkání je naplánováno na sobotu 18. listopadu se startem v klasických 11:00.

Otto Urbanec (Útočník HBC Hostivař) - Do zápasu jsme vstoupili aktivně a po první třetině jsme zaslouženě vedli 3:1. Druhá třetina, již tradičně, nebyla v potřebném tempu a soupeř se dostal na dostřel ve využité přesilovce. Těsné vedení jsme udrželi i přes 4 minutové oslabení v závěru a další 3 body do tabulky potvrdili trefou do prázdné branky. První polovinu sezóny jsme zakončili s jedinou porážkou, což je obrovský úspěch a motivace do další fáze sezóny a hlavně playoff!

2.5.2024

2.5.2024

1.5.2024

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!