16.06.2023 Reportáž

Mladší žáci uzavřeli sezónu regionálních turnajů! Na nájezdy přetlačili Most!

V druhém zápase kladenského turnaje regionálního přeboru se Hostivař utkala s Mostem. Tedy soupeřem, kterého dokázala pouhý týden zpět dvakrát porazit v rámci kvalifikačního turnaje na Lužinách. Ale také soupeře, který Hostivař v této sezóně již dokázal několikrát potrápit.

RE12, neděle 11.6.2023

6:5ss

2:1, 1:3, 2:1 - 1:0

MST

Most

Branky a nahrávky: 07:08 Kocmánek (Mellen, Kvasnička), 09:53 Holý (Jeřábek), 12:08 Jeřábek (Kvasnička, Holý), 22:34 Kvasnička (Janšta, Mellen), 26:10 Zimarev (Janšta), rozh. nájezd Kvasnička .
Rozhodčí: Honzík, Mihálová . Vyloučení: 4:2 . Využití: 0:0 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 43 . Střely na branku: 23:19 . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5, 6:5 .

Slavík - Janšta, Zimarev, Janičko, Veselý, Dlouhý, Poláček - Kvasnička, Mellen, Kocmánek, Svoboda, Jeřábek, Holý, Havlíková, Laštovičková, Kolář

Uher - Ferenc, Fycýková, Houška, Koritenský, Kostelníková, Uhrová - Blažek, Hula, Klíma, Kostelníková, Mrnka, Sedlák, Staševský, Sušická, Švarc

Od začátku zápasu by diváci v týmu hostivařských těžko hledali hráče ochotného běhat. Soupeř působil mnohem živějším dojmem a zaslouženě se dostal po necelých sedmi minutách hry do vedení. Hostivař odpověděla rychlým vyrovnáním z hole Kocmánka a pouhých 7 vteřin před koncem první třetiny dokonce i vedoucím gólem Holého. Druhá třetina bohužel nabídla divákům podobný obraz hry jako zápas s Kladnem - tedy hru bez pohybu a plnou nepřesností. Na vyrovnání soupeře z 11. minuty dokázal ještě rychle zareagovat gólem na 3:2 Jeřábek, nicméně zbytek druhé třetiny patřil Mostu, který se tak dostal do vedení 3:4. Po důrazné promluvě trenérů před poslední částí hry Hostivař přeci jenom vylepšila pohyb, ale vyrovnání se dočkala až při přesilové hře soupeře, kdy se trefil Kvasnička. Most chtěl ale po dvou týden starých prohrách zvítězit a když se 4,5 minuty před koncem dostal do vedení, nevypadalo to s hostivařskými vůbec dobře. Nicméně i v Hostivaři jsou bojovníci a za necelých 40 vteřin bylo opět srovnáno. Nerozhodné skóre 5:5 vydrželo až do konce zápasu. Po dohodě trenérů došlo ještě na sérii tří samostatných nájezdů. Tedy na disciplínu, která hostivařské mladší žáky stála o týden dříve postup na finálový turnaj. Ze všech šesti střelců uspěl jediný a to symbolicky zaskakující kapitán Hostivaře Kvasnička.

Borek Coufal (HBC Hostivař): Od začátku zápasu se nám vůbec nechtělo běhat, jako bychom si mysleli, že se soupeř porazí sám, když s námi před týdnem dvakrát prohrál. Hráči bohorovně přihlíželi povedeným akcím rychlonohých a šikovných hráčů Mostu, na které jsem je speciálně upozorňoval. Evidentně to šlo jedním uchem dovnitř a druhým ven. Zápas jsme nakonec urvali v nájezdech, nicméně na celém turnaji jsme se příliš nepředvedli.

Další ztráta! Junioři ztratili v Berouně čtyřbrankové vedení!