11.09.2016 Reportáž

Mladší dorost na úvod podzimu rozdrtil Písek! Vosátka slavil hattrick!

Ještě v červnu se mladší dorostenci Písku a Hostivaře potkali na finálovém turnaji ve Světlé nad Sázavou, kde se jihočeši radovali z vysoké výhry. Nová sezóna ale přeskupila řady obou týmů a tentokrát se z podobně drtivé výhry radovali hostivařští.

1.kolo, neděle 11.9.2016

PIS

Písek

0:9

0:2, 0:1, 0:6

Branky a nahrávky: 3:13 Bůžek (Zámečník), 7:58 Vosátka (Čejka, Kubeš), 20:48 Čejka (Vosátka), 30:20 Vosátka, 32:02 Macek (Vaniš), 34:30 Macek (Čejka), 40:36 Vosátka (Čejka), 41:47 Vaniš (Čejka, Vosátka), 44:18 Čejka (Zyta, Maťocha) .
Rozhodčí: Mikl, Vaňák . Vyloučení: 6:3 . Využití: 0:2 . V oslabení: 0:2 . Diváci: 24 . Střely na branku: 27:55 . Průběh utkání: 0:9 .

Bauš - Sýkora, Hnyk, Hokr, Beličková - Fojta, Šimůnek, Muchl, Čapek, Daněk, Hnyk, Hrnečková, Novotný

Štoural (od 27. Dostál) - Kubeš, M.Nocar, Kolář, Sedláček, Kořínek, Macek - Vosátka, Čejka, Zyta, O.Nocar, Vaniš, Mazura, Bůžek, Mareš, Zámečník, Maťocha

Mladší dorostenci se v úvodních dvou třetinách potýkali s koncovkou a zvláště centr druhé útočné řady Jiří Vaniš byl z nepřesnosti svých střel nešťastný. Na zeleném plastu v Písku se přesto hostivařští ujali brzy vedení po přesné střele Štěpána Bůžka, na 2:0 na konci osmé minuty zvyšoval Vosátka.

Zmíněná střelecká nemohoucnost trápila hostivařské především ve druhé části, kdy se z branky radoval pouze Čejka.

Zlom přišel ve třetí periodě a skóre v horkém dni narůstalo. Vosátka nejdříve ve vlastním oslabení dorazil pokus Čejky a další gól v početní nevýhodě přidal po přesné přihrávce Vaniše i obránce Filip Macek, který se posléze prosadil i podruhé, tentokrát z mezikruží. Střelcem zápasu byl ale nakonec Josef Vosátka, který v jednačtyřicáté minutě přidal svou třetí trefu, po které ruce nad hlavu zvedali ještě Vaniš s Čejkou.

Mladší dorost vstoupil do podzimní části vysokou výhrou nad Pískem.

Ondřej Novák (trenér týmu) - "Ve vší úctě k soupeři jsme před utkáním tušili, že bychom tentokrát měli mít navrch, a to se i přes naší špatnou koncovku v úvodních dvou třetinách potvrdilo. Snaživý soupeř v čele s šikovným brankářem Baušem dělal co mohl, herní kvalita byla ale na naší straně a jsem rád, že oba naši brankáři uhájili za horkého počasí čisté konto."

“Oproti loňsku máme mnohem silnější tým“ říká útočník A týmu Samuel Kucharčík!