08.05.2017 Reportáž

Mladší dorost jistým vítězem skupiny! Výhru nad Pardubicemi trefil Vosátka!

Hala na Jižním Městě tentokrát přivítala krom domácí Hostivaře hokejbalisty Autosklo-H.A.K. Pardubice, kteří jsou úřadujícími mistry kategorie mladšího dorostu...

22.kolo, neděle 7.5.2017

2:1

0:1, 2:0, 0:0

PCE

Pardubice

Branky a nahrávky: 16:32 Srp (J.Vaniš), 18:12 Vosátka (Čejka) .
Rozhodčí: Pleško, Danylec . Vyloučení: 4:6 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 116 . Střely na branku: 39:22 . Průběh utkání: 0:1, 2:1 .

Štoural (Dostál) - Macek, Kořínek, Němec, M.Nocar, D.Vaniš, Kubeš - Vosátka, Čejka, Zyta, J.Vaniš, O.Nocar, Srp, Bůžek, Mareš, Zámečník, Sousedík

Foršt (Habětínek) - Deml, Geisler, Habětínek, Jedlička, Školoudík, Tajovský, Toman - Augustin, Janeček, Kouba, Langr, Licek, Moravec, Novák, Pichler, Šimek, Tichý

Úvod utkání měl podobný scénář, jako týden starý duel se Suchdolem nad Lužnicí. Jedna chybná rozehrávka a už bylo zaděláno na průšvih! Augustin našel nekrytého Šimka a ten neměl problém otevřít skóre. Čejka brzy mohl srovnat, jeho střelu ale zastavila tyč za brankářem Forštem. Lepší příležitosti si ale v prvním dějství připravili hosté a hostivařští museli zvláště v závěru děkovat Štouralovi, který zneškodnil únik nejlepšího střelce Pardubic, Filipa Augustina.

Do druhé části vstoupili domácí mnohem lépe a brzy se radovali z vyrovnání. David Srp si vyměnil v rohu míček s Jiřím Vanišem a po seběhnutí se z čistajasna objevil před Forštem, kterého přesnou střelou na bližší tyč překonal. 1:1! Tlak Hostivaře stoupal a zanedlouho se skóre opět měnilo. Bleskurychlý protiútok zužitkoval po akci Čejky a jeho milimetrové přihrávce Josef Vosátka! Hostivař rázem vedla a bylo jí všude plno! V další obrovské šanci se zjevil opět střelec druhé branky, Foršt byl ale tentokrát pozorný. Dobře chytající pardubický gólman posléze zneškodnil i nadějné příležitosti Marka Zyty a Ondřeje Nocara, skóre se tak již neměnilo a Hostivař odcházela do kabin o dva góly spokojenější.

Vedení ale bylo třeba uhájit! Téměř 120 diváků sledovalo urputnou bitvu s množstvím osobních soubojů a výbornými výkony všech zúčastněných. Hra se dle předpokladu více vyrovnala a pardubičtí měli zvláště v závěru výtečné šance ke srovnání. Na místě ale byl vždy jistě zasahující brankář Václav Štoural, v poslední minutě notně podpořen zvláště obětavými pády do střel, v podání obránce Filipa Macka. Nejen on si ovšem odnesl z utkání modřiny! Cenná výhra 2:1 byla draze vykoupena zraněním Štěpána Bůžka, který si v jednom z nevinně vyhlížejících soubojů zlomil nešťastně ruku a sezóna pro něj pravděpodobně předčasně skončila.

Hostivař je po výhře nad Pardubicemi jistým vítězem čtvrtfinálové skupiny a dočká se benefitu v podobě možnosti výběru soupeře pro semifinálové utkání! Zbývá ale odehrát dva zápasy ve skupině! Už následující neděli přivítají hráči z Prahy 15 opět v hale na Jižním Městě dalšího soupeře, tentokrát z Letohradu.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - "Zápas jak řemen, s vynikající atmosférou! Přesně, jak jsme očekávali. Pardubičtí hráli výborně a byli nám vyrovnaným soupeřem. Rozhodla druhá třetina, ve které jsme měli více ze hry a vstřelili dva góly. Mrzí nás ale zranění dalšího útočníka... Štěpán Bůžek si ze souboje bohužel odnesl zlomenou ruku."

Jiří Doležal (trenér HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice) - „První třetinu jsme odehráli přesně podle našeho plánu a Hostivař jsme přehráli 1:0. Jenže ve druhé třetině jsme opět selhali a nechali domácí otočit zápas. Do konce zápasu se nám i přes veškerou snahu nepodařilo srovnat. Nádherný zápas v perfektním prostředí. Myslím, že takto by měly vypadat zápasy extraligy dorostů.“

David Srp (střelec 1.branky Hostivaře) - "Zápas byl těžký a fyzicky velmi náročný. První třetinu jsme měli trochu problém dostat se do šancí, ale do druhé třetiny jsme se pustili s větší chutí a dali dva rychlé góly, které nakonec rozhodly zápas. Třetí třetinu jsme ubojovali i díky skvělému brankáři. Parádní zápas!"

Josef Vosátka (střelec vítězné branky) - "Zápas byl velmi kvalitní, hrál se ve velkém tempu a byl plný ostrých, osobních soubojů. Oba týmy měly dost šancí. Mám radost z toho, že i přesto, že jsme po první třetině prohrávali, tak jsme to ve druhé třetině otočili a ve třetí jsme dokázali vedení udržet i díky obětavým obranným zákrokům beků a také skvělé práci našeho gólmana."

“Oproti loňsku máme mnohem silnější tým“ říká útočník A týmu Samuel Kucharčík!