11.10.2023 Reportáž

Junioři rozhodli duel s Brnem až v poslední třetině! Jejich vítězná série ale trvá!

Do hlavního města přijel tým Brna, který se v letošní sezoně drží ve spodní části tabulky. I tak mohli diváci vidět atraktivní derby dvou největších měst v České republice.

5.kolo, sobota 7.10.2023

6:2

2:1, 0:1, 4:0

BRN

Brno

Branky a nahrávky: 10:33 Prager (Ferfecki, Zámečník), 12:25 Grepl (Houška, Trajer), 13:12 Grepl (Houška, Trajer), 42:33 Zámečník (Keprt), 42:43 Ferfecki, 44:24 Maali (Grepl) .
Rozhodčí: Černý, Zbořil . Vyloučení: 3:5 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 44 . Střely na branku: 41:46 . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 6:2 .

Keprt (Drahoš) - Höfner, Ilušák, Matějka, Munk, Vodehnal, Zámečník, Ferfecki, Grepl, Houška, Maali, Malysz, Mikšovský, Prager, Smetana, Trajer, Vrzák

Pivoňka (Pavlásek) - Foršt, Jankůj D., Kalivda, Aldorf, Bár, Havlásek, Havránek, Jankůj M., Kimmel, Mišurec, Navrátil, Šotlík, Svoboda, Zemen

Začátek zápasu byl od obou týmu velice odevzdaný, spoustu chyb na obou stranách nedalo gólmanům spát a museli držet svoje týmy. Jako první se prosadili hosté po chybě jednoho z hostivařských obránců. Domácí střídačka se oklepala a pár minut na to se z mezikruží prosadil Prager. Do šatny se šlo ale za stavu 2:1, kdy se ještě před přestávkou trefil Lukáš Grepl!

Ve druhé třetině jsme toho moc neviděli. Jedinou branku vstřelil v přesilové hře hostující Jankůj a do poslední patnáctiminutovky se šlo za stavu 2:2.

Hned v úvodu se trefil opět domácí Grepl. Hra byla ke konci ze strany Hostivaře hodně opatrná, zatímco Brno chtělo srovnat. Necelé tři minuty před koncem hosté odvolali gólmana, ale brzy uklidnil domácí střídačku Zámečník střelou do prázdné brány. V závěru utkání se ještě prosadili Ferfecki a Maali, který se trefil poprvé v této sezóně. Hostivař zvítězila 6:2 a odskočila soupeřům svým soupeřům o pět bodů.

V sobotu se vydá Hostivař na nedalekou Palmovku, kde změří síly s posledním týmem tabulky TJ KOVO Praha!

Tomáš Maali (útočník HBC Hostivař) - Ze začátku zápasu nám to moc nelepilo. Dostávali jsme se hodně pod tlak a nepřálo nám štěstí. Naštěstí jsme se pak ve třetí třetině dostali na 100% do zápasu a dokázali jsme, že jsme lepší tým.