HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Tygři Mladá Boleslav HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
03.06.2024 Reportáž

Finálová série je srovnána! Rozhodne pátý duel na půdě Hostivaře!

V neděli pokračovalo finále CROSSDOCK Extraligy čtvrtým utkáním. Po první na branky vyrovnané části se ve druhé prosadila jen Hostivař a s jednobrankovým náskokem vstupovala do třetí třetiny. Tam pak zamířila přesně šestkrát a o vítězi rozhodne příští týden pátý souboj.

FN4, neděle 2.6.2024

KER

Kert Park Praha

1:8

1:1, 0:1, 0:6

Branky a nahrávky: 3:44 Taufer (Smola), 23:18 Čejka (Kucharčík, Hrabár), 35:28 D.Vaniš (Průcha, Taufer), 35:40 Lehner, 36:41 Čejka (Kudela, Kucharčík), 41:40 Kucharčík (Čejka, Kudela), 42:16 Čejka (Kucharčík), 43:35 Diviš (Čejka, Kucharčík) .
Rozhodčí: Černý, Zbořil . Vyloučení: 7:2 . Využití: 0:5 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 342 . Střely na branku: 20:32 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:8 .

Návara (od 37.Tóth) - Kovárník, Laurinc, Macek, Novák, Šperl, Vilikus, Vrabec, Fejfar, Jágr, Javůrek, Jelen, Kruček, Kruček, Lhota, Mejzlík, Pavlík, Plzák, Suchánek, Vaněk, Zvonek

Brykner (Štoural) - Čápek, Číž, Hrabár, Kočka, Kudela, Průcha, Švanda, D.Vaniš - Čejka, Diviš, Dostál, Ferfecki, Hroch, Kucharčík, Lehner, Pátek, Smola, Taufer, Urbanec, J.Vaniš

Od sobotního utkání neuběhlo ani dvacet čtyři hodin a oba týmy vyběhly do čtvrtého finálového duelu. Hostivař musela vyhrát, aby ještě vrátila sérii na domácí hřiště a mohla bojovat o titul. Do zápasu vstoupila aktivně a už ve čtvrté minutě poslal hostivařské hráče do vedení Matěj Taufer. Po polovině první třetiny pak hosté ubránili oslabení, ale v jejím závěru ještě z těsné blízkosti vyrovnal Lukáš Suchánek a za nerozhodného stavu šli mužstva do další části.

Ve druhé patnáctiminutovce se pak poprvé vylučovalo na straně domácích a Hostivař nabídnutou přesilovou hru využila. Postaral se o to Jan Čejka a zařídil hostům jednobrankový náskok. Kert Park si pak situaci zkomplikoval dalším vyloučením, ale oslabení zvládl stejně jako Hostivař krátce před přestávkou. Početní výhodu si domácí ještě přenesli do třetí části, ale na soupeře se jim v ní nepodařilo dotáhnout.

Napínavý souboj pokračoval také ve třetí třetině. Ve třicáté šesté minutě pak hosté odstartovaly brankostroj a během sedmdesáti třemi vteřinami odskočili třemi brankami. Postupně se prosadili Daniel Vaniš, Petr Lehner a Jan Čejka a ze strany Hostivaře to ještě nebylo všechno. Ve dvojnásobné přesilové hře se radoval Samuel Kucharčík. Domácí poté obdrželi ještě jeden trest a museli se pořád bránit. V pokračující výhodě zkompletoval hattrick z pravého kruhu Jan Čejka. Hostivař pak zaznamenala ještě jednu trefu, když skvělou přihrávku před branku obdržel Jan Diviš, který pohotově poslal míček do odkryté části klece. Hostivařští hráči si tak zapsali vysokou výhru a o vítězi titulu se rozhodne příští týden.

Markéta Peclová (redakce hokejbal.cz)

Milan Jelen (HC Kert Park Praha): Utkání bylo dvě třetiny poměrně vyrovnané. Jen ve třetí, kdy jsme tam šli zčásti s přesilovou hrou, tak jsme svoje šance a svoji přesilovku neproměnili. Soupeři se to naopak záhy podařilo a rozhodující byla 36. a 37. minuta utkání, kdy proměnili jak přesilovou hru, tak šance a za stavu 5:1 se zápas de facto dohrával. My jsme tam samozřejmě nějakým způsobem na některé věci nezareagovali a soupeři nabídli další početní výhody, které proměnil. Takže série je srovnaná a příští týden se rozhodne, jak to bude vypadat.

Jan Krtička (HBC Hostivař): Dnes jsme do utkání vstoupili opět dobře, vedli jsme 1:0 a byli jsme aktivnější. První třetina se hrála víceméně, jak jsme chtěli. Ve druhé Kert trochu změnil rozestavení a hráli dobře, naštěstí jsme dali na 2:1 a pak když jsme zvýšili na 3:1, tak jsme se uklidnili a myslím, že to na hře bylo vidět. Jsme rádi, že jsme sérii vrátili zpět do Hostivaře a teď je to na nás, abychom se dobře připravili a porveme se o vítězství. Nicméně oba týmy dobrá práce, je vidět, že se hraje kvalitní hokejbal a oba týmy hrají dobře.

Mládež se opět podívá na soustředění do Lomnice! Letos o týden později!