07.02.2024 Reportáž

Dorost vydoloval v utkání s Kelty bod! Podlehl v prodloužení!

Dorostenci Hostivaře vstoupili do letošní eXcellent League jako poslední z účastníků a v první únorovou středu vyrazili za deštivého počasí do Berouna, k utkání s místními Kelty.

eXcLG, středa 7.2.2024

KEL

Kelti 2008

6:5p

2:1, 2:1, 1:3

Branky a nahrávky: 10:42 Městka (Michek), 20:40 Michek (Hradil, Nestrojil), 32:01 Nestrojil (Hradil, Michek), 40:36 Hradil (Michek), 42:22 Michek (Nestrojil) .
Rozhodčí: Kadlčík, Patzenhauer . Vyloučení: 1:2 . Využití: 1:0 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 37 . Střely na branku: 28:28 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 5:2, 5:5, 6:5 .

Mašek (Hrachovina) - Boldi, Dejdar, Hipča, Slánský, Smejkal, Urban, Babka, Černý, Černý, Hasal, Holovský, Jílek, Maňásek, Mathauser, Šafra

Soukup (Exner) - Městka, Švec, Votava, Režnárek, Martinec, Němec - Michek, Hradil, Skála, Nestrojil, Trajer, Havlík, Hrodek, Bár, Krutský, Absolon.

Do zápasu vstoupil lépe domácí tým a Exner v brance Hostivaře se měl co otáčet. Už ve čtvrté minutě byl vyloučen Nestrojil a domácí ostrostřelec Hasal trestal přesnou střelou z levého kruhu. Hosté se dostávali do šancí sporadicky, jednu ale dokázal využít Městka, jehož dorážka Michkova pokusu doskotačila k radosti hostivařských až za čáru! Když už to vypadalo, že skončí úvodní třetina smírem, vystřelila dvojice Keltů k rychlému přečíslení a byl to Mathauser, který vrátil vedení na stranu svého týmu!

I první polovina druhé periody byla ze strany Hostivaře nemastná neslaná a na 3:1 brzy zvyšoval opět nikým nehlídaný Hasal. Pražané se dočkali po čtyřech minutách snížení a střelcem byl tentokrát Adam Michek, který pohotově dorazil opakovaný pokus Hradila. Hostivař se ale neradovala z kontaktní branky dlouho! Po čistě vyhraném vhazování v útočném pásmu se totiž se střelou nerozpakoval Šafra a bylo to 4:2! Tempo utkání rostlo a přinášelo více a více soubojů, skóre se už ale neměnilo a domácí tým vstupoval do třetí části s dvoubrankovým vedením.

Dešťové kapky se postupně měnily ve sněhové vločky a bylo zřejmé, že hráči obou týmů to nebudou mít v dalším pokračování s pohybem lehké. Když navíc po minutě a půl využil zmatků a nedůrazu v předbrankovém prostoru opět Hasal, zdálo se být rozhodnuto! Už brzy ale snížil po vybídnutí Hradila Pavel Nestrojil a vykřesal jiskřičku naděje! První formace byla ostatně nebezpečná po celé utkání a vytvářela si množství šancí. Další z nich využil čtyři a půl minuty před koncem základní hrací doby Filip Hradil a příznivci hostí se dožadovali vyrovnání! A dočkali se! Nahození Nestrojila a následná trmavrma přinesla míček na hůl Michka, který ho z brankoviště usměrnil tam, kde ho hostivařská družina chtěla vidět nejvíce! Infarktový závěr už změnu skóre nepřinesl a duel tak dospěl do netradičního prodloužení, ve kterém se proti sobě postavili tři hráči na každé straně. Aktivnější byli domácí a ve čtvrté minutě se dočkali vítězného gólu, když z rohu překvapil Exnera kapitán Černý a hostivařští se tak museli spokojit se ziskem jednoho bodu do tabulky zimní eXcellent League!

Nejlepším hráčem na straně Hostivaře byl vyhlášen útočník Adam Michek!

Adam Michek (útočník HBC Hostivař) - Zápas byl v první třetině takový ospalý, ve druhé a třetí třetině jsme se už ale soupeři vyrovnali, dokázali se vzchopit a nakonec i vyrovnat stav. Prodloužení už bylo trochu o náhodě. Měli jsme dnes hodně i štěstí v koncovce. Musíme jít dál, máme před sebou další tři zápasy, které chceme vyhrát.

Filip Hradil (útočník HBC Hostivař) - Začátek zápasu se nám moc nepovedl a soupeř byl lepší, ale šťastný gól nás nakopl a hra se zlepšila. Ve druhé třetině jsme soupeře několikrát dostali pod tlak, ale bohužel jsme nedokázali přetavit více šancí v gól a soupeř po našich chybách trestal. Třetí třetina už od nás byla buď a nebo a díky šťastným gólům jsme zápas vyrovnali. V prodloužení už to bylo o tom, jak to zvládneme takticky, což se nám moc nepovedlo a soupeř po šťastné trefě vyhrál. Chtěli jsme vyhrát, ale vzhledem k vývoji utkání musíme být rádi za bod.

2.5.2024

2.5.2024

1.5.2024

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!