09.10.2023 Reportáž

Dorost konečně za tři body! Sršně přehrál o tři góly!

Dorostenci vyrazili k nedělnímu utkání do Svitav, kde v místní hale hodlali zabojovat o první tříbodovou výhru této sezóny.

ZČ, neděle 8.10.2023

SRŠ

Sršni Svitavy

1:4

0:0, 1:3, 0:1

Branky a nahrávky: 19:19 Hradil (Skála), 25:47 Skála (Michek, Hradil), 27:58 Bár (Votava), 41:44 Havlík (Hradil) .
Rozhodčí: Černý, Vrba . Vyloučení: 3:2 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 40 . Střely na branku: 27:35 . Průběh utkání: 1:0, 1:4 .

Pavlásek (Křivinka) - Švanda, Benešová, Červený, Draeesler, Hora, Kačurik, Kloupar, Kukla, Martinů, Ondrová, Zavoral, Zavoralová

Soukup (Exner) - Klein, Městka, Režnárek, Švec, Votava - Absolon, Bár, Havlík, Hradil, Hrodek, Krutský, Michek, Skála

Pražané byli v úvodu utkání aktivnější, na Pavláska v brance domácích ale dlouho nemohli najít recept a první třetina tak končila bez gólu.

Na začátku druhé periody naopak udeřil svitavský Kukla a Hostivař rázem ztrácela! I nadále si ale vypracovávala dostatek šancí a byl to Filip Hradil, který ve dvacáté minutě vyrovnal. Do vedení Pražany poprvé vyslal Filip Skála, na kterého za další dvě minuty navázal Jakub Bár a Hostivař po dvou třetinách vedla o dvě branky.

V části závěrečné padla dvě vyloučení na každé straně, gól ale už pouze jediný, když v závěru Hradil našel Matěje Havlíka a ten upravil na konečných 4:1. Hostivař si tak připsala první tříbodovou výhru v sezóně a v dalším víkendu přivítá na svém hřišti Ježky z Heřmanova Městce.

Jan Soudil (trenér HBC Hostivař) - Na zápas jsme se připravovali a věděli jsme, že už musíme plně bodovat. Začali jsme dobře, na klucích bylo vidět, že chtějí hrát. Prali jsme se ale s koncovkou a první třetina byla bezbranková. Soupeř se dostal do vedení, naštěstí jsme ale nepolevili a skóre ještě ve druhé třetině otočili. O přestávce jsme si řekli, že chceme zápas dohrát bez zbytečných chyb, přidali jsme gól na 4:1 a taktické pokyny plnili do čtyřicáté minuty. Rozhodit jsme se nechali v posledních pěti minutách, ke zdramatizování zápasu ale naštěstí nedošlo. Po utkání bylo v kabině cítit, že i když se vyhrálo, tak úplně stoprocentní náš výkon nebyl. Na hřišti jsme byli lepším týmem, byly tam ale ještě rezervy a věci, které si proti silnějším soupeřům nemůžeme dovolit. Přesto bych chtěl klukům poděkovat za první tříbodovou výhru a doufám, že pocit vítězství budeme zažívat i v dalších zápasech.

“Oproti loňsku máme mnohem silnější tým“ říká útočník A týmu Samuel Kucharčík!