21.04.2024 Reportáž

B tým mužů zvítězil po šesté v řadě! Zápas proti Rezervě Pražského Kova rozhodly až nájezdy!

Hostivařský B tým přivítal v rámci 5. kola nadstavbové části 2. Ligy – Střed mužskou rezervu Pražského Kova. Utkání bylo velmi podobné tomu, co Hostivařský B tým sehrál na podzim právě na Hostivařském hřišti. Hostivař si vypracovala náskok, který těsně v závěru ztratila a v následných samostatných nájezdech vybojovala cenné dva body do ligové tabulky!

NAD5, neděle 21.4.2024

4:3ss

0:0, 3:1, 0:2 - 0:0

KVB

Kovo Praha B

Branky a nahrávky: 15:48 Paško (Jirsák), 20:44 Chramosta (Dvořák, Majerníček), 21:35 Mareš (Waltr, Vrzák), 50:00 Hroch .
Rozhodčí: Vaňourek, Zaťko . Vyloučení: 1:4 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 32 . Střely na branku: 38:25 . Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3 .

Majerníček (Soukup) - P.Němeček, Do.Zámečník, Ilušák, Dušák, Munk, Bakoš, Dvořák - Jirsák, Paško, Mareš, Waltr, Vrzák, Chramosta, Hroch, Trajer, Houška

Jánošík - Solar, Votýpka, Vršecký, Ma.Zeman, Číž, Samec - Lachman, Veselka, Mi.Zeman, Novák, Krejnický, Šteg, Chylík, Zábrodský

Hostivařský B tým vstoupil do čtvrtého utkání s dvěma debutanty v sestavě! Své první minuty v rezervě Hostivaře si připsali junioři Radim Houška a Jan Dvořák! Úvodní třetina byla z obou stran velmi opatrná. Hostivař i Pražské Kovo hráli velmi vyrovnané utkání s minimem šancí. Obě obrany se v tomhle ohledu vyznamenali. Díky těmto důvodům tak platil po 1. třetině bezbrankový stav 0:0

2. Třetina byla z pohledu utkání ta nejzajímavější. Hostivař odstartovala prostřední část zápase lépe a po pár vteřinách byla odměněna úvodní brankou! V 16. minutě otevřel po nahrávce Jakuba Jirsáka skóre útočník Josef Paško! Tato branka Hostivařský B tým viditelně povzbudila. Byla lepším týmem a postupně přidala i další branky. V 21. minutě rozehrál brankář Hostivaře Adam Majerníček míček na obránce Jana Dvořáka, který přesnou přihrávkou do běhu našel Jana Chramostu, který perfektní ranou pod horní tyč zvýšil na 2:0 pro mužskou rezervu Hostivaře. Junior Jan Dvořák si tak připsal svůj první bod v mužském hokejbalu! V 22. minutě Hostivař odskočila do vedení 3:0 po rychlé kombinaci a brance útočníka Jáchyma Mareše! Hostivař poté dostala možnost přesilové hry, během které ovšem skóroval soupeř. Odražený míček od betonů Adama Majerníčka našel jako první obránce Kova Číž a ten tak snížil skóre utkání na 3:1. Stejný stav platil i během přestávky před třetí třetinou.

Hostivař až do 42. minuty poctivě a úspěšně bránila svůj náskok. V závěru ovšem i díky tlaku Pražského Kova inkasovala a zadělala na drama. V čase 41:09 snížil na 3:2 obránce Kova Solar. Později v čase 42:10 ranou z poloviny hřiště vyrovnal skóre utkání obránce Martin Zeman a zápletka byla na světě. Hostivař si své vedení v základní části už nedokázala vzít zpět a tak utkání šlo do prodloužení. V něm ani jeden tým nechtěl chybovat a po dost opatrné pasáži došlo utkání až do samostatných nájezdů. Jako první se za Pražské Kovo rozjel Michal Zeman, který ovšem nenašel recept na Hostivařského Adama Majerníčka. Za Hostivař jel jako první Dominik Ilušák, který přesnou bekhendovou kličkou poslal Hostivař do vedení! Druhý nájezd Kova si vzal střelec první branky Číž, který se nemýlil ani tentokrát, 1.1. Druhý nájezd Hostivaře si vzal na starost Marek Hroch, který forhendovým blafákem vrátil Hostivaři vedení v nájezdech. Třetí nájezd Kova nedokázal útočník Votýpka proměnit a Hostivař se tak mohla radovat ze zisku bonusového bodu, tentokrát po celkové výhře v nájezdech 4:3!

Další utkání má Hostivařská rezerva naplánované hned příští týden, kdy B tým čeká náročné dvojutkání. Nejprve se v sobotu 27. dubna od 11:00 představí proti týmu Defektu Třebíz. Den poté ji čeká od 18:00 večerní utkání proti rezervě Kladna.

Petr Němeček (Obránce HBC Hostivař) - Utkání jsme odstartovali velmi slušným výkonem. Vypracovali jsme si několik šancí a za toto úsilí jsme byli po zásluze odměněni. Bohužel jak je tomu u nás již zvykem jsme nedokázali zůstat koncentrovaní až do konce utkání a přišli jsme tak o vypracované vedení. Jsem ale rád že jsme se opět jako tým nevzdali a vybojovali v nájezdech bonusový bod, který se v závěru základní části bude hodit. Doufám, že budeme v dobrých výkonech pokračovat i příští týden a přidáme do tabulky další body pro co nejlepší výchozí pozici pro play-off.

“Oproti loňsku máme mnohem silnější tým“ říká útočník A týmu Samuel Kucharčík!