HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Tygři Mladá Boleslav HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
04.06.2023 Reportáž

B tým mužů na úvod finálové série padl Rafanům! Hned v úterý bude mít šanci na reparát!

Hostivařská rezerva vstoupila netradičně na konci tohoto víkendu do finálové série proti svému Pražskému rivalovi v podobě týmu Rafanů! Hostivař očekávala tuhý boj a to se také naplnilo. Soupeř v úvodním utkání předčil naší rezervu a získal tak vedení v sérii! Šanci na vyrovnání série bude mít Hostivař již v úterý.

FN1, neděle 4.6.2023

RAF

Rafani Praha

6:3

2:1, 2:1, 3:1

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 10:26 Da.Zámečník (Čejka), 15:42 Čejka (Jirsák, Krupka), 39:21 Vosátka (Da.Zámečník) .
Rozhodčí: Řešátko, Vaňourek . Vyloučení: 11:6 . Využití: 2:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 27 . Střely na branku: 34:30 . Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3, 6:3 .

Sestava domácích

Opalecký - Švanda, Průcha, Pařízek, Rulf - Uher, Marušinec, Tichý, Strejček, Jelínek, Kukačka, Tóth, Benda

Sestava hostí

Majerníček (Drahoš) - Krupka, Vodehnal, Minarčík, Da.Zámečník, Do.Zámečník, Přeslička, Bakoš - Vosátka, Paško, Brož, Waltr, Mareš, Čejka, Jirsák, Vrzák, Chramosta, Michálek, J.Němeček

Komentář k zápasu

Hostivař na Rafany rychle nastoupila a v úvodních minutách soupeře značně přestřílela. Branku ovšem vstřelit nedokázala a soupeř se mezitím stihl oklepat a dostat se herně do utkání. Rafani dokázali využít první menší nekoncentrovanost Hostivařské obrany, když v 6. minutě střelou o hokejku brankáře Hostivaře Majerníčka otevřel skóre utkání Průcha. V 10. minutě zvýšil na 2:0 po rychlé útočné akci Rafanů nejproduktivnější hráč základní části Tóth. Hostivař dokázala odpovědět v 11. minutě, kdy Jan Čejka našel volného Daniela Zámečníka, který ranou od modré mezi nohy brankáře Rafanů vstřelil kontaktní branku! Po první třetině odcházela Hostivař do kabin s jednobrankovým mankem.

Na začátku 2. třetiny hrála Hostivař přesilovou hru a tu dokázal využít v čase 15:42 přesnou ranou pod horní tyč Jan Čejka! Domácí to ovšem nerozhodilo a brzy získali své vedení zpět. V 20. minutě sehráli Rafani přesilovou hru a tu dokázal po rychlé kombinaci využít Uher. Stav po druhé třetině utkání byl tedy 3:2.

V úvodu 3. třetiny, konkrétně v 32. minutě zvýšil vedení Rafanů Praha přesnou ranou Marušinec. Tato branka s týmem Hostivaře značně zacloumala a od té doby to byl velký boj plný tvrdé hry, ze kterého těžil víc soupeř. Ten ovšem nedokázal hrát disciplinovaně a dal Hostivaři mnoho přesilových her, využít ovšem Hostivař nedokázala žádnou. Klíčový zlom v utkání přišel v 37. minutě. Hráč Rafanů Tichý udeřil Hostivařského Adama Vodehnala do obličeje, který si ze zápasu odnesl i krvavý šrám. Ten ovšem neudržel své emoce a zbytečným oplácením a seknutím do nohy soupeře obdržel trest do konce utkání. Hostivař tak místo dlouhé přesilovky čekalo minutové oslabení. Ještě při hře 4 na 4 ve 40. minutě vykřesal naději na zvrat utkání pro Hostivař svojí brankou na 4:3 Josef Vosátka! Hostivař ovšem těsný kontakt s Rafany neudržela dlouho a v 41. minutě si vzali domácí svůj dvoubrankový náskok zpět. V závěrečné 45. minutě udělal vítěznou tečku za utkáním kapitán Rafanů Strejček.

Rafani tak zvítězili v úvodním utkání finále regionální soutěže nad Hostivaří 6:3 a ujali se vedení v sérii. Další utkání je naplánováno na Úterý 6. června se startem v 19:30 na půdě soupeře v Čimicích.

Ohlasy po utkání

Daniel Zámečník (Obránce HBC Hostivař) - Náš tým vstoupil do zápasu s rychlým přístupem a velkým nasazením. První kdo se ale ozval, byl domácí tým, a to hned dvakrát za sebou. Nám se, ale podařilo srovnat a zápas tak pro nás začal na novo! Dohnala nás, ale naše disciplína, když jsme často hráli oslabení, a tím nám minuty utíkali. Navíc se domácí tým dokázal dvakrát prosadit v přesilové hře. Nám se bohužel tolik nedařilo, když jsme z osmi přesilovek využili jen jednu. Na tom jsme dnes ztroskotali. Nyní už se ovšem soustředíme na další zápas, na který se pokusíme lépe připravit, abychom mohli sérii vyrovnat!

Redakce

 
 

Mládež se opět podívá na soustředění do Lomnice! Letos o týden později!

22.7.2024

Osmnáctka se vrátila z Žiliny s bronzem, šestnáctka na Slovensku neuspěla!

8.7.2024

Hráčem roku se stal Jiří Hrabár! Samotní hráči ocenili znovu Čejku!

4.7.2024

Stříbrné medaile ze Švýcarska! Český tým podlehl Kanadě v prodloužení!

30.6.2024

Partneři klubu