10.06.2021 Reportáž

B tým mladších žáků vyzrál i na Budějovice! Otras s hattrickem!

Neděle přivedla mladším žákům "B" do cesty dalšího neznámého soupeře, tým Pedagog České Budějovice. Hostivařští hráči hned od začátku dávali všem kolem najevo, že rozhodně nechtějí přijít o svoji sérii vítězství z poslední doby a na soupeře doslova vlétli hned od prvních vteřin utkání.

Restar, neděle 6.6.2021

6:1

1:0, 2:1, 3:0

PED

České Budějovice

Branky a nahrávky: 6:51 Bajkai (Havlík), 15:14 Keller (Němec), 23:29 Otras (Vaniš), 25:55 Otras (Bajkai, Havlík), 26:28 Kvasnička, 29:18 Otras (Havlík, Vaniš) .
Rozhodčí: Soukup, Švec . Vyloučení: 2:1 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 27 . Střely na branku: 31:8 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1 .

Menzel - Němec, Martinec, Vaniš, Janičko, Bajkai, Havlík, Otras, Keller, Coufal, Kvasnička, Janšta, Novotný, Vysoký, Zářecký

Homolka - Švec, Urzeduvský, Bobošík, Dadura, Maršálek, Merta, Dvořák, Brtko, Janů, Vágner, Tesarčík, Houdek

Budějovičtí odolávali jen s největšími obtížemi a několikrát je podržel jejich brankář. Branku domácích téměř neohrozili a když, tak vše v klidu řešil pozorný Menzel v brance Hostivaře. Zhruba v polovině první třetiny konečně Hostivař odčarovala kouzlo budějovického brankáře a po drtivém tlaku celé první pětky se z blízka prosadil Bajkai, kterému míček mezi nohama přistrčil Havlík. To bylo ale z obou stran všechno a i přes několik dalších šancí domácích svítil na ukazateli stav 1-0 po první třetině.

Průběh zápasu svůj ráz neměnil ani ve druhé třetině, tlak domácích už ale nebyl tak výrazný, jelikož se na jejich hokejky začala vkrádat známá bohorovnost a nepřesnost. Toho hned využili hráči Pedagogu k vyrovnání. Vedení na stranu Hostivaře zanedlouho vrátil pěknou individuální akcí přes půl hřiště Keller, kterého před tím ukázkovou přihrávkou vysunul Němec. Svůj další zásah si Hostivař nechala až na závěr druhé třetiny. Po buly v obranném pásmu budějovických se ke střele od modré dostal Vaniš. Chtělo by se říct, tradičně, minul a míček odražený od zadního mantinelu poslal do sítě pohotový Otras. Stav 3-1 pro domácí nebyl ještě zdaleka beznadějný pro hostující hráče, těm ale bohužel v horkém nedělním odpoledni rychle ubývaly síly.

A čím více sil ubývalo hráčům Budějovic, tím vlažněji si počínali hráči Hostivaře. Třetí třetina tak už přinesla hlavně spoustu nepřesností, nedůrazu a utápění se v individuálních akcích. Přesto bylo i pár světlých chvilek, které ve finále znamenaly další tři góly hostivařského mužstva. Nejdříve se po práci celé pětky a přihrávkách Havlíka s Bajkaiem prosadil podruhé v zápase Otras. Následně pěkně po pravém křídle zatáhl míček do třetiny Kvasnička, nikým neatakován obkroužil celou branku a svojí pověstnou "šmudlou" rozjásal fanoušky domácích už popáté. Poslední slovo patřilo opět Otrasovi, který svým důrazem na brankovišti dokončil akci Vaniše s Havlíkem. V tu chvíli oslavovala střídačka domácích zvláště mohutně, věděli totiž, že je čeká nějaká tradiční dobrota od Otrasů. Konečný výsledek 6-1 byl spravedlivým odrazem dění na hřišti.

Vyjádření trenéra (Borek Coufal): Hráče i rodiče jistě potěšila jasná výhra, my trenéři jsme z výkonu mužstva už tak odvázaní nebyli. Na soupeře jsme pěkně vlétli a většinu utkání jsme ho dostávali pod tlak a všechny naše lajny byly schopné si vytvořit šance. Bohužel jsme se ale postupně přizpůsobili hře soupeře a naše hra byla hodně neurovnaná, až laxní. Abychom prodloužili vítěznou vlnu i o zápas s Kladnem příští neděli, musíme herní projev určitě zlepšit.