16.03.2024 Reportáž

A tým zaznamenal patnácté vítězství v sezoně! Ve venkovním utkání si poradil s Dobřany!

Hostivař se v rámci 17. kola Crossdock Extraligy hokejbalu vypravil netradičně v sobotní podvečer do Dobřan, kde se A tým hodlal vrátit zpět na vítěznou vlnu. I přes to, že Hostivař v úvodní třetině ztrácela, zápas nakonec díky trpělivému výkonu otočila a zaznamenala již patnáctou tříbodovou výhru v letošním extraligovém ročníku.

18., sobota 16.3.2024

DOB

Dobřany

2:5

2:0, 0:2, 0:3

Branky a nahrávky: 19:02 Hrabár (Hroch), 28:38 Kucharčík (Čejka), 30:42 Kucharčík (Průcha, Kudela), 32:49 Průcha (Čejka, Taufer), 44:02 Kucharčík (Kudela) .
Rozhodčí: Jonák, Gráca . Vyloučení: 6:8 . Využití: 2:0 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 85 . Střely na branku: 22:30 . Průběh utkání: 2:0, 2:5 .

Kuchař (M.Hrubý) - Michálek, Duchek, Stránský, J.Kovařík, D.Kovařík, Šlehofer - Sloup, Neumaier, Sýbek, Duchek, Kobr, Matoušek, Vajda, L.Hrubý, Malý, Štulc, Kolařík

Štoural (Šupík) - Pírek, Kudela, Hrabár, Čápek, Průcha, Dostál - J.Vaniš, Hroch, Taufer, Pátek, Kucharčík, D.Vaniš, Urbanec, Mikšovský, Lehner, Čejka

Hostivař přijížděla do Dobřan s cílem nastartovat další sérii vítězství. To se ovšem nerodilo lehce. Celé utkání provázeli častá vyloučení na obou stranách. V 1. minutě byli současně vyloučení obránce domácích Šlehofer a Hostivařský obránce Pírek. Při hře 4 na 4 branka nepadla. V 6. minutě byl vyloučen další Hostivařský hráč. Po faulu Urbance dostali Dobřany k dispozici první přesilovou hru. Tu pro domácí vylepšil dalším faulem obránce Hostivaře Průcha. Hostivař tedy čekalo oslabení 5 na 3. Dobřany dvojnásobnou přesilovou hru naplno využili. V 7. minutě otevřel skóre utkání Dobřanský Jan Kovařík. O minutu později se prosadil útočník Sloup. Po první třetině tedy domácí vedli 2:0 a Hostivař měla během první přestávky nad čím přemýšlet.

Hostivař se po náročné první třetině dokázala oklepat a vrátit se zpět do utkání. V 20. minutě prostřelil Dobřanského brankáře Kuchaře obránce Hostivaře Jiří Hrabár a dostal Hostivař do kontaktu se soupeřem! V 23. minutě dostala Hostivař ideální možnost vyrovnat skóre. Po faulu Stránského hrála Hostivař přesilovou hru, kterou bohužel využít nedokázala. Skóre Hostivař dokázala srovnat později! V 29. minutě vyrovnal skóre utkání Hostivařský Samuel Kucharčík! Těsně před koncem druhé třetiny se provinil faulem útočník Hostivaře Jan Čejka a nabídl Dobřanům další přesilovou hru. Po druhé třetině ovšem platil vyrovnaný stav 2:2.

Dobřany nedokázali v úvodu třetí třetiny využít svojí přesilovou hru. Naopak to byla Hostivař, kdo se ve vlastním oslabení dokázala prosadit! V čase 30:42 vstřelil svou druhou branku v utkání útočník Samuel Kucharčík! Hostivař dokázala v utkání svého soupeře přestřílet a lepší aktivita nesla své ovoce! V 33. minutě zvýšil na 4:2 obránce Hostivaře Michal Průcha, pro kterého to je premiérová trefa v Hostivařském dresu! Hostivař si v závěru svůj náskok dokázala pohlídat. Finální tečku za tímto utkáním dal Hostivařský Samuel Kucharčík, který v čase 44:02 zkompletoval Hattrick! Hostivař tedy po prohře z minulého týdne opět vítězná, tentokrát veze tři body z Dobřan po výhře 2:5!

Další utkání čeká Hostivař hned příští týden, kdy v rámci 18. kola Crossdock Extraligy hokejbalu přivítá na svém hřišti celek Prachatic. Úvodní buly bude na Hostivařském hřišti vhozeno přesně v 15:00.

Samuel Kucharčík (Útočník HBC Hostivař) - Do zápasu jsme vstoupili dost laxně a lehkovážně. Soupeř dokázal využít přesilovky po našich zbytečných faulech a dostali se tak poměrně lehko do vedení. V kabině jsme si o přestávce k tomu něco řekli, zvedli jsme hlavy a ukázali jsme, na jaké úrovni dokážeme hrát, když se nám chce. Dobřany podržel i výborně chytající brankář Kuchař. Ale ani to nás nedokázalo zastavit v tom, abychom si z Dobřan odvezli 3 body.

2.5.2024

2.5.2024

1.5.2024

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!