03.03.2024 Reportáž

A tým zažívá výborný vstup do jarní části! Ve venkovním utkání porazil Letohrad!

Hostivařský A tým se v rámci 16. kola Crossdock extraligy hokejbalu vypravil na půdu soupeře, se kterým se utkal minulý týden v rámci čtvrtfinále Českého poháru, tým SK Hokejbal Letohrad. V utkání se dlouho čekalo na branky. Ty nakonec dala pouze Hostivař a zaznamenala tak osmé vítězství v řadě! (Foto: Michal Křemenák)

16., sobota 2.3.2024

LET

Letohrad

0:2

0:0, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 28:55 Taufer (Kudela), 31:34 Čejka (Kudela, Hrabár) .
Rozhodčí: Vrba, Štípek . Vyloučení: 3:8 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 146 . Střely na branku: 31:26 . Průběh utkání: 0:2 .

Křemenák (Novák) - Adamec, Anýž, Bečka, Dostál, Krejsa, F.Lux - Bogdány, Chovanec, Cvejn, Faltejsek, Halbrštát, Hubálek, T.Lux, Macenauer, Macháček, Šíma

Štoural (Šupík) - Číž, Hrabár, Kočka, Kudela, Pírek, Da.Zámečník - Čejka, Chramosta, Dostál, Hroch, Kucharčík, Lehner, Pátek, Taufer, Urbanec, D.Vaniš, J.Vaniš

Hostivař hodlala na půdě soupeře potvrdit svůj výborný vstup do jarní části sezony. Od úvodních minut byla aktivnějším týmem a dostávala Letohrad pod tlak. V 3. minutě vystrčili růžky i domácí, kteří se dostali do ložené situace, branku však vstřelit nedokázali. Hra se postupně začala vyrovnávat. Ve 4. minutě se útočník Hostivaře Taufer dral směrem k brance domácích, během akce byl ovšem faulován a Hostivař tak na začátku úvodní třetiny zahrávala trestné střílení! K němu se postavil nejproduktivnější hráč Hostivaře Jan Čejka. Tomu se ale jeho pokus nepovedl, a tak se skóre neměnilo. V 8. minutě se naopak provinila Hostivař, konkrétně obránce Tomáš Kudela a domácí tak čekala první přesilová hra v utkání. Letohrad ovšem tuto výhodu využít nedokázal. V 11. minutě ovšem dostali domácí po faulu Hostivařského útočníka Jaroslava Pátka k dispozici další přesilovou hru. Ani tu ovšem využít nedokázali. V 14. minutě ovšem Hostivař faulovala znovu a byla to tak pro Letohrad třetí přesilová hra v krátké době. Hostivař se ale do konce úvodní periody ubránila, a tak na světelné tabuli svítil bezbrankový stav 0:0.

Ve druhé třetině Hostivař bohužel pokračovala ve své nedisciplinovanosti. V 19. minutě šel na trestnou lavici po druhé za sebou obránce Hostivaře Daniel Zámečník. Hostivař se ale opět dokázala ubránit. V 21. minutě se provinil faulem také Letohrad, a tak i Hostivař dostala možnost přesilové hry. Tu ovšem podobně jako soupeř využít nedokázala. V polovině utkání tedy nebyla na Letohradském hřišti k vidění žádná branka. Oba týmy naráželi na připravené obrany na obou stranách. Branky jsme se dočkali až v 29. minutě, kdy po nahrávce Tomáše Kudely zpoza brány prostřelil Letohradského brankáře Matěj Taufer! Hostivař tedy v závěru prostřední periody dokázala udeřit a odnést si do kabin jednobrankový náskok!

Třetí třetina pokračovala v podobném duchu, jako ty předchozí. V 32. minutě dostala Hostivař k dispozici druhou přesilovou hru. Tu bleskově využil nejproduktivnější hráč Hostivaře Jan Čejka, který se trefil přesně nad rameno brankáře Letohradu Křemenáka a Hostivař tak šla do dvou brankového vedení! V 34. minutě se Hostivař provinila už po šesté v zápase, tentokrát po faulu útočníka Marka Hrocha. Při vlastním oslabení se do slibné šance dostal útočník Hostivaře Matěj Taufer. Bekhendovou kličkou ovšem nepřekonal Letohradského gólmana. Letohrad později v 36. minutě dostal k dispozici už 7. přesilovou hru, ale podobně jako v předchozích pokusech narážel na výbornou obranu a skvěle chytajícího Václava Štourala! V závěrečných minutách se schylovalo k náporu domácích ve snaze ještě zdramatizovat stav a celkový výsledek utkání. V 43. minutě tomu pomohla 8. přesilová hra Letohradu, po faulu Hostivařského Daniela Vaniše. Letohrad při této přesilové hře zariskoval a zkusil hru bez brankáře. V šesti lidech ovšem nedokázal překonat Hostivařského brankáře Václava Štourala, který pro toto utkání branku kompletně zamknul! Hostivař tedy pokračuje na vítězné vlně a po vítězství 0:2 si připisuje své osmé ligové vítězství v řadě!

V dalším ligovém kole přivítá Hostivař na svém hřišti tým Pardubic! Utkání 17. kola se odehraje v sobotu 9. března se startem v 11:00!

Matěj Taufer (Útočník HBC Hostivař) - Zápas v Letohradu byl úplně jiný než ten pohárový minulý víkend. Soupeř doplnil sestavu o pár hráčů a navíc je doma velmi silný. Jsem tak velmi rád, že jsme toto utkání zvládli. Možná je trochu na zamyšlení velké množství oslabení, které jsme hráli, ale na druhou stranu, jsme je parádně ubránili, a když jsme náhodou nechali někde v obraně mezeru, vždycky tam byl bezchybný Vašek Šťoural, který odchytal další famózní utkání. Škoda, že jsme nedali více branek, šance na to byly. Závěr by potom byl ve větším klidu. Hlavní jsou ale další tři body, které jsme si po dnešním týmovém výkonu zasloužili.

2.5.2024

2.5.2024

1.5.2024

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!