24.02.2024 Reportáž

A tým začal jarní část vítězstvím! V Pražském derby porazil po druhé v sezoně Kert Park!

Hostivařský A tým v sobotní dopoledne odstartoval jarní část Crossdock Extraligy hokejbalu. Hned na úvod ho nečekalo nic snadného. Na Hostivařské hřiště totiž dorazil loňský obhájce a zároveň šestinásobný extraligový vítěz, tým HC Kert Park Praha. Ve velmi napjatém utkání, které přilákalo na Hostivařské hřiště více než stovku diváků se A tým předvedl a po druhé v sezoně si na svého Pražského rivala vyšlápl!

15., sobota 24.2.2024

4:1

2:0, 1:1, 1:0

KER

Kert Park Praha

Branky a nahrávky: 05:17 J.Vaniš (Čejka. Kudela), 13:03 Kucharčík (Čejka), 18:53 Čejka (Kudela), 35:10 Kočka (Urbanec, Lehner) .
Rozhodčí: Černý, Zbořil . Vyloučení: 8:7 . Využití: 1:0 . V oslabení: 2:0 . Diváci: 138 . Střely na branku: 32:39 . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1 .

Štoural (Šupík) - Čápek, Číž, Hrabár, Kočka, Kudela, Pírek, Průcha, Da.Zámečník - Čejka, Hroch, Kucharčík, Lehner, Pátek, Taufer, Urbanec, D.Vaniš, J.Vaniš

Mikl (Toth) - Hrdlička, Kovárník, Macek, Novák, Pavlík, Šperl, Vilikus - Fejfar, Jágr, Javůrek, Jelen, Kruček, Lhota, Mejzlík, Plzák, Vaněk, Zvonek

Zápas byl už v jeho počátku velmi napjatý. Hned v první minutě dostala Hostivař možnost přesilové hry, kterou ovšem využít nedokázala. Hostivař ovšem přesilová hra nastartovala a ujala se tak otěží utkání. V 6. minutě po rychlé kombinaci otevřel skóre kapitán Hostivaře Jiří Vaniš! V 7. minutě došlo k prvnímu vážnějšímu střetu, kdy Hostivařský útočník Matěj Taufer se dostal do konfliktu s hostujícím obráncem Šperlem. Od té doby to na hřišti doslova jiskřilo. Do hry se dostával také hostující Kert, ale narážel na výborně chytajícího Václava Štourala v brance Hostivaře. V 13. minutě dostal výhodu přesilové hry také hosté z Kert Parku. Při jejich přesilové hře se dopustili velké chyby a do protiútoku se dostal Jan Čejka spolu se Samuelem Kucharčíkem. Druhý jmenovaný tento protiútok využil a Hostivař v závěru úvodní periody vedla 2:0! Tento stav platil i během první přestávky.

Ve druhé třetině, konkrétně hned v 17. minutě byl potrestán hráč Hostivaře Daniel Vaniš, který obdržel vyšší trest za zásah do oblasti hlavy a krku. Kert Park tuto přesilovou hru využít opět nedokázal, naopak. Hostivař opět v rychlém protiútoku pláchla, tentokrát to byla dvojice Čejka – Kudela. První jmenovaný dostal přesnou přihrávku a rychlou ranou z první zvýšil na 3:0 pro Hostivař! Později dokázal Kert Park v 23. minutě utkání odpovědět. Čisté konto Hostivařskému brankáři sebral útočník Zvonek. Hostivař si tedy během druhé třetiny udržela dvoubrankový náskok. Během prostřední periody svítilo na výsledkové tabuli skóre 3:1!

Třetí třetina už byla relativně klidnější oproti předchozím. Hostivař si během této třetiny s poklidem hlídala svůj náskok. Dokonce ho dokázala navýšit! V 36. minutě vrátil Hostivaři tři brankové vedení obránce Jan Kočka! Závěrečné dobývání Hostivařské branky už Kert Parku nebylo nic platné. Hostivař po druhé v sezoně porazila svého Pražského rivala, tentokrát 4:1 a navýšila tím i svůj náskok na špici extraligové tabulky na 10 bodů!

Další utkání čeká Hostivařský A tým hned zítra, kdy na svém hřišti přivítá v rámci čtvrtfinále Českého poháru tým SK Hokejbal Letohrad! Úvodní buly bude vhozeno přesně v 13:00! Dorazte podpořit Hostivařský A tým v boji o postup na finálový turnaj Final Four!

Jan Krtička (Hlavní Trenér HBC Hostivař) - Ačkoli se dneska jednalo o první ostrý zápas jara, tak hra měla velice dobrou úroveň. Můj názor je, že se potkali dva nejkvalitnější týmy extraligy. Předvedená hra tomu odpovídala. Byly to hvězdné války dle individuálních schopností obou mužstev. Věděli jsme, že to bude náročné utkání a jsem rád, že jsme ho dovedli k vítězství. Líbil se mi výkon Venci v bráně, opět nás podržel. Celou letošní sezónu potvrzuje, že se na něho můžeme spolehnout! Kluky bych chtěl pochválit za vynikající hru v oslabení, zároveň je musím pokáral za zbytečné fauly. Příště se jich musíme vyvarovat. Líbila se mi z naší strany třetí třetina, kterou jsme odehráli, tak jak jsme chtěli a zaslouženě vyhráli. Zítra nás čeká čtvrtfinále Českého poháru, pokusíme se navázat na dnešní výkon. Rádi bychom se probojovali na závěrečný turnaj do Plzně.

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!

29.4.2024

Dorost uštědřil Pirátům kanára! Soukup s nulou!

29.4.2024

A tým poprvé v historii postupuje do semifinále! Ve čtyřech utkáních vyřadil Karvinou!