HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
22.04.2024 Reportáž

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!

Hostivařský A tým se v nedělní dopoledne utkal v rámci 2. čtvrtfinále Crossdock Extraligy Hokejbalu s týmem Karviné. Oproti prvnímu utkání byla na Hostivařském hřišti k vidění mnohem vyrovnanější podívaná a také bohužel pro Hostivař i jiný výsledek. Karviná rozhodla o svém vítězství a vyrovnaní série pár vteřin před koncem základní hrací doby.

ČF2, neděle 21.4.2024

HOS

Hostivař

4:5

2:1, 0:2, 2:2

KAR

Karviná

Branky a nahrávky: 5:32 Čápek (Urbanec), 14:47 Čejka (J.Vaniš, Ferfecki), 33:46 J.Vaniš (Čejka, Kudela), 35:22 Průcha (D.Vaniš, Kucharčík) .
Rozhodčí: Tománek, Hrubý . Vyloučení: 5:6 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 224 . Střely na branku: 46:23 . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:5 .

Sestava domácích

Brykner (Štoural) - Čápek, Hrabár, Kudela, Kočka, Průcha, Švanda, Da.Zámečník - Čejka, Kucharčík, J.Vaniš, D.Vaniš, Taufer, Urbanec, Pátek, Hroch, Ferfecki, Lehner, Mikšovský

Sestava hostí

Mokry (Smetana) - Zahradníček, Růžička, Sladký, Niedoba, Zaremba, D.Procházka - Fárský, Juraško, Pala, Pořízek, Rosůlek, Wróbel, A.Procházka, Puzoň, Barnošák, Voznica

Komentář k zápasu

Hostivař před televizními kamerami České televize neměla tak dobrý start do utkání, jako v prvním čtvrtfinálovém duelu. V 5. minutě to byl právě soupeř, který dokázal otevřít skóre utkání. Novou akvizici v brance Hostivaře Petra Bryknera, který ve druhém utkání nahradil Václava Štourala, překonal útočník Karviné Wróbel. Hostivař se z této branky oklepala a brzy vyrovnala. V 6. minutě vyrovnal tvrdou ranou obránce Dalibor Čápek! Utkání se pak často přelévalo z jedné strany na druhou, branka však byla k vidění až v samotném závěru úvodní periody. V čase 14:47 našel kapitán Hostivaře Jiří Vaniš úplně volného Jana Čejku, který tak poslal Hostivař do těsného vedení! Hostivař si tak odnesla do kabin vedení 2:1!

2. Třetina byla i nadále velmi vyrovnaná. Oba týmy dostali k dispozici výhodu přesilové hry, využít ji dokázala ovšem pouze Karviná. Ještě před tím v 27. minutě vyrovnal skóre utkání útočník Karviné Lumír Rosůlek. Pak v následně zmíněné přesilové hře se prosadil obránce Jan Zahradníček a Karviná tak otočila vývoj utkání zpět na svoji stranu. Vedení 2:3 si také odnesli do kabin před závěrečnou třetinou.

3. Třetinu začala Hostivař dobře a směřovala k vyrovnání. To se podařilo v 34. minutě, kdy na 3:3 srovnal při přesilové hře kapitán Hostivařského A týmu Jiří Vaniš! Hostivař pokračovala ve svém úsilí a brzy se dočkala výsledku. V 36. minutě vrátil Hostivaři vedení obránce Michal Průcha! Hostivař po této brance polevila a toho dokázala Karviná využít. V 40. minutě vyrovnal při sporné brance útočník Martin Pala. Rozhodčí nakonec branku po dlouhé poradě uznali. Už to vypadalo, že utkání bude směřovat do prodloužení, jenže v záverečné minutě se Karviná odhodlala k rychlému útoku, který osm vteřin před koncem završil obránce Karviné Zahradníček. Karviná tak oplatila Hostivaři úvodní prohru a po výsledku 4:5 vyrovnává stav čtvrtfinálové série.

Série bude pokračovat již za týden v Karviné. 3. Zápas mezi Hostivaří a Karvinou je naplánován na sobotu 27. dubna se startem v 15:00. 4. Čtvrtfinále se odehraje v neděli 28. dubna se startem v 11:00.

Ohlasy po utkání

Dalibor Čápek (Obránce HBC Hostivař) -Zápas proti Karviné byl, jak jsme předpokládali, náročný. Karviná je známá svým fyzickým a agresivním stylem hokejbalu, což bylo znát i během celého utkání. Přestože jsme byli většinu času lepším týmem, drobné chyby nás stály několik gólů. Tyto momenty ukázaly, že i přes naši převahu na hřišti, je důležité zůstat ostražitý po celou dobu zápasu a efektivně využívat nabídnuté šance. Věřím, že jsme se z nedělního zápasu ponaučili a do Karviné si pojedeme pro dvě vítězství.

Redakce

 
 

B tým mužů zahájí o víkendu play-off! V semifinálových bojích ho čeká opět Rakovník!

17.5.2024

Dorost odjel ze Svítkova s debaklem! Proti prvnímu týmu tabulky se neprosadil!

16.5.2024

Mladší žáci, žákyně a minipřípravka za sebou mají kondiční soustředění v horách!

15.5.2024

Junioři v Plzni neuspěli a sezóna pro ně končí!

14.5.2024

Partneři klubu