06.02.2024 Reportáž

A tým v prvním přípravném utkání před jarní částí porazil Dobřany!

Hostivařský A tým se netradičně místo úterního tréninku vypravil na první přípravné utkání do Dobřan, kde se utkal se svým extraligovým soupeřem TJ Snack Dobřany. Hostivař si v utkání dokázala s domácím celkem poradit a zvítězila 1:4! Své první minuty v Hostivařském A týmu si připsali také dva dorostenci!

Příp., úterý 6.2.2024

DOB

Dobřany

1:4

0:0, 0:2, 1:2

Branky a nahrávky: 20:07 Číž (Urbanec), 25:58 Ferfecki (Bár), 30:26 J.Vaniš, 41:31 Kudela (Čejka, Taufer) .
Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4 .

Štoural (Šupík) - Hrabár, D.Vaniš, Kočka, Kudela, Pírek, Da. Zámečník, Číž - Taufer, J.Vaniš, Ferfecki, Kucharčík, Čejka, Urbanec, Hroch, Dostál, Bár, Hradil

Hostivař nastoupila do utkání až na pár jmen v plné sestavě. Debut v dresu A týmu připsali dorostenci Hostivaře Jakub Bár a Filip Hradil. Během první třetiny prvního přípravného utkání Hostivaře se nestalo nic důležitého, a díky tomu tedy platil po první třetině bezbrankový stav. V 21. minutě otevřel skóre utkání nová tvář v dresu Hostivaře, juniorský hráč z Pražského Kova, Patrik Číž! V 26. minutě zvýšil na 0:2 Štěpán Ferfecki! Hostivař tedy během prostřední periody odskočila svému soupeři do vedení o dvě branky.

V úvodu třetí třetiny zvýšil skóre na 0:3 kapitán Hostivařského A týmu Jiří Vaniš! Soupeř dokázal zkorigovat skóre až při vlastním oslabení, kdy Hostivař zariskovala a zkusila si přesilovku šest na čtyři s hrou bez brankáře. Stav 1:3 ale nevydržel dlouho. V 42. minutě vrátil Hostivaři vedení obránce Tomáš Kudela! Hostivař v základní hrací době zvítězila 1:4. Po základní hrací době ještě následovalo předem dohodnuté pětiminutové prodloužení se třemi hráči na každé straně. To po dvou minutách ukončil po krásném samostatném průniku a zakončení Hostivařský obránce Tomáš Kudela a po stavu 1:5 následovali ještě samostatné nájezdy, ve kterých Hostivař prohrála proti Dobřanům 1:0. Celkový výsledek 1:4 po základní části však Hostivaři neunikl.

Další utkání čeká Hostivařský A tým za necelý týden a půl, kdy na svém domácím hřišti přivítá v rámci dvojutkání Slovenský tým Leaders Ružinov Bratislava. Utkání se odehrají nejprve v sobotu 17. února od 14:00 a den poté, v neděli 18. února od 11:00.

Jan Krtička (Hlavní trenér HBC Hostivař) – Do zápasu v Dobřanech jsme vstoupili víceméně v plné sestavě, chybělo nám pouze pár kluků. Nově se s námi zapojili dorostenci Filip Hradil a Jakub Bár. Oba hráli velice slušně, mohli vstřelit i nějaké góly a určitě se v utkání neztratili. Neztratil se taky další nováček Patrik Číž, který dal v zápase gól a bylo vidět, že zvládá tempo utkání. Dále se mi líbil výkon dvojice Ferfecki – Urbanec, kde už na podzim, když spolu hráli vypadali dobře a teď to opět potvrdili, což je potěšující informace. V kvalitních výkonech z podzimu pokračuje Matěj Taufer a z obránců bych vyzdvihl Tomáše Kudelu. Je vidět že dohnal kondiční manko, které během podzimu částečně měl a odehrál velice slušné utkání. Jsem rád, že oba naši gólmani udrželi během utkání čisté konto. Utkání mělo z mého pohledu prazvláštní průběh, ale to se bohužel občas během přátelských utkání stává.

2.5.2024

2.5.2024

1.5.2024

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!