22.08.2023 Reportáž

A tým v první přípravě na novou sezónu porazil Dobřany!

Hostivařský A tým se v přípravě na novou extraligovou sezónu utkal doma s týmem TJ Snack Dobřany. Ve velmi bojovném utkání, ze kterého se stala přestřelka, Hostivař porazila svého západočeského soupeře 7:4! Za A tým zároveň nastoupilo několik nových tváří pro novou sezónu!

Příp., pondělí 21.8.2023

7:4

4:2, 3:1, 0:1

DOB

Dobřany

Branky a nahrávky: 3:04 Lehner (J.Vaniš), 3:46 Urbanec (Hrabár), 7:46 Kubeš (Taufer), 14:40 Hrabár (Mikšovský), 20:34 Čejka (Drahoš), 22:32 Šmerha (Lehner), 25:35 Urbanec (Čejka) .
Rozhodčí: Danylec, Jonák . Vyloučení: 7:4 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 47 . Střely na branku: 42:29 . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 7:3, 7:4 .

Štoural (Od 16. Drahoš) - Kubeš, Hrabár, Kudela, Ilušák, Pírek, Čápek - D.Vaniš, Lehner, J.Vaniš, Pátek, Urbanec, Taufer, Šmerha, Kucharčík, Čejka, Mikšovský

Hostivař nastoupila do přípravného utkání hned s několika novými tvářemi – Tomáš Kudela, Jiří Hrabár, Matěj Taufer či Tomáš Šmerha. Svoje první minuty v dresu A týmu zapsali také odchovanci Marek Drahoš a Michal Mikšovský. Utkání od začátku mělo velký náboj. Ve třetí minutě otevřel skóre utkání hostující Šlehofer. Hned o minutu později ovšem vyrovnal skóre utkání Petr Lehner, přesnou střelou mezi betony! Po třiapadesáti vteřinách dokázala Hostivař otočit stav utkání, když se po jednom z rychlých protiútoků prosadil Otto Urbanec! Dobřany ovšem ještě v páté minutě, po druhé brance Šlehofera, rychle vyrovnali. V 8. minutě našel Matěj Taufer mezi kruhy volného Ondřeje Kubeše, který se nemýlil a vrátil vedení na stranu Hostivaře! V závěrečné minutě první třetiny pak zvýšil vedení Hostivaře Jiří Hrabár! A tým tak po první přestávce vedl nad Dobřany 4:2!

Hostivař před druhou třetinou provedla změnu brankářů, z branky odstoupil Václav Štoural, nahradil ho juniorský brankář Marek Drahoš! Ve druhé třetině se skóre měnilo až v 21. minutě, kdy pro hosty snížil skóre zápasu Sloup. Hostivař si ale po dvou minutách vzala své dvoubrankové vedení zpět, když po přihrávce Lehnera pálil přesnou a tvrdou ranou Tomáš Šmerha! Pět minut před sirénou vstřelil svou druhou branku v utkání Otto Urbanec a Hostivař tak vedla už 7:3! Tento stav platil i během druhé přestávky.

Třetí třetina se nesla v poněkud poklidnějším tempu, avšak s mnoha tresty na obou stranách. Jediná branka v této třetině padla ve čtyřiatřicáté minutě, kdy za Dobřany snížil svojí druhou brankou Sloup. Ve 40. minutě obdržel Petr Lehner trest za vysokou hůl, když způsobil svému soupeři nepěkný šrám. Hostivař dlouhé oslabení ubránila a v přípravném utkání Dobřany porazila výsledkem 7:4!

Nyní má Hostivař v plánu přípravný turnaj „Letňáček“, který je naplánován na tuto sobotu, 26. srpna, v Dobřanské hokejbalové hale.

Jan Krtička (Hlavní trenér HBC Hostivař) - Utkání se od začátku hrálo ve velice svižném tempu. Je vidět, že oba týmy toho za tři týdny dost naběhali. Utkání se mi libilo, splnilo účel kvalitní přípravy. My jsme dneska byli skoro v plné sestavě. Do utkání jsme šli bez tréninku na hřišti, ale musím kluky bez výjimky pochválit. Samozřejmě se najdou věci na kterých musíme pracovat, ale já jsem s dneškem herně spokojený. Nováčci se také výborně zapojili. Dobřany hráli velice dobře, rychlý, nepříjemný hokejbal. Jsem rád, že to všichni v tomto počasí přežili ve zdraví. Přes týden potrénujeme a v sobotu vyrazíme na turnaj do Dobřan.

Mladší žáci A se představili na půdě Tygrů! Domů odjížděli s vyrovnanou bilancí!

2.5.2024

A tým o víkendu vstoupí do extraligového semifinále! V něm se utká s Pardubicemi!

2.5.2024

Minipřípravka si na jaře poprvé zahrála doma! Zaznamenala dvě výhry!

1.5.2024

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!