25.03.2024 Reportáž

Hostivařský A tým zajížděl v nedělní odpoledne na předehrávku 22. kola Crossdock Extraligy hokejbalu do Pardubického Svítkova. Ve velmi vyrovnaném utkání plného střel a šancí Hostivař vybojovala velmi cenné a těsné vítězství 3:4 a i nadále vládne Extralize o sedm bodů! (Foto: Štefan Havran)

22., neděle 24.3.2024

SVI

Svítkov Stars

3:4

1:2, 2:2, 0:0

Branky a nahrávky: 3:34 Taufer (Diviš), 9:58 Kočka (Čejka, Hroch), 19:18 J.Vaniš (Diviš, Taufer), 28:30 Urbanec .
Rozhodčí: Havelka, Vrba . Vyloučení: 1:2 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 143 . Střely na branku: 41:47. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4.

Novotný (Sterenčák) - Bureš, Korbel, Kaščák, Koudela, Martínek, Hrabica - Král, Matýs, Hudec, Kohoutek, Stromko, Malý, Šimůnek, Bláha, Waber, Drbal

Štoural (Šupík) - Pírek, Hrabár, D.Vaniš, Průcha, Švanda, Kočka - J.Vaniš, Pátek, Lehner, Taufer, Diviš, Čejka, Kucharčík, Hroch, Urbanec, Pátek, Dostál

Hostivař měla na hřišti Svítkova dobrý vstup do utkání. A tým dostal do rychlého vedení v 4. minutě po nahrávce Jana Diviše útočník Matěj Taufer! Vedení ovšem Hostivařskému týmu nevydrželo dlouho. V 7. minutě překonal Hostivařského Václava Štourala v brance útočník Svítkova Král. Hostivař si ale v 10. minutě vzala své vedení v zápasu zpět! Svítkovského brankáře Novotného prostřelil obránce Jan Kočka! Domácí měli v 11. minutě po faulu Matěje Taufera šanci opět vyrovnat stav utkání díky přesilové hře. Využít ji ovšem nedokázali. Přesilovou hru dostala k dispozici také Hostivař, výsledek byl ovšem podobný jako u domácích. Hostivař tak odcházela po první třetině do kabin s vedením 1:2!

Druhou třetinu začal opět lépe Hostivařský A tým. V 20. minutě zvýšil na 1:3 svojí přesnou ranou kapitán Hostivaře Jiří Vaniš! Od té doby to byl ale soupeř, který zapisoval zásahy do Hostivařské branky. V 22. minutě snížil na rozdíl jedné branky Svítkovský útočník Hudec. Následně v 24. minutě vyrovnal skóre utkání útočník Waber. Hostivař i na toto srovnání měla odpověď. V 29. minutě vstřelil čtvrtou a nakonec rozhodují branku útočník Otto Urbanec! V závěrečné minutě prostřední periody se ještě provinil faulem útočník Hostivaře Samuel Kucharčík a domácí tak měli v úvodu třetí třetiny možnost další přesilové hry. Po druhé třetině to ovšem bylo 3:4 pro Hostivař!

Svítkov na začátku třetí třetiny svou šanci na vyrovnání nevyužil. Od té doby Hostivař zamkla svou branku a nepustila Svítkov k vyrovnaní. Hostivař tedy porazila východočechy těsným výsledkem 3:4 a všechny tři body veze A tým s sebou do Prahy!

Nyní čeká Hostivař krátká pauza v rámci Extraligových utkání. O víkendu ji přesto čeká klíčový víkend. V pátek 29. března odstartuje turnaj Final Four Českého poháru, kde bude Hostivař obhajovat své loňské vítězství. V semifinále ji čeká tým Kladna, se kterým se utká v Plzeňské hokejbalové hale přesně od 14:00.

Daniel Vaniš (Obránce HBC Hostivař) - První třetinu jsme nezačali podle našich představ a vstoupili do utkání poměrně ospale, naštěstí se nám povedlo vzchopit a vstřelit dvě branky, do druhé a třetí třetiny jsme však vlétli se zápalem který v jinak velmi těžkém utkání rozhodl. Důležitých 6 bodů z víkendu bereme všemi deseti a budeme na to chtít navázat ve zbytku základní části.

Další ztráta! Junioři ztratili v Berouně čtyřbrankové vedení!