30.09.2023 Reportáž

A tým uspěl i v Pardubicích a dále vládne CROSSDOCK Extralize!

Hostivařský A tým nastoupil v sobotní odpoledne k 6. kolu Crossdock Extraligy Hokejbalu, kde se utkal s týmem Pardubic. Přesto, že tým z Polabin letos ještě nebodoval, nedala Hostivaři nic zadarmo. Hostivař ale díky trpělivému výkonu porazila Pardubickou Alfu 6:3 a nadále neporažená vládne extraligové tabulce! (Foto: Jana Nekolová)

6., sobota 30.9.2023

PCE

Pardubice

3:6

0:1, 2:1, 1:4

Branky a nahrávky: 12:15 Ferfecki, 24:34 Čejka (Hrabár, Ilušák), 30:28 Taufer (Lehner, J.Vaniš), 32:37 Čejka (Pátek, Hrabár), 39:07 Taufer (Hrabár, D.Vaniš), 44:00 D.Vaniš .
Rozhodčí: Kasner, Štípek . Vyloučení: 5:4 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 120 . Střely na branku: 28:25 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5, 3:5, 3:6 .

Foršt (Třináctý) - Hálek, Kadlec, Kamaryt, Kopřiva, Krejčí, Školoudík - Březina, Česák, Förstl, Janeček, Lang, Langr, Licek, Mikula, Zajíček

Šupík (Štoural) - Hrabár, Ilušák, Kubeš, Pírek, D.Vaniš, Da.Zámečník - Čejka, Dostál, Ferfecki, Grepl, Lehner, Mikšovský, Pátek, Taufer, J.Vaniš

Hostivař se vypravila do Pardubic bez několika opor. Chyběli hráči jako Kucharčík, Kudela či Urbanec. Hostivař ale v tomto utkání potvrdila, jak kvalitní kádr má. Na Pardubických Polabinách se od začátku hrál vyrovnaný hokejbal. Až ve 12. minutě otevřel skóre utkání Hostivařský odchovanec Štěpán Ferfecki, kterému se v posledních týdnech střelecky daří. Díky jeho brance vedla Hostivař po úvodní periodě 0:1.

Ve druhé třetině se i nadále hrálo vyrovnaně na obou stranách. Ve 22. minutě ovšem Pardubice dokázali vyrovnat stav utkání, když hráč domácích Česák prostřelil Hostivařského Šupíka v brance, pro kterého to byl extraligový debut v dresu Hostivaře. Hostivař si dokázala vedení vzít zpět v 25. minutě, kdy překonal Pardubického Foršta v brance nejlepší střelec Hostivaře Jan Čejka! V 28. minutě po druhé brance Česáka dokázali Pardubice opět vyrovnat. Po druhé třetině na světelné tabuli svítilo remízové skóre 2:2.

Ve třetí třetině Hostivař dokázala potvrdit svojí kvalitu. V 31. minutě vrátil Hostivaři vedení Matěj Taufer. Později v 33. minutě vstřelil svou druhou branku v utkání Jan Čejka a Hostivař tak poprvé v zápase vedla o dvě branky! Hostivař si svůj náskok po většinu třetí třetiny dokázala s klidem pohlídat. Ve 40. minutě vstřelil pátý gól Hostivaře a svůj druhý v utkání Matěj Taufer a o utkání tak bylo téměř rozhodnuto. Ve 44. minutě dokázali Pardubice ještě zdramatizovat závěr utkání a po brance Langra snížit na 3:5. O osm vteřin později ovšem Daniel Vaniš po risku soupeře trefil prázdnou branku a Hostivař tak vedla opět o tři branky. Tento stav už Hostivař udržela a zaznamenala tak již pátou extraligovou výhru v řadě!

Další zápas čeká Hostivařský A tým příští sobotu, kdy na svém hřišti přivítá tým Dobřan. Utkání startuje přesně v 12:00.

Ondřej Kubeš (Obránce HBC Hostivař) - S naší hrou asi nemůžeme být úplně spokojeni. Bylo tam vidět hodně nepřesností jak v obrané, tak i v útočné fázi, na kterých musíme stále pracovat. Jsme ale moc rádi, že zatím postupujeme soutěží bez ztráty jediného bodu. Pardubice i přes velkou marodku s námi odehráli velmi dobrý zápas. Velkou zásluhu na vítezství měl jistý výkon brankáře Michala Šupíka, který nás držel během celého zápasu.

2.5.2024

2.5.2024

1.5.2024

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!