25.11.2023 Reportáž

A tým prodloužil svojí vítěznou sérii na šest zápasů! V posledním venkovním utkání porazil Plzeň!

Hostivařský A tým se v posledním podzimním výjezdu vypravil do Plzně, kde se v rámci 13. kola Crossdock Extraligy hokejbalu utkal s místními mečouny. Souboj prvního s předposledním nakonec ukázal velmi vyrovnanou bitvu. Všechny tři body z něj ovšem brala favorizovaná Hostivař, která tak zaznamenala již šesté vítězství v řadě!

13., sobota 25.11.2023

PLZ

Plzeň

3:5

0:2, 3:2, 0:1

Branky a nahrávky: 10:13 D.Vaniš (Urbanec), 10:44 Čejka (Kucharčík, Kudela), 19:15 Hrabár (Kudela, Čejka), 24:45 Kočka (Kudela, Taufer), 44:47 Čejka (Hrabár) .
Rozhodčí: Gráca, Záhora . Vyloučení: 2:4 . Využití: 2:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: ? . Střely na branku: 22:25 . Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5 .

Čapek (Růžička) - Chramosta, Škarka, Ulč, Matoušek, Krejčí, Pavlík - Miksan, Majer, Vobruba, Kunzmann, Kanta, Pavlíček, Kristl, Roušal, Deja, Král, Beran

Štoural (Soukup) - Pírek, Da.Zámečník, Hrabár, Kudela, Kočka, Čápek - J.Vaniš, D.Vaniš, Pátek, Lehner, Taufer, Dostál, Kucharčík, Čejka, Urbanec

V Plzeňské Precol Aréně byl v úvodní třetině k vidění velmi vyrovnaný zápas. Přesto se toho moc nestalo. Hostivař byla střelecky aktivnější a to se jí také v průběhu třetiny vyplatilo. V 11. minutě při jednom z protiútoků se prodral podél mantinelů Hostivařský útočník Daniel Vaniš a překvapivou ránou od mantinelu prostřelil Plzeňského brankáře Čapka. Hostivař tedy vedla 0:1! za třicet jedna vteřin přidala Hostivař další branku! Ve středním pásmu zachytil vyhozený míček obránce Hostivaře Jan Kočka, ten prostrčil míček na Tomáše Kudelu, který rychle nahrál Samuelovi Kucharčíkovi. Hostivařský útočník zavezl míček do útočného pásma, navázal na sebe soupeřovi obránce a svojí přihrávku předložil nejproduktivnějšímu hráči Hostivaře Janu Čejkovi, který ranou z první zvýšil na 0:2 pro Hostivař! Tento stav platil i po konci první třetiny.

Ve druhé třetině dokázala Hostivař přidat na obrátkách. V 19. minutě dostala Hostivař poprvé v zápase možnost přesilové hry. Tu o necelou minutu později dokázal využít Hostivařský obránce Jiří Hrabár a zvýšil tak skóre utkání na 0:3! Krátce poté ovšem Plzeň odpověděla, když se přes Hostivařského brankáře Štourala prosadil útočník domácích Kristl. Tato branka Plzeň probudila a srovnala s Hostivaří krok. V 24. minutě dostali výhodu přesilové hry také domácí mečouni. Tu dokázala Plzeň, podobně jako Hostivař, využít. Svojí druhou branku v zápase přidal útočník Kristl a domácí tak ztráceli na Hostivař jen jednu branku. O pár vteřin později ovšem Hostivařský obránce Jan Kočka prostřelil brankáře domácích Čapka a vrátil tak Hostivaři zpět dvoubrankové vedení! To ovšem opět netrvalo moc dlouho. V 27. minutě darovala Hostivař domácím další přesilovou hru. V 28. minutě ji dokázal využít Plzeňský útočník Miksan a skóre tak bylo opět o jednu branku. Stav 3:4 platil i během druhé přestávky.

Třetí třetina probíhala i nadále ve velmi vyrovnané tempu. Velmi se podobala úvodní třetině, kdy se hra přelévala z jedné strany da druhou. Branky však nepadali. Plzeň v 38. a 44. minutě dostala výhodu přesilové hry, využít ovšem nedokázala ani jednu. Ze závěrečného tlaku Plzně sešlo díky vyloučení domácího hráče Krejčího. Naopak v závěrečné minutě domácí zariskovali a zkusili hru bez brankáře. Risk se ovšem nevyplatil. V čase 44:47 využil přesilovou hru Jan Čejka, který svým gólem do prázdné brány pečetil vítězství Hostivaře 3:5! Pro Hostivař je to již šesté ligové vítězství v řadě! Zároveň má jistotu, že v extraligové tabulce zůstane i během zimy na 1. místě!

Podzimní část extraligy hokejbalu zakončí Hostivařský A tým na domácím hřišti s týmem Ústí nad Labem. Nejprve ho ale čeká 3. kolo Českého poháru, které odehraje již zítra proti druholigovému celku Beranů Ústí nad Labem. Pohárové utkání startuje v 14:00 na půdě soupeře!

Matěj Taufer (Útočník HBC Hostivař) – Do zápasu jsme nevstoupili vůbec špatně a v první třetině jsme byli podle mě lepším týmem. Kluci k tomu přidali i hezké branky a vypadalo to, že odehrajeme klidný zápas. Pak jsme ale začali některé situace zbytečně přehrávat a navíc jsme Plzni darovali hned několik přesilovek. Tím se domácí dostali do hry a zbytečně z toho bylo na konci drama. Ovšem je super, jak jsme si nakonec dokázali poradit s koncovkou zápasu, kdy si Plzeň nevytvořila větší šanci a sami jsme ještě skórovali. Doufám, že tři body získáme i příští víkend a uzavřeme podzim pozitivně.

Daniel Vaniš (Útočník HBC Hostivař) – Do utkání jsme stejně jako soupeř, vstoupili poměrně aktivně, což se nám povedlo přetavit ve 3 góly. Ve velmi oblíbené druhé třetině jsme díky špatnému přístupu nechali soupeře snížit a vlastními chybami si zápas zkomplikovali. I díky ubráněnému oslabení ke konci zápasu jsme si však vítězství pohlídali a přidali další důležité 3 body.

2.5.2024

2.5.2024

1.5.2024

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!