HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
21.04.2024 Reportáž

A tým odstartoval své třetí extraligové play-off vítězstvím! V úvodní přestřelce porazil Karvinou!

Hostivařský A tým vstoupil během sobotního odpoledne do prvního čtvrtfinálové utkání Crossdock Extraligy hokejbalu, ve kterém přivítal tým Karviné. Úvodní utkání přineslo velkou přestřelku, ve kterém Hostivař vybojovala své historicky první vítězství v extraligovém play-off a první bod do čtvrtfinálové série!

ČF1, sobota 20.4.2024

HOS

Hostivař

8:3

4:2, 2:0, 2:1

KAR

Karviná

Branky a nahrávky: 3:26 J.Vaniš (Čejka, Kudela), 4:52 Průcha (Čejka, D.Vaniš), 8:34 Kucharčík (Kudela, Průcha), 14:37 D.Vaniš (Průcha, Čejka), 20:30 Čejka (Kucharčík), 24:28 Čejka (Kudela, Průcha), 44:09 Da.Zámečník (Ferfecki, Švanda), 44:22 Hroch (Da.Zámečník, Ferfecki) .
Rozhodčí: Havelka, Jonák . Vyloučení: 6:7 . Využití: 2:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 132 . Střely na branku: 43:19 . Průběh utkání: 3:0, 3:2, 6:2, 6:3, 8:3 .

Sestava domácích

Štoural (Brykner) - Čápek, Hrabár, Kudela, Kočka, Průcha, Číž, Švanda, Da.Zámečník - Čejka, Kucharčík, J.Vaniš, D.Vaniš, Taufer, Urbanec, Pátek, Hroch, Ferfecki, Lehner, Mikšovský

Sestava hostí

Mokry (Smetana) - Zahradníček, Růžička, Sladký, Niedoba, Zaremba, D.Procházka - Fárský, Juraško, Pala, Pořízek, Rosůlek, Wróbel, A.Procházka, Puzoň, Barnošák, Voznica

Komentář k zápasu

Úvodní zápas měl pro Hostivařský A tým začátek jako z říše snů! Již ve 4. minutě šla při první přesilové hře Hostivař do vedení a první ránu dal kapitán! Útočník Jiří Vaniš prostřelil brankáře Mokryho po nahrávce Jana Čejky! V 5. minutě rozjásal přes 130 diváků v Hostivařském hokejbalovém areálu Michal Průcha, který zvýšil na 2:0! V 9. minutě Hostivař odskočila hned do tříbrankového vedení! Na 3:0 upravil útočník Hostivaře Samuel Kucharčík! V 13. minutě se provinila faulem také Hostivař a dala hostům z Karviné možnost přesilové hry. Tu v čase 13:04 využil obránce Niedoba. O 42 vteřin později se Karviná prosadila znovu. Tentokrát se prosadil útočník Juraško. O necelou minutu později Hostivař na dvě branky hostů zareagovala! Na 4:2 zvýšil Daniel Vaniš! Tento stav rovněž platil i během první přestávky tohoto čtvrtfinálového utkání.

Druhá třetina už byla poněkud klidnější než ta úvodní. Přesto Hostivař pokračovala ve svém dobrém výkonu a po pár minutách za to byla odměněna. V 21. minutě zvýšil na 5:2 Nejproduktivnější hráč Hostivaře v základní části Jan Čejka! V 23. minutě se Karvinský útočník Puzoň provinil dalším trestem. Následnou přesilovou hru Hostivař znovu využila a trefil se opět útočník Jan Čejka! Po druhé třetině tedy Hostivař své vedení ještě navýšila, konkrétně na stav 6:2.

Hostivař v záverečné třetině s poklidem kontrolovala svůj velký náskok. I přes to se ale Karviná dokázala prosadit. V 40. minutě zkorigoval skóre utkání na 6:3 svojí druhou brankou obránce Niedoba. V závěrečných minutách Hostivař zavelela k závěrečnému náporu, ve kterém nedala soupeři šanci vstřelit další branku. Při tomto náporu zvýšil nejprve v čase 44:09 první branku za A tým Hostivaře obránce Daniel Zámečník. Pak v čase 44:22 dal finální tečku za první čtvrtfinálovou výhrou útočník Marek Hroch! Hostivař tedy první bitvu proti Karviné vyhrála výsledkem 8:3 a ujmula se tak vedení v série. Pro Hostivař je to zároveň historicky první vyhrané utkání v Extraligovém play-off.

Pokračovaní čtvrtfinálové série je v plánu hned na zítřek, tentokrát ovšem od 11:00 v Hostivařském hokejbalovém areálu.

Ohlasy po utkání

Marek Hroch (Útočník HBC Hostivař) - Dnes poměrně dobrá první výhra v sérii na domácím hřišti. Důležité bylo, že se nám podařilo dát rychlé tři góly a zbavit se obav ze střelecké smůly hned v úvodu. Vysoký výsledek v jednom zápase play-off ale vůbec nic neznamená a my se musíme soustředit na to, abychom byli efektivní i v následujících utkáních a nenechali se uspokojit úvodním dobrým výsledkem.

Redakce

 
 

B tým mužů zahájí o víkendu play-off! V semifinálových bojích ho čeká opět Rakovník!

17.5.2024

Dorost odjel ze Svítkova s debaklem! Proti prvnímu týmu tabulky se neprosadil!

16.5.2024

Mladší žáci, žákyně a minipřípravka za sebou mají kondiční soustředění v horách!

15.5.2024

Junioři v Plzni neuspěli a sezóna pro ně končí!

14.5.2024

Partneři klubu