18.11.2023 Reportáž

A tým dokonale otočil duel s Kladnem a oplatil tak Rysům dosud jedinou porážku!

Hostivařský A tým přivítal v rámci 12. kola Crossdock Extraligy hokejbalu svého dosud jediného soupeře, který dokázal Hostivař v letošní sezóně porazit, a to tým Kladenských rysů. A tým tentokrát neměl dobrý vstup do utkání a prohrával už o tři branky. I přes špatný výsledek úvodu utkání nesložil zbraně a krásnou otočnou oplatil Kladnu dosud jedinou ligovou porážku!

12., sobota 18.11.2023

6:3

0:3, 2:0, 4:0

KLA

Kladno

Branky a nahrávky: 26:47 Hrabár, 29:15 J.Vaniš (Čejka, Hrabár), 30:32 Kucharčík (Čejka), 38:00 Urbanec (Kudela), 43:25 Kucharčík (Taufer, Da. Zámečník), 44:18 Kucharčík .
Rozhodčí: Prudík, Vokurka . Vyloučení: 2:4 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 101 . Střely na branku: 37:27 . Průběh utkání: 0:3, 6:3 .

Drahoš (Od 16. Šupík) - Pírek, Da. Zámečník, Hrabár, Kočka, Kudela, Čápek - J.Vaniš, D.Vaniš, Pátek, Lehner, Taufer, Dostál, Kucharčík, Čejka, Urbanec, Potekhin, Ferfecki, Mikšovský

Jirotka (Gerlich) - Teinitzer, Kastner, Soukup, Důras, Pospíšil, Dědič - Schnaubelt, Adam, Haisman, Markytán, Singer, Pražák, Šmíd, Kamenář, Procházka, Rod, Jedelský, Patera

Do utkání od začátku nastoupili lépe hosté z Kladna. Ti si rychle vytvořili první šance, ale prozatím nic nebezpečného. Své šance si dokázala vytvořit i Hostivař, ale také z toho nebylo nic nebezpečného. Gólový účet utkání otevřelo Kladno až v 12. minutě, kdy Jiří Singer překonal Hostivařského brankáře Marka Drahoše v brance. V 13. minutě Kladno zavřelo Hostivař ve vlastním obraném pásmu. Po nahrávce Procházky pálil Pospíšil, který přesnou ranou do víka prostřelil Hostivařského brankáře a Kladno tak po chvíli vedlo 0:2. V 14. minutě hrála Hostivař oslabení. Hostivař se zhruba minutu dokázala svému soupeři úspěšně bránit. V 15. minutě po jednom z vyhození míčku z obrané třetiny Hostivaře Kladenský brankář Jirotka rozehrál míček na Pospíšila, který zhruba v půlce hřiště napřáhl ke střele a druhou přesnou ranou nad rameno Drahoše zvýšil na rozdíl tří branek ve prospěch Kladenských rysů. Stav 0:3 platil i během první přestávky.

Hostivař se ovšem nehodlala jen tak vzdát. Do druhé třetiny udělala změnu v brankovišti. Juniora Marka Drahoše nahradil Michal Šupík. V průběhu třetiny dokázala svého soupeře přehrávat a být lepším týmem. Dlouho ovšem doplácela na špatnou koncovku. Tu zlomil v 27. minutě obránce Jiří Hrabár, který při jednom z větších tlaků Hostivaře prostřelil Jirotku a snížil na 1:3. Hostivař tato branka nastartovala. Ještě v poslední minutě druhé třetiny dostala Hostivař výhodu přesilové hry. Nastřelený míček byl sice zblokován do rohu, tam ho ale našel Hostivařský útočník Jan Čejka, který dokázal ze vzduchu nahrát na volného Jiřího Vaniše, který během chvilky prostřelil Kladenského brankáře a Hostivař tak ztrácela na hosty pouze jednu branku! Stav po druhé třetině byl tedy 2:3 ve prospěch Kladna.

Hostivař nechtěla čekat na další branku moc dlouho. V 31. minutě vyrovnal svojí ranou útočník Samuel Kucharčík, který stáhl celkové manko Hostivaře a hrálo se tak na novo. Hostivaři se v průběhu utkání vyplatil zlepšený důraz a koncovka. Po většinu třetí třetiny byl A tým lepším celkem. Přesně V 38. minutě dokonal obrat Hostivaře útočník Otto Urbanec! Kladno se v závěru utkání snažilo zvrátit pro ně nepříznivý výsledek. Při jednom z protiútoků v 44. minutě zmařil veškeré šance na vyrovnání Hostivařský Samuel Kucharčík. Ten ale neměl dost a po krásné individuální akci v závěrečné minutě přidal finální tečku za utkáním v podobě šesté Hostivařské branky a také Hattricku! Hostivař tedy porazila Kladno 6:3 a oplatila mu tak jedinou ligovou porážku v letošní sezoně. Pro A tým to je zároveň páté ligové vítězství v řadě!

V dalším utkání se Hostivař vypraví ke svému poslednímu výjezdu v podzimní části. V sobotu se utká s týmem Plzeňských mečounů. Utkání se odehraje v místní Precol Aréně se startem v 11:00.

Jan Krtička (Trenér HBC Hostivař) – Do utkání jsme šli s tím, že chceme pokračovat ve vítězné vlně. Na začátku utkání jsme si vytvořili tlak a několik gólových šancí. Bohužel jsme po našem nedůrazu inkasovali první branku. Pak nám Kladno odskočilo na 0:3, když Pospa ukázal svou třídu. Do druhé třetiny jsme vstoupili s větším důrazem a pohybem. Postupem času se to začalo na hřišti projevovat. To co Kladno mělo, tak klidný Šupajz čapnul. Dneska kluci ukázali svou sílu a zaslouženě jsme vyhráli. Musím všechny pochválit. V Plzni musíme navázat na druhou a třetí třetinu.

1.5.2024

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!

29.4.2024

Dorost uštědřil Pirátům kanára! Soukup s nulou!

29.4.2024

A tým poprvé v historii postupuje do semifinále! Ve čtyřech utkáních vyřadil Karvinou!