16.11.2022 Reportáž

Zmar v koncovce a ztráta s Ježky! Dorost zakončí podzim v Pardubicích!

Dorostenci přivítali v Hostivaři Ježky z Heřmanova Městce a očekával se těžký duel, na kluzkém terénu. Pražané sice vstoupili do utkání lépe a vytvořili si v prvních minutách několik příležitostí, hosty ale držel pozorný Vašák.

8.kolo, neděle 13.11.2022

2:5

1:1, 1:4, 0:0

JEZ

Ježci Heřmanův Městec

Branky a nahrávky: 13:54 Bár (Švec, Nestrojil), 19:45 Houška (Bár, Nestrojil) .
Rozhodčí: Synek, Řešátko . Vyloučení: 4:5 . Využití: 0:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 25 . Střely na branku: 37:26 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5 .

Soukup (od 20. Slavík) - Městka, Švec, Höfner, Dvořák, Votava, Režnárek - Bár, Nestrojil, Houška, Mikšovský, Trajer, Stoulil, Svoboda, Hradil, Absolon, Krutský

Vašák - Kovář, Málek, Mareček, Roztočil, Bičík, Kachlík, Kubátová, Peřina, Řivnáč, Sedlák, Starý, Švadlenka, Vodehnal

Do vedení šel ale soupeř díky využité přesilovce v deváté minutě. Jakub Bár dokázal vyrovnat minutu před koncem periody, když Nestrojil vyhrál vhazování na Švece a jeho střelu, odraženou od zadního mantinelu, uklidil za bezmocného brankáře právě Bár.

Druhá třetina pak přinesla pro Hostivař hororový úvod. Peřina nejdříve vrátil vedení na stranu Ježků a hned devět vteřin po něm přidal třetí gól Sedlák. Už ve dvacáté minutě pak šel soupeř dokonce do tříbrankového vedení a vyhnal tak Soukupa z hostivařské klece. Na čtvrtý gól dokázali domácí zareagovat a byl to tentokrát Radim Houška, který využil Bárovi nabídky a míček usměrnil přesně k tyči. Slavíka poté dvakrát zachránila tyč, na přesilovkovou trefu Bičíka už ale nestačil. V první polovině utkání tak diváci viděli sedm branek.

Před domácím týmem byla těžká zkouška v podobě snahy o dohnání manka, proti ale byli bojující Ježci s výborným strážcem svatyně v čele. Ten se vyznamenal především ve třetím dějství, kdy čelil téměř dvaceti střeleckým pokusům Hostivaře. Už ale neinkasoval! Zmar v koncovce gradoval v závěru, kdy se hostivařští útočníci neprosadili ani z těch nejvyloženějších šancích a museli tak po závěrečné siréně sportovně pogratulovat soupeři k tříbodové výhře.

Ligový podzim zakončí Hostivař už další neděli, na půdě silných Pardubic!