HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
10.10.2021 Reportáž

Pecka! Štoural vychytal druhé Dobřany a Hostivař připisuje další výhru!

Po porážce v Plzni čekal na Hostivař tentokrát domácí zápas a příjezd dobřanských Šneků, kterým patřila druhá příčka v tabulce. Papírový favorit byl tak jasný, domácí přesto hodlali uspět!

7.kolo, sobota 9.10.2021

HOS

Hostivař

4:1

1:1, 1:0, 2:0

DOB

Dobřany

Branky a nahrávky: 8:28 Kucharčík (Štěpáník, Urbanec), 29:38 Malina (Kalaš), 32:10 Kucharčík (Hroch), 37:45 Urbanec (Kucharčík, Hroch) .
Rozhodčí: Cícha, Záhora . Vyloučení: 6:4 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 69 . Střely na branku: 21:32 . Průběh utkání: 0:1, 4:1 .

Sestava domácích

Štoural (Keprt) - Dušák, Fic, Kubeš, Kučera, Novotný, Vaniš - Brož, Hroch, Kalaš, Kucharčík, Malina, Štěpáník, Urbanec, Vosátka, Zyta

Sestava hostí

Jásek (Malotín) - Matoušek, Šlehofer, Truchlý, Braun, Duchek, Duchek, Görges, Kovářík, Kovářík, Lang, Málek, Neumaier, Ráb, Sloup, Stránský, Vajda, Voves

Komentář k zápasu

Po vzájemném oťukávání se už ve čtvrté minutě ocitli na trestné lavici hostující Truchlý a chvilku po něm i Samuel Kucharčík, který zde měl trávit dokonce čtyři minuty za hru vysokou holí. Hosté nabídnutou početní výhodu využili zásluhou Brauna, ve stejné situaci si ale v deváté minutě počínali dobře i hostivařští a byl to právě Kucharčík, který odčinil svůj předchozí trest. Domácí měli možnost ještě jedné přesilovky, tentokrát už ale úspěšní nebyli a stav byl po první části vyrovnaný, 1:1!

Hra v nerovném počtu na hřišti byla důležitou i v prostředním dějství. Dobřanští totiž hned dvě přesilovky nevyužili, domácí Hostivař srdnatě bojovala a s přispěním skvěle chytajícího Štourala stále držela vyrovnané skóre. A to až do poslední minuty druhé třetiny, kdy se do zakončení dostal Marcel Malina a Jáska prostřelil, 2:1!

Ještě více radosti se neslo hostivařskou arénou ve třiatřicáté minutě, když Kucharčík přidal třetí gól a vidina bodů proti druhému týmu tabulky začínala mít reálné obrysy. Na 4:1 navíc brzy upravil Otto Urbanec a ačkoliv hosté v závěru mohutně tlačili, ke snížení či dokonce vyrovnání nedošlo, a to především opět díky fantasticky chytajícímu Štouralovi, který zneškodnil několik tutovek Šneků.

Hostivař si připsala na domácím hřišti cenné tři body a v příštím víkendu se vydá na půdu vedoucího týmu tabulky, HBC Kladno!

Ohlasy po utkání

Martin Davídek (trenér HBC Hostivař) - Naše zápasy jsou jako den a noc. Před týdnem s předposlední Plzní noc ve znamení zmaru a nyní s druhýma Dobřanama skvělý výkon. Hráli jsme všichni jako tým. Bojovali jsme, z mého pohledu trenéra hráči plnili to, co jsme si řekli. Jednoduché přenesení hry a založení útoku, dobrý pohyb všech hráčů na hřišti a excelentní výkon gólmana. Jen těch vyloučených máme pořád hodně.

Redakce

 
 

I v odvetě byla úspěšnější Hostivař, Kladno ale v závěru dotahovalo!

19.5.2022

Mladší žáci přehráli Kladno s nulou!

19.5.2022

Junioři vstoupili do čtvrtfinále vítězně! O postupu mohou rozhodnout už doma!

17.5.2022

Minipřípravka si na dalším domácím turnaji připsala čtyři vítězství!

16.5.2022

Partneři klubu