22.05.2021 Reportáž

Hra kočky s myší! Starší žáci nestačili na Svítkov!

Starší žáci přivítali ve slunném sobotním dopoledni v novém stánku pardubický Svítkov, který je stále platným mistrem republiky této věkové kategorie.

Restar, sobota 22.5.2021

2:7

0:3, 2:1, 0:3

SVI

Svítkov Stars

Branky a nahrávky: 19:25 Houška, 27:32 Houška .
Rozhodčí: Drahoš, Prager . Vyloučení: 2:1 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 38 (mimo areál) . Střely na branku: 10:48 . Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:7 .

Soukup - Hofner, Dvořák, Švec, Městska, Mikšovský, Houška, Stoulil, Halíř, Bár, Nestrojil, Tytyuk, Krutský, Absolon, Špryngar

Černý (Smolík) - Laco, Uhlíř, Kaninský, Choutka, Flamík, Bartok, Pavlíček, Král, Pesperát, Martínek, Milichovský, Koudela, Synek, Korec

Už na první pohled čekal na Hostivař atleticky dobře stavěný soupeř. Ten přebral už od prvních minut iniciativu a ve třetí minutě se dostal do vedení zásluhou Bartoka, který za další tři minuty zvýšil přesným švihem na rozdíl dvou branek. V čase 10:02 to bylo už 3:0 a Hostivař v té době stále čekala na svou první pořádnou šanci. Snížit mohl v úniku Nestrojil, jeho střele ale chyběla přesnost.

Mnohdy až drtivou převahu měli svítkovští i v prostředním dějství, paradoxně to byla ale Hostivař, která se radovala z gólů. Houška vybojoval ve středním pásmu míček a v úniku backhandem snížil. Tříbrankový náskok vrátil týmu z Pardubic Martínek, na 2:4 po dvou třetinách ale upravil opět Radim Houška.

I ve třetí třetině pokračovala dominance hostí, tentokrát podpořena a vyšší produktivitou. Dvojicí slepených branek se nejdříve prezentoval Lukáš Korec, na kterého už v šestatřicáté minutě navázal Bartok, který dokončil hattrick. Posledních deset minut už ale další gól nepadl a Svítkov si tak do Pardubic odvezl vysokou výhru, 7:2!