06.06.2023 Turnaje

Smolná prohra s Rebely a finálový turnaj přeboru mladších žáků tak bude letos bez Hostivaře!

Po odhlášení několika týmů dostali mladší žáci v neděli 4. června ještě jednu šanci kvalifikovat se na finálový turnaj přeboru, který se uskuteční už za dva týdny v Čáslavi. Turnaj se odehrál na hřišti Kert Parku na Lužinách.

V základní skupině se Hostivař nejprve utkala s Tygry Mladá Boleslav. Po nezáživné a ospalé první polovině zápasu to byli hostivařští, kteří jako první vážněji ohrozili branku soupeře. Na první gól se však čekalo až do 20. minuty, kdy se za Hostivař prosadil Mellen. Vzápětí se však pakoval na trestnou lavici Janičko a soupeř dokázal přesilovou hru přetavit ve vyrovnání. Přesně o dvě minuty později se po přihrávce Coufala prosadil Kvasnička a na tuto branku už soupeř nedokázal reagovat a hostivařští tak zaznamenali první výhru na turnaji. Po krátké přestávce byl dalším soupeřem Hostivaře Most. Po dvou přesných zásazích z holí hráčů třetí útočné formace Hostivař vedla 2:0. Soupeř sice dokázal pouhých 5 vteřin po druhém obdrženém gólu snížit, Hostivař ale ještě do konce první poloviny navýšila na pohodlných 4:1. Druhá polovina zápas nabídla ještě další 4 přesné zásahy do mostecké sítě až na konečné skóre 8:1. Hostivař tedy vyhrála základní skupinu a čekala na vítěze čtvrtfinále Pardubice - Most.

a

Most dokázal ve čtvrtfinále Pardubice porazit a byl tak dalším soupeřem Hostivaře. Zápas byl velmi podobný tomu prvnímu dopolednímu. Hostivař opět vedla 2:0 a soupeř opět dokázal snížit na 2:1. Za stavu 4:1 pro Hostivař se soupeř tentokrát připomněl ještě jedním snížením na 4:2, na které však hostivařští zareagovali dalšími dvěma góly na konečných 6:2 a mohli se těšit na finálový zápas o postup na finálový turnaj.

a

Finálovým soupeřem Hostivaře se po pohodlné semifinálové výhře nad Mladou Boleslaví stali pražští Rebelové. Finále začalo ve velkém tempu a byla to Hostivař, která se dostala hned ve 32. vteřině do vedení, když sluncem oslněný brankář Rebelů propustil za svá záda nahození Coufala. Rebelům po této studené sprše nějakou chvíli trvalo, než se dostali do obvyklého tempa a šance se střídaly na obou stranách, když nebezpečnější byly ty hostivařské. V druhé půli se odehrával férový boj o každý centimetr plastu, když o něco více ze hry měli Rebelové. Pomohli jim také dvě vyloučení na straně Hostivaře. Obrana Hostivaře však odolávala až do předposlední minuty, kdy se pouhých 66 vteřin před koncem dokázali Rebelové po chybě v hostivařském obranném pásmu prosadit a vyrovnat na 1:1. Takto zápas i skončil a muselo se rozhodnout v loterii zvané samostatné nájezdy. Základní série tří nájezdů nerozhodla a byl to festival střelců, kdy se jak střelci Hostivaře, tak Rebelů předháněli v povedenějším zakončení. Ve stejném duchu pokračoval v první sérii náhlé smrti i rebelský Anděl. Poté však, bohužel pro Hostivař, přišel blafák na lapačku v podání Kvasničky, který rebelský brankář zneškodnil diskutabilním hozením hokejky a rozhodl o tom, že mladší žáci loňskou účast na finálovém turnaji neobhájí.

a

Komentář trenéra (Borek Coufal): Finálová prohra hodně bolí. Nebyli jsme lepší, přesto jsme ještě 66 vteřin před koncem byli jednou nohou na finálovém turnaji. Škoda, že se nám nepovedlo v první půli navýšit z několika dobrých šancí vedení. Věřím, že to bychom si už pohlídali, jelikož obrana pracovala celý den výborně. Samostatné nájezdy už jsou loterií a i ty jsme zvládli velmi dobře. Řekl bych, že snad nejlépe za moje působení u mladších žáků. Soupeř je však, bohužel pro nás, zvládl ještě o kousek lépe a nám nezbývá než Rebelům pogratulovat k postupu na finálový turnaj. Dnes jsme se sice pomaleji rozjížděli, ale ve finále jsme podali náš nejlepší výkon na turnaji a jsem na celý tým hrdý za to, co na Lužinách předvedl. I takovéto těžké prohry ke sportu patří, ale toto jsou přesně zápasy, které hráče posouvají a kterých potřebujeme hrát co nejvíce.

23.4.2024

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!

22.4.2024

B tým mužů zvítězil po šesté v řadě! Zápas proti Rezervě Kova Praha rozhodly až nájezdy!