HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
09.06.2021 Turnaje

Přípravka přivítala Kladno a Mladou Boleslav!

V sobotu 5.6. se v našem novém areálu uskutečnil turnaj přípravek. Vzhledem k poměrně nízkému zájmu ostatních týmů a několika odřeknutím k nám nakonec dorazily pouze 2 týmy - Kladno a Mladá Boleslav.

Nicméně nijak to neubralo na zajímavosti turnaje a kluci si zahráli 4 zápasy jako obvykle. Hostivař vyslala tentokrát do boje pouze jeden početnější tým a s každým z hostujících týmů se utkala dvakrát.

Kladno dorazilo bez hráčů ročníku 2010 a pouze s pěti hráči v poli. Oba zápasy byly jasně v režii Hostivaře, nicméně i Kladno předvedlo, že hokejbal umí a několikrát se dokázalo gólově prosadit. Začátek prvního zápasu s Boleslaví připomínal zápasy s Kladnem, ale pouze do konce prvního poločasu. Jasné vedení hostivařské hráče ukolébalo a soupeř postupně snižoval ztrátu až na konečný rozdíl jediného gólu. Druhý zápas Boleslav zahájila v duchu druhého poločasu zápasu prvního a hostivařští byli najednou u všech míčků o krok později a první poločas skončil dvoubrankovou ztrátou z pohledu domácích. Po poločasové domluvě trenérů a promíchání sestavy se obraz hry přeci jenom změnil, což vyústilo nejen ve vyrovnání, ale dokonce ve vedoucí gól Hostivaře pár minut před koncem. Hostivař mohla výhru několikrát pojistit, ale produktivita bohužel nebyla v sobotu ze strany Hostivaře nejlepší. V závěru zápasu se několikrát zaskvěl také brankář Filip Vokurka, který držel naděje Hostivaře na další výhru. V poslední minutě zápasu však Boleslav dokázala z ojedinělé akce vyrovnat a byly to tedy jediné body, které domácí tým na turnaji ztratil. Vzhledem k průběhu zápasu byla remíza určitě spravedlivým výsledkem.

Další turnaj čeká přípravku 19.6. a pro polovinu týmu se bude jednat o rozlučku s kategorií přípravek.

Komentář trenéra (Borek Coufal): Jsme hlavně rádi, že se opět hraje. Kluci se na turnaje očividně těšili. Vzhledem k horkému počasí se potvrdilo naše dobré rozhodnutí postavit pouze jeden, byť početnější, tým. Dovolilo nám to v některých fázích zápasů trochu pošetřit kluky, které další den čekal zápas mladších žáků. Překvapil mne menšízájem o turnaje ze strany ostatních klubů v regionu.

Komentář trenéra (Aleš Kvasnička): Hostivař hrála zcela výjimečně na jeden tým a proto klukům trvalo déle, než se dostali do tempa. Po dvou výhrách nad Kladnem a jedné nad Bolkou se mi nejvíce líbil druhý zápas z Boleslaví, ve kterém se kluci i za nepříznivého stavu nevzdali a dokázali otočit výsledek. Ale necelou minutu před koncem Bolka vyrovnala a tak to byly jediné ztracené body.

Redakce

 
 

Světlá nad Sázavou opět přivítá hostivařské hokejbalisty!

14.7.2021

Přehled udělených Cen trenérů za sezónu 2020/2021!

10.7.2021

Připadá mi, že nemůžeme vyhrát normálně, říká po vítězství Beko Poháru Juniorů trenér Vaniš!

1.7.2021

Dorostenci přivezli z Markmed poháru bronzové medaile!

30.6.2021

Partneři klubu