HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Tygři Mladá Boleslav HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
17.06.2024 Turnaje

Mladší žáci získali Hostivařský pohár! Kvasnička s Mellenem v AllStars!

Na mladší žáky "A" čekalo vyvrcholení sezóny v podobě domácího Hostivařského poháru, na který přijal pozvání čtyřlístek zajímavých soupeřů! Pořadatelskou Hostivař doplnilo Brno, Blatná, Plzeň a slovenský tým Roconaba Zohor!

Turnaj byl zahájen už v sobotním odpoledni prvním duelem, ve kterém se představil domácí tým s Plzní! Oba týmy předváděly za vydatné podpory fanoušků skvělý hokejbal a bylo zřejmé, že nikdo nechce odejít s prázdnou! Hostivař vedla už o tři góly, Mečouni ale dokázali vyrovnat! Rozhodla tak až dvojice slepených branek Mellena a Holého, na které v závěru ještě zareagoval Hradský, k vyrovnání se již ale hosté nedostali a Pražané slavili úspěšný vstup do turnaje.

HBC Hostivař - Plzeň 6:5 (2:1, 2:1, 2:3) střely: 29:45 Branky: 2x Svoboda, 2x Kvasnička, J.Mellen, Holý

Oba týmy, které Hostivařský pohár odstartovaly, si v areálu poté dopřály i opékačku buřtů, soustředily se ale už i na nedělní program, který přivítal i zbylou trojici účastníků.

Na domácí čekal hned ranní zápas s Brnem a byla z toho tentokrát vysoká výhra 8:0, na které se hattrickem podílelo duo Kvasnička - Mellen. Další góly přidal Holý, ale i přípravkář David Smejkal.

HBC Hostivař- HBK Bulldogs Brno 8:0 (4:0, 4:0) střely: 37:10 Branky: 3x Kvasnička, 3x J.Mellen, Holý, Smejkal

První vystoupení poté čekalo i na celky z Blatné a Zohoru. Zahraniční účastník hrál prim a do turnaje vstoupil výhrou 3:1. Brnu se posléze nevedlo ani proti favorizované Plzni, která se v příjemném kempu na druhém konci Prahy zjevně dobře vyspala a svému soupeři nadělila devět branek.

Domácí čekal jako třetí soupeř tým z Blatné! Oba týmy se do sebe pustily s vervou a už v prvních minutách se stovka diváků dočkala tří gólů! Hostivař vedla 2:1, byla nadále aktivnější a ve druhé části přidala dvě branky. Výhrou 4:1 přidali hostivařští další tři body do tabulky a byli stále stoprocentní.

HBC Hostivař - TJ Blatná Datels 4:1 (2:1, 2:0) střely: 29:9 Branky: 2x Holý, Kvasnička, Dlouhý

Hráči všech týmů se v areálu viditelně bavili, počasí přálo a zápasový program pokračoval. Zohor porazil Brno 6:1 a Plzeň posléze v přestřelce Blatnou, 7:5! Šest kanadských bodů zapsal kanonýr Hradský! Hostivař se poté dočkala očekávaného utkání se slovenským soupeřem a byla z toho opět bitva jako řemen!

Zohor třikrát vedl, domácí tým ale pokaždé dokázal srovnat a po dvou polovinách byl stav vyrovnaný, 3:3! Do tříminutového prodloužení šli ale Pražané v dvojnásobném oslabení! To ustáli a protože se ve hře tří proti třem už nikdo neprosadil, oba z týmů si připsaly bod za remízu.

HBC Hostivař - Roconaba Zohor 3:3 (0:1, 3:2) střely: 23:12 Branky: Nestrojilová, Holý, Kvasnička

O umístění na prvních třech místech tak měl rozhodnout až závěrečný duel Zohoru s Plzní, která se už ale na první flek posunout nemohla. Ještě před tím se ale utkala Blatná s Brnem o čtvrté místo a byli to blatenští, kteří se radovali z vítězného vystoupení, když zvítězili 3:0.

Zohor s Plzní poté sehráli další strhující duel a v bojovné kulise se celý Hostivařský pohár blížil ke svému konci. Hostivařští mohutně povzbuzovali západočeský výběr, tým ze Slovenska ale postupně navyšoval vedení! Vedl 4:0, Mečouni ale k radosti domácích dvakrát korigovali a Zohor zvítězil 4:2. Dvoubranková výhra mu ale na celkové vítězství nestačila!

Taktéž s deseti body, ale díky lepšímu skóre, se vítězem Hostivařského poháru stala domácí Hostivař, která ve svém středu nalezla i dva účastníky AllStars týmu turnaje! Útočníky Tomáše Kvasničku a Jakuba Mellena doplnil v útoku Václav Hradský z Plzně, který byl nejproduktivnějším hráčem poháru a současně i nejlepším střelcem. Mezi nejlepší obránce se pak zařadil blatenský Marek Převrátil, ale i Martina Ďuríková ze Zohoru. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Jakub Mikeš z Brna.

KONEČNÉ POŘADÍ HOSTIVAŘSKÉHO POHÁRU MLADŠÍCH ŽÁKŮ

1. HBC Hostivař

2. HBK Roconaba Zohor

3. HBC Plzeň

4. TJ Blatná Datels

5. HBK Bulldogs Brno

KOMENTÁŘE K TURNAJI

Lukáš Strapina (trenér HBC Hostivař) - Hostivařský pohár byl pro nás vrcholem sezóny. Nastoupili jsme v téměř kompletní sestavě, chyběla jen dvojice obránců, David Lukáš Strapina a Richard Slonek. Cílem bylo předvádět útočný, kombinační hokejbal a bavit domácí diváky. V sobotu jsme předehráli zápas s týmem Plzně, který musel přítomné bavit. Oba týmy předváděly výbornou ofenzivní hru a skvělá byla i atmosféra v hledišti. V neděli jsme dokázali neprohrát žádný zápas a nakonec jsme celý turnaj vyhráli. Poděkování patří našim fanouškům a hlavně pořadatelům turnaje.

Martin Hlavenka (trenér HBK Bulldogs Brno) - Turnaj byl pro nás zakončením naší první sezóny v kategorii mladší žáci. Pro kluky to byla nová zkušenost, týmy z Čech hrají daleko kvalitněji obsazenou soutěž na rozdíl od naší skupiny zde mají cca 13 týmů. Klukům patří velké díky za to, jak celý turnaj odmakali. Stejně tak patří díky dvěma domácím dívkám, jež nám vypomohly a byly důstojnými spoluhráčkami našich kluků. V neposlední řadě jsem hrdý na všechny kluky bez výjimky za předvedené výkony, bohužel na všechny se v individuálních oceněních nedostalo. Velké díky patří pořadateli HBC Hostivař za pozvání, bezchybně zvládnutou organizaci a také ceny a medaile.

Roman Búrik (trenér HBK Roconaba Zohor) - Veľmi radi sme prijali pozvanie na turnaj o Hostivařský pohár. Naším prvoradým cieľom neboli výsledky, ale odohrať kvalitné zápasy, ktoré posúvajú hráčov vpred. Išli sme naplno od zápasu k zápasu. Odohrali sme výborný turnaj, naši hráči dokázali zvládnuť tlak v zápasoch s kvalitnými súpermi, dodržiavali to čo sme si v kabíne povedali. Výsledkom sú tri výhry, jedna remíza a výborné konečné druhé miesto. Celkovú organizáciu turnaja, od zabezpečenie občerstvenia, cez možnosť odreagovania sa hráčov medzi zápasmi inými aktivitami priamo v areáli, až po kvalitne a objektívne pískajúcich rozhodcov, hodnotíme na výbornú. Ďakujeme za možnosť zúčastniť sa, a sme radi, že sme svojími výkonmi prispeli k výborne zorganizovanému turnaji.

Redakce

 
 

Mládež se opět podívá na soustředění do Lomnice! Letos o týden později!

22.7.2024

Osmnáctka se vrátila z Žiliny s bronzem, šestnáctka na Slovensku neuspěla!

8.7.2024

Hráčem roku se stal Jiří Hrabár! Samotní hráči ocenili znovu Čejku!

4.7.2024

Stříbrné medaile ze Švýcarska! Český tým podlehl Kanadě v prodloužení!

30.6.2024

Partneři klubu