HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
28.03.2023 Turnaje

Mladší žáci na Lužinách vítězní! Porazili Kert i Kelty!

Na závěr víkendového přípravného kempu vyrazili mladší žáci v silně oslabené sestavě na další turnaj regionálního přeboru na pražské Lužiny.

V týdnu před turnajem se bohužel na trenéry týmu valila jedna omluvenka za druhou, především z útočných řad týmu. Naštěstí Hostivař disponuje dostatečně širokým kádrem a na Lužiny dorazila v solidním počtu 13 hráčů do pole. V netradiční sestavě s několika obránci na křídlech útoku se Hostivař postavila týmu domácích, který vhledem ke kolizi se zápasy starších žáků postavil tým tvořený především přípravkáři. Hostivař domácí od začátku přehrávala a pravidelně přidávala góly na svůj účet. Mezi střelce branek se zapsali i netradiční střelci Dušek, Dlouhý a bratři Zimarevovi. V prostřední části hry dokázali domácí dvakrát snížit brankami z hole šikovného Sýkory, Hostivař ale v klidu dokráčela k pohodlné výhře v poměru 10:2.

a

Druhý zápas proti Keltům sliboval vyrovnanější duel. To se také potvrdilo a od začátku zápasu se hrál vyrovnaný hokejbal v slušném tempu. Byla to Hostivař, která po první přestávce gólově udeřila jako první brankou Kvasničky. Od této chvíle Hostivař na hřišti vládla a soupeř se pouze sporadicky dostával do útočného pásma. Výsledkem převahy byly další dvě braky v síti Keltů z holí Holého a Duška. V poslední části hry se hra více vyrovnala a soupeř častěji ohrožoval branku Hostivaře. Všechny střely ale likvidoval pozorný Slavík a když čtvrtou brankou týmu protrhl svůj dlouhý gólový půst Kolář, bylo rozhodnuto.

a

Příprava na další kvalifikační turnaj, který proběhne 2.dubna v Berouně, se výsledkově vydařila. Souboje se stejnými soupeři si Hostivař zopakuje i v Berouně, budou to ale úplně jiné zápasy ve výrazně obměněných sestavách všech týmů.

a

Statistiky z jednotlivých zápasů:

HC Kert Park Praha - HBC Hostivař 2:10 ZDE

HBC Hostivař - SK Kelti 2008 4:0 ZDE

a

Komentář trenéra (Borek Coufal): V týdnu před turnajem i v průběhu sobotního kempu se mi začala trochu hroutit útočná sestava, nicméně na turnaj jsme odjeli pořád ve slušném počtu a se snahou bojovat a odehrát zápasy co nejlépe. Proti oslabenému Kertu jsme si řekli, co chceme hrát. Moc to kluci neplnili, ale i tak to stačilo na pohodovou výhru. Zápas proti Keltům, to byla jednoduše paráda. Splněná taktika, bojovný, odhodlaný a týmový výkon. Jako by hrál úplně jiný tým než ten, který prospal poslední turnaj v Čimicích. Pokud budeme za týden hrát stejně týmově se stejným nasazením a zaujetím, nemám o naše výkony obavy. Jak jsem minulý týden odjížděl z Čimic v depresi, tak z Lužin odjíždím s velmi dobrým pocitem.

Redakce

 
 

B tým mužů zahájí o víkendu play-off! V semifinálových bojích ho čeká opět Rakovník!

17.5.2024

Dorost odjel ze Svítkova s debaklem! Proti prvnímu týmu tabulky se neprosadil!

16.5.2024

Mladší žáci, žákyně a minipřípravka za sebou mají kondiční soustředění v horách!

15.5.2024

Junioři v Plzni neuspěli a sezóna pro ně končí!

14.5.2024

Partneři klubu