HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
20.01.2022 Aktuální zprávy

„Parta je skvělá, všichni makají na 110%", hlásí Radim Štěpáník!

Před letošní sezónou posílil Hostivař velezkušený reprezentační útočník Radim Štěpáník. Jak se mu v týmu mladých nadějí líbí, čemu se věnuje krom hokejbalu a v čem se podle něj musí tým zlepšit, se dozvíte níže...

Radime, v Hostivaři působíš od konce srpna, jak jsi zatím spokojený?

Spokojený jsem moc. Mám to deset minut od baráku. To je po asi patnácti letech dojíždění za sportem mimo Prahu příjemná změna.

Jak se tvůj přestup vlastně upekl? Byla pro tebe Hostivař jasná volba?

Když jsem se vracel po roční pauze a šel do Mostu, tak jsem si uvědomil, že už se mi nechce trávit dvě až tři hodiny na cestě kvůli hodinovému tréninku. Hokejbalu se chci stále věnovat naplno, ale potřeboval jsem zefektivnit čas, který tomu dávám. Jednak kvůli práci, ale zejména do budoucna kvůli rodině. Hostivař se mi líbila vždy, jelikož se snaží zlepšovat a pracovat v klubu napříč všemi kategoriemi. Když jsem zjistil, že jdou do extraligy, vnuklo mi to myšlenku sem jít. Od Potěcha (Michail Potechin pozn. redakce), který tu hrál, jsem zjišťoval, jak to v áčku vypadá a tak jsem je kontaktoval. Do jiného klubu v Praze bych ani nešel, to bych radši dál dojížděl. Shodou okolností mám Hostivař i nejblíž.

“UVĚDOMĚNÍ, ŽE UŽ PATŘÍM SUVERENĚ MEZI STARÝ MĚ TROŠKU NEPŘÍJEMNĚ ZASKOČILO”.

V šatně Hostivaře patříš mezi zkušenější a starší hráče, co na tak mladou partu říkáš?

Nebudu lhát. Uvědomění si, že už patřím suverénně mezi starý mě trošku nepříjemně zaskočilo. Nicméně parta je zde skvělá. Na hřišti i v hospodách makají všichni na 110% (smích).

Jak sis užil zimní pauzu a svátky? Je pro tebe dobré si dát od hokejbalu chvíli pauzu?

Tak určitě. Tahle podzimní část sice uběhla hodně rychle, ale předchozí sezóny byly hodně dlouhé. To jsem se pauzy nemohl dočkat. Člověk si pak připadal, že jede furt dokola a i kvůli tomu jsem si dával roční pauzu.

“MLADÍ KLUCI POTŘEBUJÍ NABRAT ZKUŠENOSTI, VÍCE KLIDU A PŘEHLED NA HŘIŠTI”.

Dost času trávíš také v posilovně, popíšeš nám více, čemu se krom hokejbalu věnuješ?

Jsem kondiční trenér. Věnuji se silové přípravě, prevenci i nápravě zranění, záleží co konkrétně lidi chtějí nebo potřebují. Aktuálně třeba řeším hodně lidí po a před operací kolene, mezi kterými je i Jirka Vaniš a Vítek Kamenář.

Jaká bude zimní příprava v Hostivaři, budete mít nějaké soustředění?

Hrajeme pravidelně turnaj tři na tři. Co se týče silově kondiční přípravy, tak zde nějaký ucelený koncept chybí, ale kdo chce, tak zkrátka maká. Soustředění bude čtyřdenní, tam se těším zejména na stmelovačku!

Na čem budete muset s týmem zapracovat, abyste se dostali do play off? Přeci jenom máte odehráno 14 zápasů a z toho máte 14 bodů.

Celkově systém a to zejména v obraně. Obecně se ale spousta kluků potřebuje prostě vyhrát. Nejen zesílit, ale hlavně nabrat zkušenosti, klid a přehled. Většina z nich nedávno byla nebo ještě jsou junioři a je to na té hře vidět. I to jsou důvody proč jsme dostali tolik gólů.

Redakce

 
 

I v odvetě byla úspěšnější Hostivař, Kladno ale v závěru dotahovalo!

19.5.2022

Mladší žáci přehráli Kladno s nulou!

19.5.2022

Junioři vstoupili do čtvrtfinále vítězně! O postupu mohou rozhodnout už doma!

17.5.2022

Minipřípravka si na dalším domácím turnaji připsala čtyři vítězství!

16.5.2022

Partneři klubu