HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
02.12.2022 Rozhovory

„Bylo otázkou času, kdy mi to tam konečně padne", říká obránce dorostu Lukáš Městka!

Podzimní část je u nejstarších kategorií minulostí a dostáváme se tak k jejímu hodnocení z pohledu vybraných hráčů. Podzim dorostu, který je v tabulce třetí, za dvojicí pardubických celků, zhodnotil obránce Lukáš Městka!

Podzimní část soutěže je za námi a Hostivař je třetí, s minimálním odstupem na čelo tabulky! Jak hodnotíš uplynulou část?

Podzimní část hodnotím určitě kladně, měli jsme jako tým dobré momenty, škoda jen těch zápasů, kde jsme ztratili nějaké ty body. Jednoduše nám nějaké ty zápasy nesedly, ale nejsme žádní mistři světa, aby jsme vyhrávali úplně všechno. Věřím, že v druhé, tedy jarní časti sezóny, uhrajeme ještě lepší výsledky.

Ty si v létě přešel ze starších žáků do dorostu. Jaké rozdíly spatřuješ mezi kategoriemi?

Tak hlavní rozdíl je určitě v rychlosti hry, hráči jsou prostě lepší, vyspělejší. Jelikož jsem ročník 2007, tak tu vyspělost pociťuji asi ze všeho nejvíc. Přece jenom když jste ještě obránce a proti vám je hráč, který má 190 centimetrů, tak se proti němu moc příjemně nehraje. Rozdíly jsou tedy velké, ale rychle jsem si zvykl, takže to pro mě nebyl problém.

O tom, že sis zvykl, mluví i to, že si se začal v posledních utkáních více prosazovat. Čemu to přisuzuješ?

Je to díky skvělé souhře v naší lajně. Už jsme spolu hráli minulý rok a zvykli jsme si na sebe. Dokážeme si to skvěle dát. I když máme změnu na pravém křídle v podobě Rádi, tak do naší lajny skvěle zapadl a vlastně bylo otázkou času, kdy mi to tam konečně padne.

Nyní se blíží zimní příprava. Co od ní očekáváš?

Tak jelikož je v zimě občas plast nehratelný, tak si myslím, že budeme trénovat hlavně v tělocvičnách, kde budeme posilovat. Čekám nějaké kondiční tréninky a vlastně nás teď v prosinci čeká i týmový turnaj, tak se těším. Očekávám co nejvyšší týmovou docházku, pořádně zamakáme, ať do jarní části vlétneme co nejlépe.

Na jaře máte možnost zabojovat o postup mezi nejlepší týmy v republice. Na čem by podle tebe měl tým v dalších měsících nejvíce zapracovat?

Tak myslím, že v posledních zápasech jsme měli problém v koncovce. V té jsme vyhořeli například proti Heřmaňáku. Pak i na rozehrávce. Jak jsem už říkal, nejsme nejlepší a máme spoustu nedostatků, stejně jako každý tým. Soutěž je vyrovnaná, můžeme všechny porazit, ale i s kýmkoliv prohrát.

Podzim jste zakončili například výhrou nad silnými Pardubicemi. Co rozhodovalo?

Běžně presujeme, proti Pardubicím jsme ale drželi střední pásmo a došli tak k výhře. V tom utkání jsme spíše bránili a po zachycení míčů se snažili co nejsnadněji dostat ke koncovce v útočném pásmu.

Redakce

 
 

Juniory čeká kondiční soustředění v Beskydech, poté i Svitavský pohár!

30.1.2023

Dorost vstoupí do další fáze zimní přípravy! Čeká ho opět i eXcellent League!

27.1.2023

Mladší žáci vítězem Svitavského poháru! Coufal nejlepším střelcem turnaje!

17.1.2023

100%BallHockey nabídl vyrovnané souboje pěti přípravkových týmů! Hostivař třetí!

15.1.2023

Partneři klubu