HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
19.11.2023 Aktuální zprávy

„Soupeře porážíme díky našemu nasazení", říká Jakub Mellen z mladších žáků!

Dvanáctiletý Jakub Mellen už nyní patří mezi obávané střelce a spolu se svou letkou útočně dominují v regionové soutěži mladších žáků. Měsíc před koncem podzimní části byl terčem pro rozhovor na našich webových stránkách...

Kubo, nezdá se to, blíží se ale konec podzimní části. Vraťme se ale v čase, k letnímu soustředění, které proběhlo v nové lokalitě a pro tebe i s novým trenérským vedením. Jak na letní akci vzpomínáš?

Letní soustředění se mi líbilo, prostory v Lomnici nad Popelkou mne mile překvapily. Pořádně jsme využili i jiná místa kromě haly a trenér Ondra nám dal zabrat. Celkově to bylo skvělé soustředění.

Hned ke konci letních prázdnin Vás čekal domácí Fair Cup, kde jste skončili třetí a ty si se zařadil coby nejproduktivnější hráč i do AllStars týmu celého turnaje. Byl turnaj vhodnou zápasovou přípravou na ligové zápasy?

Byla to určitě dobrá příprava. Trochu mne mrzely dvě prohry a členství v AllStars jsem bral spíše jako bonus. Celý turnaj byl ale povedeným vstupem do nové sezóny.

V té se Vám zatím nadmíru daří... v regionální soutěži jste vlastně celý podzim nepoznali hořkost porážky. Čemu to přisuzuješ?

Všechny lajny máme produktivní, dokáží dát gól. Máme kvalitní brankáře a hlavně skvělé tréninky. Myslím, že soupeře porážíme především díky velkému nasazení.

Když už zmiňuješ tréninky, čemu se v nich nejvíce věnujete a v čem jsou pro tebe tak specifické?

Tak rozhodně jsou typické tím, že je hodně kladen důraz na rychlost, hodně přihrávek a zakončení. Já se snažím dělat všechno naplno a hodně mne to baví.

Jsi produktivní, máš zjevně i velké ambice. Už jsi se zjevil v nadupaném týmu starších žáků, usiluješ ale i o místo v kádru výběru do 14 let. Kam nyní tvá pozornost směřuje nejvíce, čeho by jsi chtěl letos dosáhnout?

Ta reprezentace mne upřímně překvapila. Za starší kategorii bych chtěl hrát i častěji, ale teď se musím hlavně soustředit na sebe a mladší žáky. Letos bych chtěl vyhrát titul.

Sezónu máte slušně rozjetou a za sebou i první kvalifikační turnaj, kde jste skončili třetí. Jak turnaj hodnotíš?

Čekal jsem, že tam budou hodně dobré týmy. Skvěle jsme si zahráli a připravili se tím na další kvalifikační a regionální turnaje. Turnaj hodnotím pozitivně, ale určitě tam bylo i několik nedostatků.

Do konce podzimní části zbývá necelý měsíc a po Vánočních svátcích následuje méně oblíbená zimní příprava. Na čem by jsi ty sám chtěl zapracovat a co od týmové zimní přípravy očekáváš?

Očekávám určitě větší množství silových tréninků. Právě na síle bych chtěl i osobně zapracovat nejvíce. Myslím, že bude méně tréninků na ploše s hokejkou a budeme se soustředit hlavně na tréninky v tělocvičně. Doufám, že využijeme i hostivařský lesopark.

Redakce

 
 

“Musíme se zamyslet, s čím do jarní části chceme jít.“ říká obránce mužské rezervy Martin Přeslička

8.12.2023

“Bude těžké navázat na skvělý podzim, ale já se na tu výzvu těším!“ říká obránce A týmu Tomáš Kudela

7.12.2023

„Více mne baví ty těžší zápasy", říká rozhodně Sam Bajkai ze starších žáků!

29.11.2023

B tým mužů zakončil podzimní část prohrou! Zápas proti Rakovníku rozhodly přesilovky!

28.11.2023

Partneři klubu