HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
11.11.2018 Reportáž

Dorost zvítězil na horké půdě Rakovníka!

Hostivařský dorost zajížděl k dalšímu utkání dorostenecké extraligy na horký "asfalt" v Rakovníku.

11.kolo, neděle 11.11.2018

RAK

Rakovník

1:4

1:1, 0:2, 0:1

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 10:55 Jirsák (Vaniš, Kaiser), 16:28 Kucharčík (Lehner), 21:05 Vaniš (Hroch), 32:35 Hroch (Kucharčík) .
Rozhodčí: Kettner, Kettner . Vyloučení: 10:7 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 40 . Střely na branku: 13:23 . Průběh utkání: 1:0, 1:4 .

Sestava domácích

Nistor (Muškát) - Molnár, Nistor, Císař, Mendel, Köhler, Korf, Šíma, Nový, Čech, Sušánka, Slabý, Švec

Sestava hostí

Skalický (Janšta) - Fic, Vaniš, Sedláček, Svoboda - Kucharčík, Šťastný, Mašek, Hroch, Trávníček, Jirsák, Kaiser, Lehner

Komentář k zápasu

V minulém kole měli hráči hostivařského mužstva volno, když zápas s pražským Kovem byl odložen a tak bylo otázkou, v jakém herním rozpoložení se mužstvo nachází. V sestavě se objevil starší žák Petr Lehner, chyběli naopak útočníci Waltr a kapitán Srp. Domácí nastoupili od začátku s jednoznačnou taktikou pražanům co nejvíce zápas znepříjemnit. Hráli velmi důrazně po celém hřišti a hru si v žádném případě nekomplikovali. Stadionem tak především znělo osvědčené "vymeť to". Hostivaři chvíli trvalo, než se srovnala s místním asfaltovým povrchem a specifickou hrou domácích. Hra se často kouskovala, nechyběli ani občasná postrkování mezi hráči a nervozita vládla i mezi střídačkami.

Hostivařští se ale přeci jen začali dostávat více do hry. Přibrzdil je však velmi laciný gól, když domácí útočník procedil balónek z brankové čáry za brankáře Skalického. Hostivařské mužstvo ale neznervóznělo a postupně přebíralo iniciativu. Působili daleko hokejbalovějším dojmem nežli jejich soupeř a ještě do konce první třetiny se dočkali zaslouženého vyrovnání. Akci Vaniše dotáhl pohotovou dorážkou Jirsák, který se velmi dobře zorientoval před rakovnickou brankou. Další šance hostivařských již zůstaly bez gólového vyjádření a tak byl po první třetině vyrovnaný stav 1:1.

Od druhé třetiny si začalo hostivařské mužstvo počínat tak, jak ukončilo třetinu první. Pozorná obrana, v čele s jistým Skalickým nedovolovala hráčům Rakovníka téměř nic a naopak dopředu hrálo celé mužstvo velmi chytře a sebevědomě. Skóre na stranu hostivařských převážil krásnou střelou zápěstím Kucharčík, když si vyběhl z kouta na vrchol kruhu a přes clonící hráče nedal gólmanovi Rakovníka šanci. Za pár minut bylo na Hostivařské střídačce ještě o něco veseleji. Vaniš se dlouho nerozpakoval a napálil odražený balonek ze středního pásma přímo na bránu. Utěšenou pumelenici si gólman Rakovníka srazil do branky. Stav 3-1 po druhé třetině už vypadal mnohem lépe z pohledu mužstva HBC Hostivař.

Nervózní třetí třetinu zvládli hostivařští velmi zkušeně a disciplinovaně, když se nenechávali vyprovokovat množícími se podněty ze strany domácích hráčů i fanoušků. Jednu z přesilovek využil po přihrávce Kucharčíka z otočky Hroch a tím uhasil veškeré naděje domácích. Ti se sice dlouhou power-play snažili výsledek ještě zmírnit, ale na dobře hrající hosty z Prahy to nestačilo. Tři body za výhru 4-1 si tak odváželi hráči HBC Hostivař.

Ohlasy po utkání

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Jsme rádi, že jsme dnešní zápas zvládli tak, jak jsme ho zvládli. Hráli jsme s velkou chutí a disciplinovaně, což bylo v dnešním nervózním utkání rozhodně potřeba. Celé mužstvo zaslouží pochvalu.

Redakce

 
 

Zázrak dokonán! Hostivař otočila sérii s Prachaticemi a postupuje do finále!

25.5.2019

Mladší žáci na hřišti favorita neuspěli! Dostali deset branek!

24.5.2019

Starší žáci se chystají na kvalifikační turnaj do Karviné!

23.5.2019

Nerovný souboj dorostu s Olympem a hattrick Davida Waltra!

22.5.2019

Partneři klubu