09.10.2023 Reportáž

A týmu skončila vítězná šňůra! Recept na dosud neporaženou Hostivař našlo Kladno!

Hostivařský A tým po úspěšném domácím utkání proti Dobřanům se v nedělní odpoledne vypravil na Kladno, se kterým sehrál dohrávku 1. kola Crossdock Extraligy hokejbalu. Ve velmi vyrovnaném utkání plný zvratů bylo ovšem úspěšnější domácí Kladno. Hostivaři tak skončila šestizápasová vítězná šňůra a musí se spokojit s první prohrou v letošní sezóně.

1., neděle 8.10.2023

KLA

Kladno

4:2

0:0, 2:1, 2:1

Branky a nahrávky: 18:56 Kucharčík (Hrabár), 36:39 Taufer (Čejka, Lehner) .
Rozhodčí: Cícha, Danylec . Vyloučení: 3:4 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 105 . Střely na branku: 29:25 . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2 .

Gerlich (Jirotka) - Teinitzer, Kastner, Soukup, Dědič, Pospíšil, Barták - Kamenář, Schnaubelt, Adam, Patera, Rod, Singer, Jedelský, Haisman, Důras, Markytán, Špaček, Daníček

Štoural (Drahoš) - Kubeš, Hrabár, Pírek, Ilušák, Da.Zámečník, Kudela - J.Vaniš, D,Vaniš, Pátek, Lehner, Taufer, Čejka, Mikšovský, Ferfecki, Dostál, Kucharčík, Potekhin, Grepl

V úvodních minutách se hra často přesouvala ze strany na stranu. Ve 3. minutě fauloval Hostivařský Michal Potekhin a Kladno tak dostalo první výhodu v podobě přesilové hry, tu ovšem Hostivař ustála. V 7. minutě došlo k menší potyčce mezi Špačkem a Ilušákem, oba byli vyloučeni za hrubost. Při hře čtyři na čtyři měli oba týmy velkou šanci na branku, proměnit ji ovšem nedokázal ani jeden z nich. V 11. minutě se do obrovské šance dostal Samuel Kucharčík, který ovšem nedokázal prostřelit Kladenského brankáře Gerlicha. V závěru 13. minuty dostalo Kladno k dispozici druhou přesilovou hru. Tu Hostivař ubránila po první třetině tak platil nerozhodný stav 0:0.

Ve 2 třetině měla Hostivař lepší vstup do utkání. To potvrdil v 19. minutě Samuel Kucharčík, který dostal nahrávku od Jiřího Hrabára a po pár krocích mezi kruhy prostřelil Kladenského Gerlicha! Kladno ovšem dokázalo brzy srovnat. V 21. minutě střílel Markytán na Hostivařského Štourala, jeho střelu ještě dokázala zastavit, ale dorážku Adamu už nikoliv a skóre tak bylo 1:1. V polovině třetiny pelášil Jan Čejka sám na brankáře Gerlich, míček mu ovšem v závěru sjel a z nadějné šance nebylo nic. V 25. minutě se zase objevil sám před bránou Daniel Vaniš, nedokázal si ovšem poradit se skákavým balónkem. V 26. minutě se dostalo do nebezpečné situace Kladno, brankář Štoural ovšem utěsnil všechny mezery v bráně a nedovolil tak domácím dostat se do vedení. V 27. minutě už bohužel ale ano. Po vhazování v obraném pásmu Hostivaře vyhrál buly Kladenský Adam na Kastnera a ten prudkou ranou propálil Štourala a Kladno tak vedlo 2:1. V závěru druhé periody dostala Hostivař možnost přesilové hry, využít ji ovšem nedokázala a tak po prostřední třetině Hostivař prohrávala 2:1.

Na začátku 3. třetiny se hrálo především v obrané části Hostivaře. Kladno nabuzeno vedoucí brankou dlouho obléhalo Hostivařskou branku. V 34. minutě našel Jan Čejka volného Jiřího Vaniše, který v samostatném protiútoku bekhendovou kličkou neprostřelil brankáře Kladna. V 37. minutě zavezl Petr Lehner míček do útočného pásma Kladna, nahrál Janu Čejkovi, který před bránou našel volného Matěje Taufera, který svou bekhendovou střelou nad rameno Gerlicha vyrovnal skóre utkání na 2:2! Od vyrovnávající branky se hra opět velmi vyrovnala. Ve 40. minutě fauloval Michal Potekhin a Kladno tak hrálo další přesilovou hru. Při hře v oslabení se do dvou velkých šancí dostal Petr Lehner, ani jednu však nedokázal proměnit. V 43. minutě tečoval střelu Kladenského Singera útočník Milan Schnaubelt a Kladno si vzalo své vedení zpět. Hostivař si v závěrečné minutě vzala oddechový čas a zariskovala s šesti hráči do pole hrou bez brankáře. To ovšem nevyšlo a dvě vteřiny před koncem trefil prázdnou bránu Markytán. Hostivař tak poprvé v letošní sezóně prohrává a končí jí tak šestizápasová vítězná šňůra.

Další utkání má Hostivař naplánované na příští sobotu 14. října, kdy se vypraví do Prachatic. Utkání na jihu Čech odstartuje v 15:00.

Jan Krtička (Hlavní trenér HBC Hostivař) - Dneska nám to bohužel nevyšlo dle představ. Zápas měl výbornou úroveň, jako v playoff. Nepodařilo se nám v první třetině využít své šance. Druhou třetinu bylo lepší Kladno. Ve třetí to bylo otevřené na obě strany, nicméně jsme udělali o chybu navíc. Dneska nás trápila laxní koncovka, přesilovky jsme nehráli dobře a individuální chyby, kdy na první a třetí gól jsme Kladnu nahráli sami. Potěšil mě výkon Venci v brance. Gratulujeme soupeři k vítězství. Já osobně se už těším do Prachatic, kde budeme chtít začít novou sérii výher.

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!

29.4.2024

Dorost uštědřil Pirátům kanára! Soukup s nulou!

29.4.2024

A tým poprvé v historii postupuje do semifinále! Ve čtyřech utkáních vyřadil Karvinou!