07.10.2023 Reportáž

A tým zaznamenal šestou extraligovou výhru v řadě! Doma si poradil s Dobřany!

Hostivařský A tým odstartoval nabitý víkend domácím utkáním, kdy na svém hřišti přivítal v rámci 7. kola Crossdock Extraligy hokejbalu Dobřany. Po dobrém vstupu do utkání a následně i dobrém výkonu si Hostivař s klidem dokráčela pro své šesté vítězství v řadě a i nadále tak zůstává neporažená!

7., sobota 7.10.2023

5:0

1:0, 1:0, 3:0

DOB

Dobřany

Branky a nahrávky: 8:56 Potekhin (Taufer, Urbanec), 17:45 Potekhin (Urbanec, Pátek), 39:16 Čejka (Hrabár, J.Vaniš), 40:59 Dostál (Potekhin), 43:13 Kucharčík (Taufer, J.Vaniš) .
Rozhodčí: Černý, Zbořil . Vyloučení: 4:4 . Využití: 3:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 83 . Střely na branku: 51:31 . Průběh utkání: 5:0 .

Drahoš (Štoural) - D.Vaniš, Kubeš, Hrabár, Pírek, Ilušák, Da.Zámečník - J.Vaniš, Pátek, Lehner, Taufer, Čejka, Mikšovský, Ferfecki, Dostál, Urbanec, Kucharčík, Potekhin, Grepl

Kuchař (Malotín) - Matoušek, Sloup, Š.Hnyk, A.Duchek, T.Duchek, D.Kovařík - Michálek, J.Kovařík, Krch, M.Hnyk, Mareš, Strejček, Truchlý, Fiala, Neumaier, Čadek, Vajda, Malý

Hostivař proti Dobřanům nastoupila téměř ve své kompletní sestavě. V té chyběli například Tomáš Kudela, Dalibor Čápek či Tomáš Ruda, který tento týden posílil obrané řady Hostivařského A týmu. I tak ale Hostivař měla dobrý vstup do utkání a od začátku ho dokázala svojí hrou kontrolovat. V 9. minutě otevřel skóre utkání po přihrávce Taufera útočník Hostivaře Michal Potekhin! Další branka v úvodní periodě již nepadla a Hostivař tak odcházela do kabin s nejmenším možným náskokem!

V úvodu 2. třetiny dostala Hostivař výhodu přesilové hry. Tu dokázal v 18. minutě zápasu využít svojí druhou brankou v utkání Michal Potekhin a Hostivař díky tomu odskočila do dvoubrankového vedení. I přes snahu obou týmů ještě něco udělat s průběžným výsledkem utkání, další branka k vidění ve druhé periodě nebyla a skóre 2:0 tak svítilo na světelné tabuli i během druhé přestávky.

Ve 3. třetině Hostivař i nadále kontrolovala průběh utkání. Mohla se spolehnout na výborně chytajícího Marka Drahoše, pro kterého to byl zároveň jeho extraligový debut! V 40. minutě dostala Hostivař opět výhodu přesilové hry. Tu využil aktuální nejlepší střelec extraligové soutěže Jan Čejka a Hostivař tak vedla 3:0! O minutu později zvýšil svojí brankou na 4:0 Ondřej Dostál! Třetí využitou přesilovou hru dokázala Hostivař využít v 44. minutě, kdy se dokázal prosadit Samuel Kucharčík! Hostivař si závěr utkání zkušeně pohlídala a po vítězství 5:0 i nadále zůstává na prvním místě extraligové tabulky. Brankář Marek Drahoš přidal ke svému prvnímu zápasu v nejvyšší soutěži také první čisté konto!

Další utkání odehraje Hostivařský A tým již zítra, kdy se v rámci dohrávky 1. kola Extraligy hokejbalu utká na půdě houževnatého Kladna. Start utkání je naplánován na 17:00.

Michal Potekhin (Útočník HBC Hostivař) – V dnešním zápase na nás nastoupil nepříjemný soupeř. Dobřany jsou známé svou hrou do těla. My jsme dle mého pohledu měli zápas vcelku pod kontrolou, výborně nás podržel Drahy (Marek Drahoš pozn. redakce) a já se taky konečně trefil. Kdybychom využili naše šance již v první a také ve druhé třetině, mohli jsme odskočit o více gólů a zápas v klidu dohrát. Nakonec to tam napadalo až ke konci zápasu, ale to vůbec nevadí, hlavní je, že jsou 3 body a nadále pokračujeme ve vítězné šnůře! Zítra nás čeká hodně těžký soupeř a my se budeme muset zlepšit v koncovce. Pokud se nám to podaří, tak věřím, že naše šnůra výher bude pokračovat!

Jiří Hrabár (Obránce HBC Hostivař) -V dnešním zápase s Dobřany jsme až na malé výpadky, určovali tempo hry. Jediné, co bych do budoucna zlepšil, je klást větší důraz na zakončení hry. Musím však vyzdvihnout výborný výkon Dobřanského gólmana.

1.5.2024

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!

29.4.2024

Dorost uštědřil Pirátům kanára! Soukup s nulou!

29.4.2024

A tým poprvé v historii postupuje do semifinále! Ve čtyřech utkáních vyřadil Karvinou!