10.03.2024 Reportáž

A tým zaznamenal druhou ligovou porážku! Na domácím hřišti nestačil na Pardubice!

Hostivařský A tým se v nedělní dopoledne představil na svém hřišti, tentokrát proti Pardubicím. V utkání, kde Hostivař měla po většinu zápasu herní převahu, doplatila na slabou koncovku a připsala si tak druhou ligovou porážku v sezoně. Stále ovšem vede ligu o sedm bodů.

17., sobota 9.3.2024

3:4

1:2, 2:1, 0:1

PCE

Pardubice

Branky a nahrávky: 10:42 Čejka (Kucharčík), 23:38 J.Vaniš (Kucharčík, Hrabár), 26:12 Lehner (Hrabár) .
Rozhodčí: Havelka, Danylec . Vyloučení: 1:3 . Využití: 2:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 134

Štoural (Šupík) - Hrabár, Kočka, Kudela, Pírek, Průcha, Zámečník - Čejka, Dostál, Hroch, Kucharčík, Lehner, Mikšovský, Pátek, Taufer, Urbanec, D.Vaniš, J.Vaniš

Foršt (Třináctý) - Geisler, Hálek, Kamaryt, Kopřiva, Krejčí, Školoudík, Zajíček - Bílý, Březina, Česák, Förstl, Hlaváček, Janeček, Kupka, Langr, Licek, Malý, Mikula

Během úvodních minut se hrál na Hostivařském hřišti vyrovnaný hokejbal. Během této pasáže však dokázali hosté otevřít skóre a jít do vedení. Přesně v 8. minutě prostřelil Hostivařského brankáře Štourala útočník Pardubic Malý. Hosté však minutu po své první brance faulovali a darovali Hostivaři přesilovou hru. Tu v 11. minutě využilo Hostivařské duo Kucharčík – Čejka, kdy ve stejném pořadí provedli krásnou kombinaci a nejproduktivnější hráč Hostivaře vyrovnal na 1:1! Pardubice si své vedení vzali brzy zpět. V 13. minutě překonal Václava Štourala útočník Förstl. Hosté tak po úvodní periodě vedli 1:2.

Hostivař vstoupila do druhé třetiny aktivněji, neměla ovšem optimální řešení v koncovce. Pardubice se ale v 23. minutě po faulu Bílého vystavili dalšímu oslabení. A Hostivař ho dokázala opět využít! V 24. minutě vyrovnal stav utkání kapitán Hostivařského A týmu Jiří Vaniš! Hostivař nadále pokračovala ve své aktivitě a neslo to své ovoce. Obrat ve skóre dokonal v 27. minutě Hostivařský útočník Petr Lehner, 3:2 pro Hostivař! Hostivař si bohužel nedokázala náskok přenést i do závěrečné periody. V čase 29:57 si Hostivař nepohlídala volného útočníka Pardubic Bílého a ten svojí brankou srovnal skóre utkání na 3:3. Do třetí třetiny se tedy šlo za nerozhodného stavu.

Vstup do třetí třetiny měli tentokrát lepší hosté z Pardubic. V 31. minutě dokonal obrat ve prospěch Hostivařského soupeře Pardubická hráč Březina. Hostivař poté dokázala svého soupeře značně přestřílet, branku se jí však vstřelit nepodařilo. Nepomohla tomu ani další přesilová hra v 39. minutě. Hostivař tedy přišla o svou domácí neporazitelnost a zaznamenala tak druhou ligovou porážku v aktuální sezoně.

V dalším utkání se Hostivař vypraví do Dobřan, kde v sobotu 16. března sehraje 18. kolo Crossdock Extraligy hokejbalu. Utkání v Dobřanské hale odstartuje přesně v 17:30.

Jan Krtička (Hlavní trenér HBC Hostivař) - Do zápasu jsme vstoupili dobře, ale po prohraném vhazování z ojedinělé střely jsme dostali gól. Po celý zápas jsme byli aktivnější, než soupeř, ale bohužel se nám nepovedlo aktivitu přetavit ve větší náskok. To se někdy stává, sportovně musíme soupeři pogratulovat k výhře a jít dál. Příští týden nás čeká další kolo, pokusíme se přivézt body z Dobřan.

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!

29.4.2024

Dorost uštědřil Pirátům kanára! Soukup s nulou!

29.4.2024

A tým poprvé v historii postupuje do semifinále! Ve čtyřech utkáních vyřadil Karvinou!