09.09.2023 Reportáž

A tým vstoupil do sezóny vítězně! Doma jasným výsledkem přehrál Plzeň!

Hostivařský A tým v sobotu odstartoval nový ročník Extraligy hokejbalu, kdy na svém hřišti přivítal Plzeň. Od začátku utkání byla Hostivař lepším týmem, diktovala tempo a došla si tak pro první domácí vítězství!

2., sobota 9.9.2023

5:0

2:0, 3:0, 0:0

PLZ

Plzeň

Branky a nahrávky: 1:04 Čejka (Ilušák, Kudela), 8:26 Dostál (Urbanec), 23:56 Čejka, 25:11 Hrabár (Kudela, Kucharčík), 29:41 J.Vaniš (Čejka, Kudela) .
Rozhodčí: Černý, Koskuba . Vyloučení: 8:8 . Využití: 2:0 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 91 . Střely na branku: 28:16 . Průběh utkání: 5:0 .

Štoural (Drahoš) - Čápek, Hrabár, Ilušák, Kubeš, Kudela, Pírek, Da. Zámečník - Čejka, Dostál, Ferfecki, Grepl, Kucharčík, Lehner, Mikšovský, Pátek, Urbanec, D.Vaniš, J.Vaniš

Kráčina (Od 26. Čapek) - Chramosta, Matoušek, Muchka, Štípek, Ulč - Benedikt, Beran, Kristl, Kunzmann, Majer, Miksan, Pavlík, Poláček, Roušal, Svoboda, Vobruba

Hostivař nemusela na první gól v nové Extraligové sezóně čekat dlouho! Už ve druhé minutě našel Dominik Ilušák volného Jana Čejku, který poprvé prostřelil brankáře Mečounů! Navýšení skóre přišlo hned po dalších sedmi minutách hry, kdy Hostivař hrála v oslabení po faulu Dalibora Čápka. Otto Urbanec dokázal po jednom z vyhození do obraného pásma Plzně vybojovat míček a najít před poloprázdnou brankou Ondřeje Dostála, který svou první extraligovou trefou v dresu Hostivaře zvýšil na 2:0! Obránce Dalibor Čápek vyfasoval osobní desetiminutový trest za nesportovní chování, to ale bylo vše, co se v první třetině událo a Hostivař tak odcházela do kabin s dvoubrankovým vedením!

Ve druhém dějství Hostivař i nadále diktovala tempo hry a soupeře k ničemu velkému nepouštěla. Ve čtyřiadvacáté minutě se dostal do rychlého protiútoku Jan Čejka, který svou druhou brankou v zápase zvýšil na 3:0! Zhruba po minutě a půl pak přidal čtvrtý gól Jiří Hrabár, pro kterého to byla taktéž první trefa v hostivařském dresu! V závěru patnáctiminutovky ještě našel Jan Čejka před bránou volného Jiřího Vaniše, který přesnou ranou k tyči navýšil už tak pohodlné vedení, na pět gólů!

V části závěrečné Hostivař trochu polevila ve svém tempu, další branky ale mohli přidat Kucharčík, Čejka či Kudela. Obrana Západočechů byla však tentokrát proti. Hostivař ve zbytku utkání svému soupeři zkorigovat nedovolila a dokráčela si pro přesvědčivé vítězství, 5:0! Pro brankáře Hostivaře Václava Štourala to byla první vychytaná extraligová nula! Jan Čejka a Tomáš Kudela přispěli k výhře Hostivaře shodně třemi kanadskými body!

Další utkání hostivařského A týmu je v plánu na příští týden, v sobotu 16. září, kdy se v rámci třetího kola vypraví na půdu Ústí nad Labem.

Tomáš Kudela (Obránce HBC Hostivař) - Podařilo se nám navázat na úspěch v Českém poháru z minulého víkendu. Před zápasem jsme si řekli, že nesmíme usnout na vavřínech a musíme se soustředit na úvodní ligový zápas. První dvě třetiny se nám dařilo Plzeň přehrávat, ve třetí třetině jsme naopak trochu polevili a místy se dostali pod tlak. Pozitivní je, že jsme Plzeň nepustili do žádné vyložené gólové šance a s ostatním si dobře poradil Vašek Štoural. Ideální by bylo zlepšit disciplínu, měli na můj vkus až moc vyloučení. Byly tam i další drobnosti, na kterých budeme ještě pracovat, ale jsme na dobré cestě dále se zlepšovat. Celkově to byl z naší strany povedený zápas.

2.5.2024

1.5.2024

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!