02.09.2023 Reportáž

A tým v semifinále Českého poháru porazil Blatnou a v neděli si zahraje finále!

Hostivařský A tým se v sobotu vypravil na dlouho očekávaný turnaj Final Four Českého poháru. V semifinále Hostivař čekal prvoligový tým Datels Blatná. I přes špatný vstup do utkání Hostivař gradovala své tempo a po vysokém vítězství 2:7 si došla pro postup do finále celé soutěže!

SFČP, sobota 2.9.2023

BLA

Blatná

2:7

2:2, 0:1, 0:4

Branky a nahrávky: 2:13 Čejka (Pátek, Kucharčík), 9:43 Čejka (Kucharčík, Kudela), 25:39 Čejka, 32:14 Dostál (Potekhin, Hrabár), 34:05 Dostál, 34:26 Kucharčík (Čejka, Ferfecki), 44:40 Kubeš (Mikšovský, Grepl) .
Rozhodčí: Kettner, Kasner . Vyloučení: 2:4 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 108 . Střely na branku: 27:45 . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:7 .

Koubek (Zitko) - Fiala, Šíp, Sýbek, Tkadlec, Bauš, Budoš - Červenka, Maňaska, Matějka, Pangrác, D.Říha, I.Říha, Tabášek, Vaníček, Vinter

Štoural (Drahoš) - Čápek, Hrabár, Kubeš, Kudela, Pírek, D.Vaniš, Da. Zámečník - Čejka, Dostál, Ferfecki, Grepl, Kucharčík, Lehner, Mikšovský, Pátek, Potekhin, Taufer, Urbanec, J.Vaniš

Hostivař neměla povedený vstup do utkání. Po 39 vteřinách inkasovala po bekhendové střele Vintera a Blatná tak šla rychle do vedení. Hostivař se ovšem nenechala rozhodit a hned ve 3. minutě vyrovnal Jan Čejka, který se šikovně vymanil z rohu a pohotovou střelou prostřelil brankáře Blatné. V 10. minutě se objevil v rychlém protiútoku Samuel Kucharčík, který svou střelou neprostřelil Koubka, ale před brankou byl připravený Jan Čejka, který svojí dorážkou poslal Hostivař do vedení! Přesně v 12 minutě prostřelil Hostivařského Štourala v brance ranou od modré Vaníček a Blatná tak srovnala na 2:2. V 13. minutě atakoval Otto Urbanec hráče Blatné a obdržel trest do konce utkání. Hostivař tak čekalo dlouhé oslabení, které ovšem zvládla a po první třetině platil nerozhodný stav!

Hostivař ve 2. třetině ubránila i zbytek oslabení a začala v zápase postupně dominovat. V 26. minutě se po sólové akci prosadil Hostivařský Jan Čejka, který svým hattrickem vrátil Hostivaři vedení! A tým si tentokrát srovnání pohlídal a do třetí třetiny šel s náskokem jedné branky!

V 33. minutě Hostivař odskočila do dvoubrankového vedení, když se po přihrávce Michala Potekhina trefil Ondřej Dostál! V 35. minutě hledal Ondřej Dostál svou přihrávkou Michala Potekhina, tu ovšem zachytil hráč Blatné, který si míček srazil do vlastní branky a Hostivař tak vedla 2:5! Po 21 vteřinách Hostivař dokázala opět navýšit své vedení, když Jan Čejka našel volného Samuela Kucharčíka a ten svojí střelou prostřelil brankáře Blatné! Finální tečku v zápase dal v 45. minutě Ondřej Kubeš, který svojí prudkou ranou navýšil vedení Hostivaře na 2:7!

Hostivař tak s přehledem postupuje do finále Českého poháru! To odehraje v Městské hokejbalové aréně na Kladně hned zítra od 14:00 s týmem Svítkova Stars!

Jiří Vaniš (Útočník HBC Hostivař) - Do utkání jsme nevstoupili dobře. První třetina stála z našeho pohledu za nic. Nevím proč, nálada v týmu byla dobrá, vše bylo, jak má. Od druhé třetiny jsme přidali více pohybu, jednoduchosti a najednou to šlo. Třetí třetinu už jsme dominovali a zápas zaslouženě vyhráli.

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!

29.4.2024

Dorost uštědřil Pirátům kanára! Soukup s nulou!

29.4.2024

A tým poprvé v historii postupuje do semifinále! Ve čtyřech utkáních vyřadil Karvinou!