17.02.2024 Reportáž

A tým v prvním vzájemném utkání porazil Slovenský Ružinov! Hned zítra ho čeká odveta!

Hostivařský A tým přivítal v sobotní odpoledne na svém hřišti v rámci mezinárodního střetnutí Slovenský tým Leaders Ružinov Bratislava! V prvním ze dvou přípravných utkáních Hostivař ve vyrovnaném utkání i bez několika svých opor porazila Ružinov, který má ovšem hned zítra šanci na reparát!

Příp., sobota 17.2.2024

3:1

1:0, 2:1, 0:0

RUZ

Ružinov Bratislava

Branky a nahrávky: 14:06 Mikšovský (Vodehnal, Da.Zámečník), 20:41 J.Vaniš (Taufer, Da.Zámečník), 26:15 Potekhin (Taufer, Waltr). .
Rozhodčí: Volkán, Danylec . Vyloučení: 2:2 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 62 . Střely na branku: 25:30 . Průběh utkání: 3:0, 3:1 .

Štoural (Od 31. Drahoš) - Čápek, Pírek, D.Vaniš, Kočka, Da.Zámečník, Vodehnal - Lehner, J.Vaniš, Taufer, Pátek, Hroch, Potekhin, Waltr, Hradil, Mikšovský,

Bziňák - Šulek, Matejik, Farkas, Hojer, Vančo, Kettner, Zahuranec - Bombara, Behul, Soos, Pisarovič, Patlevič, Dudurič, Černák, Dano, Banoczký, Guba, Kučera, Bakoš, Barinka

Hostivař vstoupila do utkání hned bez několika opor. Své reprezentační povinnosti si v rámci příprav na mistrovství světa plní Jan Čejka, Samuel Kucharčík, Otto Urbanec, Tomáš Kudela a Jiří Hrabár. V utkání proto dostali šanci hráči z širšího kádru. Od začátku utkání byl na Hostivařském hokejbalovém hřišti k vidění bojovný a vyrovnaný hokejbal. Slovenský Ružinov dokázal v první třetině Hostivař přestřílet, branky se však nedočkal. To Hostivař ovšem ano! V závěrečné 15. minutě prostrčil obránce Adam Vodehnal míček na Michala Mikšovského, který svižnou ranou od modré prostřelil brankáře Ružinova a poslal Hostivař do jednobrankového vedení! To platilo i během první přestávky tohoto utkání.

Druhá třetina byla velice podobná té první. Hra se často přelévala z jedné strany na druhou, tentokrát ovšem byla bohatší na góly. V 21. minutě v rychlé kombinaci našel útočník Hostivaře Matěj Taufer volného Jiřího Vaniše a Hostivařský kapitán se z bezprostřední blízkosti nemýlil, 2:0! V 27. minutě překonal brankáře Bziňáka Hostivařský Michal Potekhin, který opět po nahrávce Matěje Taufera zvýšil už na 3:0 pro Hostivař! Ružinov však dokázal po krátké době odpovědět. Čisté konto Hostivařskému brankáři Václavu Štouralovi sebral v 28. minutě útočník Ružinova Dudurič. Po druhé třetině tedy Hostivař vedla 3:1.

V závěrečné třetině už se toho moc důležitého neudálo. V Hostivařské brance proběhla změna, kdy Václava Štourala nahradil Marek Drahoš. Hosté dostali v 37. minutě výhodu přesilové hry, tu ale využít nedokázali. V následném závěrečném tlaku Ružinov zkoušel hru se šesti hráči na hřišti, kontaktní branka ovšem už nepadla. Hostivař tedy zvítězila v základní části 3:1! Poté ovšem, podobně jako v posledním přípravném utkání proti Dobřanům, následovalo předem dohodnuté pětiminutové prodloužení se samostatnými nájezdy. Během kompletně nastavených pěti minut branka nepadla, a tak se přešlo na nájezdy. V těch hosté z Ružinova zvítězili poměrem 1:2. za Hostivař se prosadil pouze kapitán Jiří Vaniš.

Další díl tohoto mezinárodního přípravného střetnutí mezi Hostivaří a Ružinovem je naplánován hned na zítřek, tedy neděli 18. února se startem v 11:00! Dorazte podpořit Hostivař v generálce na jarní část Extraligy hokejbalu!

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!

29.4.2024

Dorost uštědřil Pirátům kanára! Soukup s nulou!

29.4.2024

A tým poprvé v historii postupuje do semifinále! Ve čtyřech utkáních vyřadil Karvinou!