21.10.2023 Reportáž

A tým pokračuje ve své extraligové krasojízdě! Tentokrát v domácím utkání přehrál Karvinou!

Hostivařský A tým se v sobotní odpoledne utkal na domácím hřišti v rámci 9. kola Crossdock Extraligy hokejbalu s Karvinou. Hostivař dokázala svého soupeře ze Slezska po většinu utkání přehrávat a díky vítězství 6:3 si došla po další cenné vítězství v letošní extraligové sezóně!

9., sobota 21.10.2023

6:3

2:1, 3:1, 1:1

KAR

Karviná

Branky a nahrávky: 5:21 Pátek (Taufer), 12:32 Urbanec (Čejka, Kucharčík), 18:22 Taufer (Lehner), 24:31 Kucharčík (Ruda), 26:47 Pátek (Čejka, Kucharčík), 41:10 Pírek (Lehner, Kucharčík) .
Rozhodčí: Záhora, Gráca . Vyloučení: 8:8 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 71 . Střely na branku: 40:39 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 6:3 .

Štoural (Šupík) - D.Vaniš, Kubeš, Pírek, Ilušák, Da.Zámečník, Ruda - J.Vaniš, Pátek, Lehner, Taufer, Dostál, Kucharčík, Čejka, Urbanec, Ferfecki

Humlíček (Smetana) - J.Rosůlek, Zaremba, Kulawiak, Pilch, Pala, L.Rosůlek, Wróbel, Procházka, Juraško, Diviš, Řehůřek, Fárský, Mikeš, Tóth

Hostivař měla dobrý vstup do utkání. Na svého soupeře dokázala vlítnout a brzy z toho dokázala těžit. V 6. minutě otevřel po přihrávce Matěje Taufera skóre utkání Jaroslav Pátek! Karviná ovšem po brance dokázala srovnat tempo hry s Hostivaří a brzy vyrovnala. Ve 12. minutě překonal Hostivařského brankáře Václava Štourala útočník Karviné Mikeš. Hostivař si ovšem vedení vzala rychle zpět! V 13. minutě dostala Hostivař možnost přesilové hry a tu dokázal využít útočník Hostivaře Otto Urbanec! Jeho přesná rána z první skončila v brance gólmana Karviné Humlíčka. Hostivař tedy po první třetině vedla 2:1.

Na začátku 2. třetiny dokázala Hostivař odskočit do dvoubrankového vedení. V 19. minutě překonal Humlíčka útočník Matěj Taufer. Karviná se ovšem nehodlala jen tak vzdát a dokázala se opět dostat Hostivaři na dostřel. V 22. minutě snížil na 3:2 Karvinský útočník Pala. Hostivař si opět uzmula dvoubrankové vedení, když v samostatném úniku Samuel Kucharčík sice nepřekonal brankáře Humlíčka, ale odražený míček se o Karvinského brankaře odrazil přímo do branky! V 27. minutě vstřelil svojí druhou branku v zápase Jaroslav Pátek a v Hostivařské aréně byla k slyšení píseň “Pátá“! Stav 5:2 platil i během přestávky mezi druhou a třetí třetinou.

V 37. minutě snížil na rozdíl dvou branek Karvinský Procházka. V 41. minutě vrátil Hostivaři tříbrankový náskok obránce Petr Pírek, na světelné tabuli tak svítilo skóre 6:3! V 43. minutě došlo k potyčce mezi hráči obou týmů. Hostivař si k tomu odnesla i několik trestů za nesportovní chování, včetně trestu pro hráčskou lavici. Karviná tak v závěrečných minutách dostala možnost přesilovky pět na tři. Tu ovšem využít nedokázala a Hostivař tak porazila Slezany 6:3 a získala další tři důležité body do Extraligové tabulky.

Další utkání čeká Hostivařský A tým ve čtvrtek, kdy odehraje utkání 2. kola Českého poháru proti prvoligovému Kovu Praha! Utkání začíná v 18:30 na Pražské Palmovce.

Jaroslav Pátek (Útočník HBC Hostivař) - Zápas probíhal ve velkém tempu jak od nás, tak i Karviné. My jsme v průběhu utkání neproměnili hodně gólových šancí a zápas si tak sami zkomplikovali. Ale od druhé třetiny bylo vidět, že Karviné docházejí síly. Nakonec až ve třetí třetině jsme definitivně rozhodli o našem vítězství. Ke konci utkání bylo vidět, jak na obou stranách pracují emoce, ale ty k našemu sportu patří. Karviná hrála velice dobře, divákům se zápas musel líbit.

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!

29.4.2024

Dorost uštědřil Pirátům kanára! Soukup s nulou!

29.4.2024

A tým poprvé v historii postupuje do semifinále! Ve čtyřech utkáních vyřadil Karvinou!