30.03.2024 Reportáž

A tým nedokázal obhájit Český pohár! Ve finále nestačil na dobře připravený Kert Park!

Hostivařský A tým se v sobotu znovu vypravil do Plzeňské Precol Arény, kde se v rámci finále Českého poháru utkal se svým Pražským rivalem, HC Kert Park Praha. Soupeř byl ovšem na Hostivař velmi dobře připravený a především díky povedené první třetině A tým nedokázal odvrátit nepříznivý výsledek a obhájit loňské vítězství. Za letošní sezonu to jsou tentokrát pouze stříbrné medaile. (Foto: Michal Pěch)

FNČP, sobota 30.3.2024

1:6

0:4, 1:1, 0:1

KER

Kert Park Praha

Branky a nahrávky: 24:41 Diviš (Taufer, Čejka) .
Rozhodčí: Černý, Danylec . Vyloučení: 3:3 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 102 . Střely na branku: 28:28 . Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6 .

Štoural (Šupík) - Hrabár, D.Vaniš, Kudela, Pírek, Kočka, Průcha, Číž - Taufer, J.Vaniš, Diviš, Čejka, Kucharčík, Pátek, Hroch, Urbanec, Lehner, Dostál

Toth (Slaboch) - Kovárník, Novák, Plzák, Šperl, Laurinc, Pavlík, Macek - Fejfar, Jágr, Kruček, Lhota, Mejzlík, Zvonek, Javůrek, Suchánek, Jelen, Vaněk

A tým odstartoval svojí pohárovou cestu koncem října, kdy v 2. kole narazil na prvoligový celek TJ Kovo Praha. S Pražským celkem si tehdy dokázal poradit a po výsledku 8:3 postoupil do třetího kola. V něm Hostivař narazila na Ústecký druholigový tým Beranů. Ve vyrovnanějším utkání dokázala Hostivař potvrdit roli favorita a po výsledku 5:3 postoupila tak do čtvrtfinále. V něm A tým přivítal Letohrad, se kterým na domácím hřišti sehrál rovněž vyrovnané utkání a po výsledku 5:3 postoupil až na závěrečný turnaj Final four. Po včerejší semifinálové výhře 3:2 proti Kladnu dnes ve finále čekal A tým Pražský rival a sedminásobný mistr extraligy, tým HC Kert Park Praha.

V první třetině se hrál vyrovnaný hokejbal, až do závěrečné části, kdy se dokázal gólově nastartovat soupeř. V 10. minutě otevřel skóre utkání útočník Kert Parku Zvonek. V 13. minutě zvýšil na 0:2 Vaněk. O několik vteřin zvýšil na 0:3 Pavlík. Hostivař v tu chvíli byla v šoku a nedokázala reagovat. V 14. minutě zvýšil na 0:4 obránce Laurinc. Pro Hostivař to tedy byla třetina hrůzy, stále ovšem zbývaly dvě třetiny.

V druhé třetině Hostivař hned několikrát zahrozila a chvílemi obléhala branku Kert Parku, kterou ovšem střežil výborně chytající Toth. Hostivař dostala hned v úvodu prostřední periody možnost přesilové hry, která se později změnila na dvojnásobnou. Hostivař ji přesto využít nedokázala. V 25. minutě se ovšem jeden z jejich útoků vyplatil, když na 1:4 dokázal snížit útočník Hostivaře Jan Diviš! Hostivař se i nadále snažila s výsledkem něco udělat, branku už ovšem vstřelit nedokázala. Soupeř si naopak v závěrečné minutě vzal svůj čtyřbrankový náskok zpět, když se prosadil Suchánek. Po druhé třetině tedy platil stav 1:5 v neprospěch Hostivaře.

V závěrečné třetině Hostivař neskládala zbraně. Bohužel ji jakýkoliv odpor vůči výsledku nebyl nic platný. Kert Park si svůj náskok pohlídal a nakonec ho ještě dokázal navýšit. V 35. minutě dal finální brankovou tečku a svůj druhý zásah v utkání obránce Laurinc. Hostivař tedy tentokrát nestačila na svého Pražského rivala a po loňském úspěchu bere tentokrát pouze stříbrné medaile za celkové 2. místo!

A tým čeká i nadále náročný program. Základní část Extraligy hokejbalu jde do svého finiše a už příští týden se Hostivař vypraví do daleké Karviné, kde se s místním týmem utká v rámci 20. kola. Utkání startuje na Karvinském hřišti v 14:30.

Petr Pírek (Obránce HBC Hostivař) - Bohužel nám nevyšla první třetina podle našich představ a čtyřikrát jsme inkasovali, což významně poznamenalo další vývoj zápasu. Ve druhé třetině jsme přidali na důrazu a bojovnosti, nicméně k naší smůle zlepšený herní projev nevedl k vyrovnání finálového duelu. Pevně věřím, že se z tohoto utkání poučíme směrem k nadcházejícímu play-off.

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!

29.4.2024

Dorost uštědřil Pirátům kanára! Soukup s nulou!

29.4.2024

A tým poprvé v historii postupuje do semifinále! Ve čtyřech utkáních vyřadil Karvinou!