03.09.2023 Reportáž

A tým je vítězem Českého poháru! Ve finále porazil Svítkov v prodloužení!

Hostivařský A tým se v sobotu opět vypravil na Kladno, kde se utkal s týmem Svítkov Stars Pardubice v rámci finále Českého poháru. Hostivař sice v utkání dlouho prohrávala, utkání ovšem hned dvakrát dokázala srovnat a v prodloužení získala svou první velkou trofej! (Foto: Karel Patera)

FNČP, neděle 3.9.2023

SVI

Svítkov Stars

3:4p

2:0, 1:2, 0:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 18:49 Kudela (Lehner), 26:22 Čejka (Kucharčík), 33:30 Čejka (Urbanec, Kubeš), 45:41 D.Vaniš (Čejka) .
Rozhodčí: Kasner, Kettner . Vyloučení: 2:3 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 96 . Střely na branku: 37:25 . Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4 .

Novotný (Šťovíček) - Bureš, Havlík, Hrubý, Kaščák, Korbel, Korec, Martínek - Bláha, Hudec, Kábrt, Kantor, Kohoutek, Koudela, Král, Malý, Shejbal, Stromko

Štoural (Drahoš) - Čápek, Kubeš, Kudela, Pírek, D.Vaniš, Da.Zámečník - Čejka, Dostál, Ferfecki, Grepl, Kucharčík, Lehner, Mikšovský, Pátek, Potekhin, Urbanec, J.Vaniš

Ve finálovém utkání si Hostivař stejně jako v tom předešlém nechala vstřelit první branku. Skóre zápasu otevřel soupeř z východu Čech v 9. minutě, kdy prostřelil Hostivařského Štourala v brance Svítkovský útočník Král. O minutu později našel Kaščák volného Kantora a ten svým blafákem zvýšil na 0:2 pro Svítkov. Soupeř si tento náskok dokázal v 1. třetině pohlídat a mohl tak jít do kabin spokojenější.

V 19. minutě našel Hostivařský Petr Lehner volného Tomáše Kudelu, který svou ranou vstřelil kontaktní branku na 1:2! Většina utkání se pak odehrávala ve velmi vyrovnaném tempu. V 27. minutě Hostivař dokázala také srovnat skóre utkání, když se od mantinelu vyřítil na střed hřiště Jan Čejka, který svou ranou prostřelil Svítkovského brankáře Novotného. Východočeši v závěru druhé periody získali výhodu přesilové hry, kterou v 29. minutě dokázala využít nová posila Svítkova Stromko. Hostivař tak před třetí třetinou ztrácela na soupeře jednu branku.

Tu dokázal vstřelit v 34. minutě Jan Čejka, který jako první sebral nahozený a odražený míček od mantinelu a po druhé v zápase tak našel recept na dobře chytajícího brankáře Svítkova. Ve třetí třetině už další branka nepadla a tak utkání šlo do prodloužení. To po 41 vteřinách rozhodl ranou od modré Hostivařský Daniel Vaniš! Hostivař tak hned v úvodu sezóny získává cennou trofej po úspěchu v Českém poháru za ročník 2022/2023!

Na velké oslavy ale není moc času, Hostivař už za týden čeká start Extraligové soutěže, kdy v sobotu 9. září přivítá na svém hřišti Plzeň!

Jiří Čejka (Manažer HBC Hostivař) - Vítězství v Českém poháru je dosud největším úspěchem HBC Hostivař! Přes léto se nám podařilo mužstvo stabilizovat a vhodně doplnit. Všichni kluci, kteří přišli, skvěle zapadli do týmu a navíc se zapojili i další junioři. První třetina se nám moc nepovedla, ale od začátku druhé třetiny po přeskládání útoků jsme si začali vytvářet převahu a soupeře přehrávali. Tvrdá letní příprava se určitě vyplatila. Nakonec se nám povedlo dvakrát vyrovnat a dovést utkání do prodloužení. To naštěstí netrvalo moc dlouho a Daník trefil svůj „životní gól“. Kluci na hřišti nechali všechny síly a schopnosti. Všem klukům, trenérovi Honzovi Krtičkovi a vedoucímu mužstva Vládíkovi Píšovi patří obrovský dík. Jen tak dál!

1.5.2024

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!

29.4.2024

Dorost uštědřil Pirátům kanára! Soukup s nulou!

29.4.2024

A tým poprvé v historii postupuje do semifinále! Ve čtyřech utkáních vyřadil Karvinou!