18.02.2024 Reportáž

A tým i ve druhém utkání proti Ružinovu vítězný! Zápas rozhodl v prodloužení junior Mikšovský!

Hostivařský A tým se v nedělní dopoledne utkal v druhém mezinárodním střetnutí, v rámci posledního přípravného zápasu před startem jarní části Extraligy hokejbalu se Slovenským týmem Leaders Ružinov Bratislava. Ve velmi vyrovnaném utkání Hostivař porazila Ružinov až v prodloužení, které rozhodl junior Michal Mikšovský!

Příp., neděle 18.2.2024

2:1p

0:0, 1:0, 0:1 - 1:0

RUZ

Ružinov Bratislava

Branky a nahrávky: 27:24 Pátek (Hroch, Číž), 47:08 Mikšovský (J.Vaniš) .
Rozhodčí: Synek, Ptáček . Vyloučení: 1:3 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 55 . Střely na branku: 30:17 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1 .

Štoural (Od 31. Soukup) - Čápek, Pírek, Vodehnal, Kočka, Da.Zámečník, Číž - Lehner, J.Vaniš, Taufer, Pátek, Hroch, D.Vaniš, Mikšovský, P.Němeček, Waltr

Bziňák - Šulek, Matejik, Farkas, Hojer, Vančo, Kettner, Zahuranec - Bombara, Behul, Soos, Pisarovič, Patlevič, Dudurič, Černák, Dano, Banoczký, Guba, Kučera, Bakoš, Barinka

Hostivař nastoupila do třetího přípravného utkání a druhého vzájemného proti Slovenskému soupeři ani ne po 24 hodinách. Hostivařská sestava doznala pár změn v sestavě, šanci dostali i další hráči z širšího kádru. První třetina byla velmi podobná té sobotní, hrál se velmi vyrovnaný a bojovný hokejbal, přesto ze hry měla víc Hostivař, když svého soupeře dokázala přestřílet. Dostala také výhodu přesilové hry, ale tu využít nedokázala. Branka tedy v úvodní periodě nepadla, a tak během první přestávky svítil na světelné časomíře bezbrankový stav 0:0.

Druhá třetina pokračovala v podobném duchu jako ta první, s tím že se do větších šancí dostával také hostující Ružinov, ale narážel na výborně chytajícího brankáře Hostivaře Václava Štourala. První branka utkání padla až v 28. minutě, kdy Hostivařský útočník Marek Hroch našel volného Jaroslava Pátka, a ten přesnou prudkou ranou překonal hostujícího brankáře Bziňáka, 1:0 pro Hostivař! Další branka ovšem ve prostřední třetině nepadla a Hostivař tak odcházela do kabin s nejmenším možným náskokem.

Ve třetí třetině proběhla podobně jako v předchozím utkání opět změna v brance Hostivaře. Václava Štourala nahradil Vojtěch Soukup. Ten bohužel nezažil moc dobrý start do utkání. V 35. minutě po jedné z chyb v Hostivařské obraně vyrovnal skóre utkání po nahrávce Behula útočník Ružinova Kučera. Hostivař se poté dostala do několika slibných šancí, ale využít nedokázala ani jednu. Nejblíže brance byl kapitán Jiří Vaniš, který při jednom ze svých střeleckých pokusů orazítkoval břevno. Ružinov si taktéž dokázal vytvořit pár nadějných akcí, rovněž z nich ale skórovat nedokázal. Po základní části tedy byl stav utkání 1:1 a o výsledku zápasu muselo rozhodnout předem domluvené prodloužení. V něm rozhodl o vítězství Hostivaře v 48. minutě útočník Hostivaře Michal Mikšovský! Po kompletně dohraném prodloužení ještě následovali samostatné nájezdy, kde po pěti nájezdech na každé straně zvítězila Hostivař v poměru 3:2! Za Hostivař se prosadili Matěj Taufer, Jiří Vaniš a Patrik Číž!

Hostivař tedy v generálce na jarní část byla úspěšná! Hned příští týden ji ale čeká první ostrý zápas jarní části Extraligové soutěže, a nejen tak ledajaký. V sobotu 24. února vyzve na svém hřišti obhájce Extraligové trofeje HC Kert Park Praha! Úvodní buly tohoto šlágru prvního jarního kola bude vhozeno přesně v 11:00!

Jan Krtička (Hlavní trenér HBC Hostivař) – V první řadě bych chtěl poděkovat soupeři, že na tento dvojzápas k nám dorazil. Byla to pro nás kvalitní příprava. jsme rádi že se nám podařilo v obou zápasech zvítězit. S celkovým výkonem jsem víceméně spokojený taky. Chyběli nám některé opory, takže kluci, co nastoupili místo nich se toho celkem dobře zhostili. Někdo překvapil a někdo taky naopak bohužel nepřekvapil. Každému z kluků to sedlo jinak. Příští týden nás čeká úvodní zápas s Kertem, na který se budeme chtít poctivě připravit a vstoupit úspěšně do jara.

Minipřípravka si na jaře poprvé zahrála doma! Zaznamenala dvě výhry!

1.5.2024

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!

29.4.2024

Dorost uštědřil Pirátům kanára! Soukup s nulou!

29.4.2024

A tým poprvé v historii postupuje do semifinále! Ve čtyřech utkáních vyřadil Karvinou!