16.09.2023 Reportáž

A tým i nadále vítězný! V prvním venkovním utkání porazil Ústí nad Labem!

Hostivařský A tým se v sobotní dopoledne vypravil ke svému prvnímu venkovnímu utkání. V rámci 3. kola Crossdock Extraligy hokejbalu se utkal na půdě týmu Elba DDM Ústí nad Labem. Hostivař se díky dobrému vstupu do utkání dostala rychle do vedení, které si dokázala během celého zápasu udržet a tak i nadále zůstává v letošní sezóně neporažená! (Foto: Tomáš Laibl, Elba DDM Ústí n./L.)

3., sobota 16.9.2023

UNL

Ústí n. Labem

2:4

0:2, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 2:32 Lehner (D.Vaniš), 3:48 Lehner (D.Vaniš, J.Vaniš), 17:27 D.Vaniš (J.Vaniš, Pátek), 33:26 Hrabár (Dostál, Urbanec) .
Rozhodčí: Kasner, Koskuba . Vyloučení: 2:2 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 68 . Střely na branku: 33:30 . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4 .

Řehoř (Homolka) - Adámek, Bečvář, Filip, Michajličenko, Neumann, Poláček, J.Sedláček, M.Sedláček - Belica, Červinka, Faigl, Hampl, Kapusta, Krajíček, Macek, Škurla, Stupka, Tomáš, Tomšík, Zicho

Štoural (Šupík) - Hrabár, Ilušák, Kubeš, Kudela, Pírek, D.Vaniš - Dostál, Ferfecki, Grepl, Kucharčík, Lehner, Pátek, Taufer, Urbanec, J.Vaniš

Hostivař dorazila do Ústí nad Labem v lehce pozměněné sestavě. A týmu chyběli oproti poslednímu zápasu Drahoš, Čejka, Čápek, Zámečník a Mikšovský. Záda Hostivařské jedničce v brance Václavu Štouralovi kryla nová posila Michal Šupík, který má z týmu Poličky vyřízené střídavé starty.

Hostivař měla dobrý vstup do utkání. Už ve 3. minutě se prohnal středním pásmem až k brance domácích Petr Lehner, který překonal Ústeckého brankáře Řehoře a Hostivař tak brzy šla do vedení! Ve 4. minutě se konalo vhazování v obraném pásmu Severočechů. Kapitán Jiří Vaniš vyhrál buly na svého bratra Daniela Vaniše, který po sólové akci našel před brankou volného Petra Lehnera, který svou druhou brankou v utkání poslal Hostivař do dvoubrankového vedení! To si Hostivař udržela i do druhé části utkání.

Ve 2. třetině se domácí rychle dostali zpět do utkání. V 17. minutě vyvážel obránce Hostivaře míček z obraného pásma, ten mu ovšem vypíchl hráč domácích Michajličenko, který po individuální akci vstřelil kontaktní branku a Ústí nad Labem tak ztrácelo na Hostivař už jen jeden gól. V 18. minutě si ovšem Hostivař vzala své dvoubrankové vedení zpět. Opět zafungovala bratrská spolupráce, když Jiří Vaniš našel zpoza brány Daniela Vaniše, který ranou z první vstřelil branku na 1:3! Tento stav platil i po konci druhé periody.

Ve třetí třetině si Hostivař dokázala pohlídat své vedení v zápase a nepustila domácí tým Ústí nad Labem k ničemu velkému. Naopak v 34. minutě Hostivař navýšila vedení, kdy po přihrávce od Ondřeje Dostála pálil od modré obránce Hostivaře Jiří Hrabár! Soupeř pak ještě v 43. minutě upravil skóre utkání na 2:4, kdy se prosadil Zicho. To bylo ale vše důležité, co se v utkání událo. Hostivař porazila Ústí nad Labem a po dvou utkáních v extralize zůstává nadále stoprocentní!

V dalším utkání se Hostivař vypraví k dalšímu venkovnímu utkání a nebude muset cestovat daleko. Čeká ho totiž Pražské derby na půdě Kert Parku Praha. Utkání je naplánováno na sobotu 23. září se startem v 16 hodin!

Daniel Vaniš (Obránce HBC Hostivař) – Do Ústí jsme vyráželi s odhodláním navázat na první úspěšný zápas a na rozdíl od předešlých sezón zapsat důležité body i na začátku sezóny. Po rychlých dvou gólech jsme se snažili držet skóre vždy na naší straně, což se nám díky kvalitní práci celého týmu dařilo. Velké poděkování patří panu Profesorovi Čejkovi, který konečně ukázal své kouzla na střídačce.

1.5.2024

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!

29.4.2024

Dorost uštědřil Pirátům kanára! Soukup s nulou!

29.4.2024

A tým poprvé v historii postupuje do semifinále! Ve čtyřech utkáních vyřadil Karvinou!