28.09.2023 Reportáž

A tým doma přehrál loňského vicemistra! Proti Letohradu zaznamenal čtvrtou výhru v řadě!

Hostivařský A tým přivítal na státní svátek na svém hřišti loňského vicemistra Crossdock Extraligy hokejbalu Východočeský tým SK Hokejbal Letohrad. Souboj dvou dosud neporažených celků měl dlouho nerozhodný stav, v závěrečné třetině si ale Hostivař vystřílela vítězství a zůstává tak i nadále neporažená!

5., čtvrtek 28.9.2023

5:2

1:1, 1:1, 3:0

LET

Letohrad

Branky a nahrávky: 3:25 Čejka (Urbanec), 16:48 Ferfecki (Kudela), 31:53 Urbanec (Kudela, Čejka), 34:20 J.Vaniš (Kudela, Čejka), 41:55 Čejka (J.Vaniš) .
Rozhodčí: Zbořil, Černý . Vyloučení: 3:2 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 118 . Střely na branku: 35:22 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2 .

Štoural (Drahoš) - D.Vaniš, Pírek, Kudela, Ilušák, Hrabár, Kubeš, Da. Zámečník - Taufer, J.Vaniš, Lehner, Ferfecki, Urbanec, Čejka, Dostál, Potekhin, Pátek, Grepl, Mikšovský

Křemenák (Novák) - Bečka, Adamec, Vychytil, Anýž, Švec, Krejsa - Halbrštát, Hubálek, Levý, Macháček, Rozlílek, Lajčiak, Protzner, Lux, Cvejn, Faltejsek

Hostivař měla dobrý vstup do zápasu. Ve 4. minutě otevřel skóre utkání nejproduktivnější hráč Hostivaře Jan Čejka, který si nejdřív obešel branku soupeře a pak bekhendovou ranou nad rameno překonal Letohradského Křemenáka v brance! V průběhu první třetiny se tempo hry vyrovnalo na obou stranách, z toho ovšem těžil především soupeř. V 11. minutě překonal Hostivařského brankáře Václava Štourala Hubálek a vyrovnal tak i skóre utkání. Toto skóre platilo tak i během první přestávky.

Druhá třetina byla velmi podobná té první. Oba týmy mezi s sebou sehráli velmi vyrovnanou partii, první ovšem skórovala Hostivař! V 17. minutě vstřelil svojí první branku v A týmu odchovanec Hostivaře Štěpán Ferfecki! Soupeř však opět dokázal odpovědět. V 19. minutě prostřelil výborně chytajícího Štourala kapitán Východočechů Halbrštát a vyrovnal tak na 2:2. Remízový stav tak platil i před závěrečnou zápasovou periodou.

Ve třetí třetině ovšem Hostivař přidala na tempu a soupeř to brzy pocítil. V 32. minutě vrátil Hostivaři vedení Otto Urbanec! V 35. minutě našel Hostivařský Tomáš Kudela před branou volného kapitána Jiřího Vaniše a ten svojí brankou poslal Hostivař do vedení o dvě branky! Hostivař pak prožila těžké chvíle ve své obraně, ale mohla se spolehnout na skvěle chytajícího Václava Štourala. Ten již v utkání neinkasoval. Naopak v 42. minutě pečetil čtvrté vítězství v řadě gólem do prázdné brány Jan Čejka! Hostivař tak v souboji neporažených týmu zdolala Letohrad a i nadále ji patří 1. příčka v Extraligové tabulce!

K Dalšímu utkání se Hostivař vypraví hned v sobotu, kdy se utká s týmem HBC Pardubice! Utkání odstartuje v 16:00 na Pardubických Polabinách.

Václav Štoural (Brankář HBC Hostivař) - Zápas byl první dvě třetiny dost vyrovnaný. V druhý třetině jsme v obraně zvládli pár těžkých momentů a na konec se nám v třetí třetině podařilo zápas získat na naši stranu. Pro nás jsou to důležité a skvělé tři body do tabulky. V dalším zápase budeme chtít na náš výkon navázat a zabojovat o body.

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!

29.4.2024

Dorost uštědřil Pirátům kanára! Soukup s nulou!

29.4.2024

A tým poprvé v historii postupuje do semifinále! Ve čtyřech utkáních vyřadil Karvinou!