23.09.2023 Reportáž

A tým zaznamenal třetí vítězství v řadě! V Pražském derby deklasoval mistrovský Kert Park!

Hostivařský A tým se v sobotní odpoledne vypravil na Pražské lužiny, kde se v rámci 4. kola Crossdock Extraligy hokejbalu utkal v rámci Pražského derby s vítězem loňského extraligového ročníku Kert Parkem Praha. Hostivař svého soupeře dokázala vysokým výsledkem porazit a posunout se tak i na první příčku extraligové tabulky!

4., sobota 23.9.2023

KER

Kert Park Praha

1:7

0:2, 0:3, 1:2

Branky a nahrávky: 11:43 J.Vaniš (Taufer), 12:12 Čejka (Kudela, Hrabár), 15:25 Kudela (Urbanec), 18:33 Lehner, 27:55 Taufer (Čejka, J.Vaniš), 36:56 Čejka, 40:39 Čejka (Kudela) .
Rozhodčí: Cícha, Danylec . Vyloučení: 5:8 . Využití: 0:2 . V oslabení: 0:2 . Diváci: 49 . Střely na branku: 30:29 . Průběh utkání: 0:7, 1:7 .

Varga (Od 29. Tóth) - Vrabec, Macek, Šperl, Laurinc, Hrdlička, Kovárník - Jelen, Jágr, Myškovský, Plzák, Vaněk, Mejzlík, Konopásek, Javůrek, Pavlík, Barnošák

Štoural (Šupík) - Hrabár, Kubeš, Pírek, Čápek, Kudela, Ilušák, Da. Zámečník - Čejka, Taufer, Grepl, Potekhin, Pátek, Urbanec, J.Vaniš, Lehner, D.Vaniš

Na Lužinách se setkali zatím oba dosud neporažené celky. Tomu taky odpovídaly úvodní minuty utkání. Hra se velmi často přenášela z jedné strany na druhou, i díky přesilovým hrám. Branka však padla až ve 12. minutě, kdy po chybné rozehrávce domácího Kert Parku zachytil odražený míček Matěj Taufer, který ještě dokázal před brankou najít v lepší pozici kapitána Hostivaře Jiřího Vaniše, který tak otevřel skóre utkání ve prospěch Hostivaře! Přesně za dvacet devět vteřin po první brance, při přesilové hře Hostivaře zvýšil Jan Čejka prudkou střelou nad rameno brankáře domácích na 0:2! Další branka již v úvodní periodě nepadla a Hostivař tak odcházela do kabin s dvoubrankovým náskokem!

Tam kde Hostivař v první třetině skončila, ve druhé třetině začala. Hostivař začala prostřední periodu v oslabení. Po jednom z protiútoků se ovšem po nahrávce Otto Urbance prosadil svou první soutěžní brankou v dresu Hostivaře Tomáš Kudela, který v čase 15:25 zvýšil na rozdíl tří branek. V 19. minutě vybojoval Hostivařský Dalibor Čápek míček pro Petra Lehnera, který v následné individuální akci navýšil vedení Hostivaře už na 0:4! Po této brance proběhlo střídání domácího brankáře. Lukáše Vargu nahradil Jakub Tóth. Ani tato změna ovšem nenastartovala domácí tým k případnému obratu. V 28. minutě zvýšil na rozdíl pěti branek svojí první brankou v Hostivaři útočník Matěj Taufer! Stav 0:5 platil i po konci 2. třetiny.

Třetí třetina byla dost podobná tomu, co bylo k vidění v prvních dvou třetinách utkání. Hra se přenášela ze strany na stranu, Hostivař se ovšem mohla spolehnout na výborně chytajícího Václava Štourala! V 37. minutě zvýšil na 0:6 svojí druhou brankou Jan Čejka! Ten v 41. minutě překonal brankáře domácích po třetí a zkompletoval tak hattrick! Domácí Kert Park dokázal odpovědět až v 43. minutě, kdy sebral svojí brankou čisté konto Hostivařskému brankáři Štouralovi bývalý hráč Hostivaře Filip Macek. To bylo ovšem vše, co se událo v letošním prvním Pražském derby. Hostivař poprvé od svého působení v extralize poráží loňského mistra z Kert Parku 1:7 a minimálně do dalšího kola přečká na 1. místě extraligové tabulky!

Další utkání čeká Hostivařský A tým hned ve čtvrtek, kdy se ve sváteční den utká od 14:00 na svém hřišti s týmem Letohradu!

Jan Čejka (Útočník HBC Hostivař) - Zápas se ze začátku přeléval ze strany na stranu a šance se vytvářely na obou stranách. Naštěstí se nám podařilo utéct do dvoubrankového vedení a více Kert znervóznit. Poté jsme krom nabídnutých přesilovek Kert k ničemu nepustili a když už měli k dispozici větší šanci, tak nás podržel Váša.

Dorost otočil duel s Kert Parkem a do nadstavby vstoupil vítězně!

8.5.2024

Starší žáci zahájili nadstavbovou část vítězně! Doma porazili Rebely!

6.5.2024

A tým nastřílel ve druhém utkání kanára! Do Pardubic pojede s postupovým mečbolem!