22.05.2021 Reportáž

A tým slaví třetí výhru v řadě! Letohrad přehrál v nájezdech!

Po namlsání v podobě prvních dvou extraligových výher chtěli svěřenci trenéra Martina Davídka uspět i proti týmu Letohradu, který přijel jako druhý soupeř do nového areálu Hostivaře...

8.kolo, sobota 22.5.2021

4:3ss

1:0, 1:2, 1:1

LET

Letohrad

Branky a nahrávky: 4:44 Macek (Kucharčík), 17:20 Konečný (Fišer, Fic), 42:14 Lhota (Fišer, Konečný), Rozh. nájezd: Malina .
Rozhodčí: Gráca, Prudík . Vyloučení: 6:3 . Využití: 2:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 64 (mimo areál) . Střely na branku: 29:23 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3sn. .

Štoural (nájezdy: Novotný) - Davídek, Dušák, Konečný, Fic, Kubeš, Kučera, Macek, Novotný - Brož, Čejka, Fišer, Hroch, Kalaš, Kucharčík, Lhota, Malina, Píša, Potekhin, Urbanec, J. Vaniš

Šimara (Novák) - Anýž, Bečka, Dostál, Macháček, Nazad - Bogdány, Cvejn, Faltejsek, Hubálek, Levý, Palcer, Rozlílek, Štefka, Věchet

Jelenům se v aktuální sezóně zatím nedaří podle představ a bylo tak zřejmé, že se pokusí o první tříbodovou výhru zabojovat právě na půdě extraligového nováčka. Hosté vstoupili do utkání lépe a byl to Bogdány, který jako první ohrozil Štourala v brance Hostivaře. Stejný hráč byl ale poté vyloučen a domácí tým trestal. Obrovský kus práce udělal Michal Potekhin, který potáhl míček po pravém křídle a nahodil jej do brankoviště. Tam sražený balonek vyšťoural Samuel Kucharčík, který jej předložil před prázdnou klec FILIPU MACKOVI, jenž už se zblízka nemýlil. Vyrovnat poté mohl Miroslav Věchet! Po buly se sražený míček dostal právě k jeho hokejce. Ránu z otočky ze středu hrací plochy ale bravurně zlikvidoval pohotový Václav Štoural! Vyrovnat mohl Letohrad i vyloučení Kučery, domácí ale oslabení ustáli a naopak v jeho závěru dokonce dvakrát zahrozili. Dalekonosný pokus Jiřího Vaniše i drzý průnik Jana Čejky si ale pohlídal připravený Jan Šimara. Letohradský brankář si vzápětí poradil s bombou Potekhina, pohlídal si ale i nahození Jana Fišera, které udržel v široké rukavici. Závěr třetiny pak ovšem patřil hostům, kteří ale Štourala nepřekonali a Hostivař po první části vedla nejtěsnějším rozdílem.

Letohrad dohrával z první části skoro kompletní přesilovku, ale už po dvaceti vteřinách přišel za Štouralovou brankou zákrok Vojtěcha Bogdányho, který byl posouzen jako nedovolené. Jelenům se přesto povedlo při hře čtyři na čtyři srovnat. Vít Rozlílek se protlačil na pravém křídle přes Filipa Macka a našel před úplně prázdnou klecí zcela nepohlídaného Davida Levého, který nedostál svému příjmení a jeho zakončení tak neměl Štoural šanci chytit. S bleskovou odpovědí přispěchala ale domácí letka! Jan Fišer nabil na modrou čáru MARTINOVI KONEČNÉMU, který parádní dělovkou překonal Jana Šimaru a využil druhou přesilovku v zápase. Zatímco v první části jsme viděli jen jednu branku, v rozmezí 17. a 18.minuty se nám s nimi doslova roztrhl pytel. Po zaváhání domácího hráče se v brankovišti ocitl Anýž, který se parádně zorientoval a překonal klečícího Štourala, 2:2! Domácí trestnou lavici posléze zasedl Potekhin, hostům se ale vedení na svou stranu strhnout nepodařilo. Nejblíže tomu byli po vypršení početní výhody, kdy Macháček trefil tyč! Aktivita hostů byla posléze odměněna další přesilovkou, ani tentokrát ale Pražané neinkasovali. Zajímavý byl i závěr třetiny, ve kterém měla více ze hry Hostivař, Šimara už ale zůstal neprůstřelný a do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Úvod třetí periody byl ve znamení několika nepřesností, ale i sportovního gesta Kucharčíka, který zrušil trest pro Filipa Štefku. Šimara poté musel zlikvidovat ostrou ránu Kubeše a naopak na druhé straně Štoural pokus Palcera. V urputné podívané v dalších minutách gól nepadl, k nelibosti domácí střídačky ale padl trest pro Konečného. Zároveň v polovině třetí třetiny přišla změna stran, a to kvůli sluníčku, které střídavě areál navštěvovalo. Domácí bránili svědomitě, vrásky jim ale nadělalo další vyloučení Macka, který si šel odpočinout za podražení. Vedoucí gól Letohradu měl na hokejce Michal Macháček, který nejprve svou střelou prozkoušel pevnost Štouralových betonů a vzápětí postupoval na domácího gólmana sám, ten ale vytáhl fantastický zákrok a svůj celek podržel. Hostivař na hraně sebeobětování dlouhé oslabení přežila a po necelé minutě propukla v euforii, když Martin Konečný společně s Janem Fišerem ustáli souboj v rohu pásma, druhý jmenovaný poté poslal kolmici na úplně volného TOMÁŠE LHOTU, který nadvakrát překonal Šimaru. Hosté to po timeoutu zkoušeli v šesti. Macháček tvrdě dorážel na Václava Štourala, který předvedl další výborný zákrok a sudí museli hasit v brankovišti emoce. Po dalším pokusu hostujícího talentu a úspěšném zákroku Štourala přišlo ale další rozčarování, když rozhodčí nařídili trestné střílení po zákroku Davídka. Exekutorem byl Jan Bečka, který si vymíchal Václava Štourala a propašoval mu balonek mezi nohy! Domácí střídačka hodně protestovala, stav byl každopádně srovnaný na 3:3 a před hráči obou týmů prodloužení.

V tom měli více ze hry domácí hráči, proti výbornému Šimarovi ale neuspěli a tak utkání dospělo k loterii v podobě samostatných nájezdů. V nich dostal v brankovišti Hostivaře šanci Lukáš Novotný a chopil se ji skvěle, když v osmi sériích inkasoval pouze jednou. Šimaru naopak překonali Otto Urbanec a nakonec i Marcel Malina, který přiřkl Hostivaři bonusový bod. Ta tak bodovala ve čtvrtém utkání v řadě, přičemž jako extraligový nováček zvítězila v posledních třech duelech. Dokáže vítěznou sérii prodloužit i proti velice silnému Ústí nad Labem?

Martin Davídek (trenér HBC Hostivař) -Hráče jsme připravovali na to, že Letohradští budou nepříjemným soupeřem, který se bude rvát o první výhru. A to se taky potvrdilo. Soupeř nepříjemně dohrával souboje, slušně bránil střední pásmo. A my místo jednoduchosti a přímočarosti, trápení... Měli jsme spoustu střeleckých příležitostí, ale rány končily na bránících hračích soupeře, nebo u spolehlivého gólmana. O body, které nám v závěru ukradlo necitlivě posouzené trestné střílení, jsme se ale nakonec porvali. Krásné góly Urbance a Maliny v nájezdech znamenaly další bod pro nás!

Samuel Kucharčík (útočník HBC Hostivař) - Do zápasu jsme nastoupili dost vlažně oproti předchozím utkáním. Celkově zápas nebyl úplně v naší režii. Zase jsme měli dost vyloučení a naše hra nebyla nejlepší. Trápili jsme se i v koncovce. Můžeme být rádi, že jsme vyhráli aspoň za dva body.