Historie - sezona 2010/2011

Byla to ale zajímavá sezona. Hostivař ještě oslavovala Ondřeje Paličku coby nového Hráče roku, v pozadí už se ale pečlivě připravovala sezona nová. Hlavním bodem nic jiného, než výstavba nového hokejbalového hřiště u ZŠ Křimická, která nakonec odstartovala ve druhém červencovém týdnu. Do soutěží řízených Českomoravským svazem mělo být opět přihlášeno více hostivařských týmů. Hostivař rostla jako z vody! "A" tým pokračoval druhou sezonou v I.NHbL, rezervu čekala další těžká sezona v regionální soutěži. Do Národní soutěže byl přihlášen i starší dorost a MČR čekalo nejen na mladší, ale už i na starší žáky. Aby toho nebylo málo, rozhodla se Hostivař pracovat na kategoriích nejmenších a i celky přípravky a minipřípravky se tak v závěru sezony zúčastnily svých mistrovství. Ale o tom později...

A tým - 1.NHbL Západ - 5.místo/12 - bodů: 45 - skore: 90:58 - nejproduktivnější hráč: Ondřej Palička

Nový hokejbalový stánek s názvem KOMA Arena, byl slavnostně otevřen 2.října 2010 utkáním hostivařského "A" týmu s rezervou Penta Most. Hostivař vyhrála a odstartovala úspěšnou základní část, ve které se pohybovala na špici tabulky a po 22 utkáních jen díky ztrátě z posledních zápasů brala čtvrté místo. Ve čtvrtfinále playoff ovšem narazila na silné Ďábly a po sérii čtyř utkání se poroučela s konečným pátým místem v sezoně 2010/2011. Tým trenéra Manerta přesto ve své druhé sezoně v I.Národní lize mnohé překvapil a naznačil, že to v brzké době s postupem mezi elitu myslí vážně.

B tým - 2.NHbL - 18.místo/18 - bodů: 8 - skore: 47:165 - nejproduktivnější hráč: Marek Brož

"B" týmu mužů se v regionální soutěži opět příliš nedařilo. S osmi body se po 25 utkáních krčil na posledním místě tabulky, s jednobodovou ztrátou na předposlední rezervu Ďáblů Praha. V sezoně nastoupila za hostivařskou rezervu téměř padesátka hráčů, což byl možná největší problém týmu: nestálost kádru. Ve druhé půlce sezony se ale týmu ujal vedoucí Jan Zelenka a pokrok byl vidět. Na lepší umístění už ovšem bylo bohužel pozdě.

St.dorost - NHbL - 8.místo/8 - bodů: 2 - skore: 26:159 - nejproduktivnější hráč: David Kerouš

Ještě hůře na tom v ligové sezoně byl starší dorost. Překvapit nedokázal a s pouze jedinou výhrou po nájezdech skončil na nemilosrdném posledním místě tabulky. Týmu nepomohlo ani odstoupení trenéra Borečka v polovině sezony a tak se jarní část dohrávala spíše coby příprava kategorie na přechod do mužů.

Starší žáci - MČR - 7.místo/11 - bodů: 44 - skore: 114:222 - nejproduktivnější hráč: Matěj Prchal

Po uplynulé sezoně bylo jasné, že v Hostivaři vznikne i kategorie starších žáků. Ta si počínala překvapivě dobře a v tabulce za sebou nechala oba pražské týmy, ale i Nové Strašecí a Boleslav. Sedmé místo bylo u nového týmu, táhnutého především dvojicí Prchal-Tvrz, považováno za úspěch.

Mladší žáci - MČR - 3.místo/10 - bodů: 79 - skore: 206:73 - nejproduktivnější hráč: Lukáš Šrámek

Patrně nejúspěšnější kategorií sezony byl ale tým mladších žáků, jehož úspěch spočíval především v neustálém náboru nových hráčů. Před zahájením sezony se kádr 8+1 rozrostl do konečné podoby 25+3 a trenéři tak stáli poprvé před nutností hráče do utkání nominovat. Kanadské bodování celé soutěže vyhrál s náskokem 40 kanadských bodů hostivařský Lukáš Šrámek. Tým hojně doplňovaný hráči z přípravky uzavřel základní část na skvělém třetím místě a postupem do semifinálové skupiny playoff. I tam jsme dokázali se všemi uhrát vyrovnané partie, neporažený Kyjov obrat o první bod v sezoně a jasně přehrát Snack Dobřany. Čtvrté místo ve skupině nás ale do finálového turnaje nepustilo.

Přípravka - MČR - 8.místo/20 - bodů: / - skore: / - nejproduktivnější hráč: Ondřej Nocar

Přípravka Hostivaře se pravidelně připravovala na MČR po celou sezonu. Byla účastníkem neoficiální soutěže přípravky (5 týmů: Hostivař,Budějovice,Plzeň,Třemošná,Písek), kde obsadila třetí místo. V Jarní části se příprava zintenzivnila a na pardubickém MČR bylo výsledkem parádní osmé místo, z dvaceti účastníků. Pro nově vytvořený tým, složený převážně ze začátečníků, bylo umístění na třídenní nezapomenutelné akci skutečných úspěchem.

Minipřípravka - MČR - 4.místo/8 - bodů: / - skore: / - nejproduktivnější hráč: Jan Čejka

Minipřípravka Hostivaře se formovala až v závěru sezony a jako tým začala pravidelně trénovat až měsíc a půl před akcí. Hostivaři se navíc v sezoně dostalo té cti a celé MČR pořádala ve své KOMA Areně. Povedená dvoudenní akce přinesla vítězství Vlašimi, ale i další nečekané, tentokrát čtvrté místo pro hostivařský tým, ve kterém se představila především dvojice velkých talentů, Jan Čejka a Daniel Vaniš.

Sezona 2010/2011 byla dlouhá předlouhá. Konalo se mnoho akcí, které přivedly do našeho klubu desítky nových dětí, ale i dospělých hráčů. Hlavním bodem ročníku byla výstavba nového hokejbalového hřiště, kolem které se mnohé točilo. Dařilo se "A" týmu, i všem žákovským kategoriím. Hráčem roku HBC Hostivař byl na slavnostním Galavečeru (120 hostů) vyhlášen útočník Tomáš Borkovec. Sezona 2010/2011 byla v určitých aspektech zlomovou a měla odstartovat novou éru hostivařského hokejbalového klubu... čas na bilancování ale zřejmě přijde až v dalších letech!